Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešov ťahá v SEHA lige štvorzápasovú víťaznú šnúru

Prešov ťahá v SEHA lige štvorzápasovú víťaznú šnúru

Tatran zdolal Vojvodinu a chystá sa na Vardar

Slovenskému hádzanárskemu majstrovi karta v SEHA Gazprom lige ide. Po výhrách v srbskom Niši nad Želzezničarom a doma so Steauou Bukurešť a PPD Záhreb, na štíte Tatrana Prešov ostala naostatok aj Vojvodina Nový Sad.

Po štvrťhodine sa favorit rozbehol

V prešovskej zostave chýbali trénerovi Slavkovi Golužovi kapitán tímu Martin Straňovský, po zranení ramena ďalšie krídlo Tomáš Číp, pre problémy palcom chodidla ľavej nohy aj Ante Babič. V základnej zostave Tatrana tak dosť prekvapujúco začal na ľavom krídle Martin Kríž. A veru, nepočínal si zle. „Zaradenie do základnej zostavy ma prekvapilo. Vážim si to. Na ihrisku som sa usiloval dať do toho všetko čo viem. Aj keď tam boli aj nejaké chyby, nebolo to z moje strany najhoršie,“ povedal autor dvoch gólov víťazov. Prešov v prvej polovici súťaže vyhral v Novom Sade o desať gólov. Tatran ale Vojvodinu doma ani v najmenšom nehodlal doma podceniť. A urobil dobre, pretože omladený srbský majster hlavne v úvode dosť štípal. V druhej minúte dal úvodný gól duelu, v deviatej viedol 4:3, neskôr 6:5 a štrnástej hral nerozhodne 7:7. Za tohto stavu ale Tatran súperovi gólovo odskočil až na rozdiel šiestich gólov šesť minút pred prestávkou. Po nej síce stále bojovali o čo najprijateľnejší rezultát, znížili náskok domácich na tri góly, no samotný záver, v ktorom do hry zasiahli už všetci hráči z prešovskej lavičky, vyznel pre favorizovaného slovenského šampióna. „Našim cieľom bolo dnes vyhrať a to sa podarilo. S prístupom niektorých hráčov ale byť nemôžem. V stredu nás čaká nás ťažký zápas v Skopje s Vardarom. V ňom už budú musieť hrať všetci lepšie ako proti Vojvodine, len tak môžeme v súboji s aktuálnym lídrom nadnárodnej ligy živiť šancu na dobrý výsledok,“ mienil chorvátsky tréner slovenského majstra.

Ante Babič maká, na ihrisko ale nesmie

Jedným z maródov v kádru Tatrana Prešov, ktorý mohol zápas s Vojvodinou Nový Sad sledovať len z hľadiska TATRAN handball arene, bol pred príchodom do šarišskej metropoly reprezentant Chorvátska do 20 rokov, Ante Babič. „Je to už vyše mesiaca, čo mám veľmi nepríjemný problém s chodidlom ľavej nohy. Ak čo i len trochu viac došliapnem, stále pociťujem v nohe pichľavú bolesť. Trápenie začalo v Skopje v závere októbra v stretnutí s Metalurgom. V ďalších nasledujúcich dvoch zápasoch som síce skúšal hrať, no bolesť sa vystupňovala. Počas krátkeho voľna v klube som bol doma v Chorvátsku, tak som zašiel za tamojšími lekármi. Bol som za radiológom i ortopédom. Obaja nejakú zlomeninu v chodidle vylúčili. Tvrdili, že ide o natiahnutie šliach a silný zápal. Po návrate do Prešova túto predbežnú diagnózu potvrdil aj klubový lekár Tatrana Peter Klein. Najhoršie na tom je, že ak by som aj chcel hrať aj cez bolesť, možné to nie je. Skrátka, zápal sa lieči, no ja musím byť v kľude. Pravda, čo sa týka chôdze či behu. Inak, v posilňovni makám čo to dá. Stále to ale nestačí, aby som mohol na ihrisko. Najhoršie čo pre hráča môže byť, že na spoluhráčov musí hľadieť len z hľadiska. Nuž a keď sa zranil aj Leon Vučko a tréner Goluža musel siahnuť na post pivota „prerobiť“ Romana Carapkina, moja bezmocnosť ma škrela o to väčšmi. Roman sa ale uchytil a Leon už vrátil, takže je to lepšie. Čo sa mňa týka, ťažko povedať kedy zápal chodidle ustúpi do takej miery, žeby som mohol konečne znovu aj do zápasového diania. Zatiaľ držím palce spoluhráčom v hľadisku THA a najbližšie ich budem držať aj v stredu na diaľku, aby sa im darilo v stredajšom zápase na pôde Vardaru Skopje.“

Fakty

Tatran Prešov – Vojvodina Nový Sad 31:24 (17:12)

Zostava a góly Prešova: Cvitkovič 1, Čupryna – Rábek 4, M. Šarpataky, Hrstka 2/1, Lapajne 2, D. Krok 3, Rečičár, Kríž 2, L. Urban 5, Vučko 1, Butorac 8/1, Kasal, Carapkin, Afanou Gatine 3. Pokutové hody: 3/2 – 4/4. Vylúčení: 1 -2. Rozhodovali. Guško a Repkin (obaja Bielorusko). Divákov: 1120.

Ante Babič

Text k foto: Na návrat do hry čaká už vyše mesiaca.

FOTO: TANPO

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 19.06.2019
Meniny má: Alfréd

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.