Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešov nehral dobre, Piešťany ale dvojciferne zdolal

Prešov nehral dobre, Piešťany ale dvojciferne zdolal

S. Goluža: „Nehráme to, čo máme netrénované“

V treťom kole nadstavbovej časti Slovnaft Handbal Extraligy v skupine o 1. – 6. miesto obhajca majstrovskej trofeje Tatran Prešov víťazstvom nad MHK Piešťany splnil svoju domácu povinnosť. Zaujímané pritom však je, nováčika súťaže zdolal až na tretí raz. V základnej časti SHE s ním, pravda, nie so základným kádrom, dvakrát prehral.

Zápas výrazne rozdielnych polčasov

Tentoraz to ale bola v TATRAN handball arene čo do výsledku jednoznačná záležitosť domácich. Prešovčania nehrali znovu kompletní. Na listine maródov sú M. Straňovský, L. Vučko, T. Číp, M. Šarpataky i T. Rečičár. A hoci domáci neodohrali celý zápas v dobrej forme, chvíľami nevydarenými akciami aj brnkali nervami svojich najvernejších fanúšikov, duel na ihrisku dotiahli podľa očakávaní do presvedčivej víťaznej koncovky. Prvý gól strelil hosťujúci Salvata, no po vyrovnaní Djeriča na 1:1 už skóre kontroloval Tatran. Polčas vyhral o desať a diváci v THA očakávali, že v druhom polčase favorit svojho protivníka prevalcuje. Nestalo sa aj preto, že domáci množstvo šancí pozahadzovali a pomalou hrou v útoku hosťom dosť nahrávali. Na druhej strane aj kontrovali, no Tatran viackrát podržal výborný Igor Čupryna v bráne, ktorý okrem toho zneškodnil aj tri sedmičky Piešťancov.

„Mužstvo zase nehralo to, čo má natrénované,“ tvrdil po záverečnom klaksóne tréner Tatran Prešov Slavko Goluža. „Prvý počas bol ešte v poriadku, chlapci hrali to, na čom sme sa dohodli. Druhý počas už dobrý vôbec nebol. Mal som v úmysle nechať hráčov viac rotovať, pretože mnohí z ich nie sú v optimálnej forme. Žiaľ, nešlo to akoby som chcel. Dobré je, že sa nám nik ďalší nezranil a môžeme sa tak sústrediť na najbližší domáci zápas. Ten nás čaká v stredu (17,30 h), kedy v nadnárodnej SEHA Gazprom ligy nastúpime proti srbskému Železničaru Niš.“

Domino Krok v Tatrane ostáva

Svojim spôsobom zvláštny bol zápas s Piešťanmi pre Dominika Kroka. Hráča, ktorý to po prestupe z Bardejova ťahá s Tatranom Prešov už deviatu sezónu. A po tom, ako s ním štrnásťnásobný slovenský hádzanársky šampión predĺžil zmluvný kontrakt o ďalšie dve sezóny (do konca júna 2021), tento dvadsaťosemročný obľúbenec prešovského publika to potiahne s prešovským Tatranom naďalej. „Samozrejme, osobnú podporu našich fanúšikov si veľmi vážim. V prvom rade ale patrí moje poďakovanie klubu zato, že naďalej ostávam jeho súčasťou. Vynasnažím sa byť stále jeho platným hráčom a určite odovzdám všetko pre ďalšie jeho úspechy,“ uviedol na margo predĺženia kontraktu D. Krok a na margo stretnutia s Piešťanmi dodal. „Bol to taký zvláštny zápas. V prvom polčas sme mali niekoľko minút dobrá herné fázy. No v druhom, ani obrane ani v útoku, miernejšie povedané, to nebolo z našej strany dobré. Akurát, že sme to vyhrali. Čo už, tento výkon by sme ale nemali hodiť za hlavy. Naopak, poučiť sa z neho a v stredu proti Nišu predviesť už kvalitnejší výkon.“

Fakty

Tatran Prešov – MHK Piešťany 28:18 (15:5)

Najviac gólov: Hrstka 5/1, Afanou - Gatine 4, Rábek, Djerič, D. Krok a Kosteski po 3 - D. Michalka, Laho a Szapu po 4. Pokutové hody: 1/1 – 3/0. Vylúčení: 3 – 0. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 267.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 20.05.2019
Meniny má: Bernard

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.