Prešov v Našiciach aspoň odvrátil hroziaci debakel

Prešov v Našiciach aspoň odvrátil hroziaci debakel

S. Goluža: „Výsledok lepší ako to, čo sme predviedli“

NAŠICE. Aj slovenský majster sa na vlastnej koži presvedčil, že deklarované ambície chorvátskeho majstra v tamojšej najvyššej súťaži, ale aj v SEHA Gazprom lige nie sú len nejaké silácke reči. Tatran Prešov na pôde RK Nexe Našice, aktuálneho lídra nadnárodnej ligy pred PPD Záhreb, Vardarom Skopje a Meškovom Brest, bol napokon spokojný aj s prehrou rozdielom piatich gólov.

Zahodili aj štyri sedmičky

Prešovskí hádzanári necestovali do Našíc v role favorita. Rozhodne ale nie v porazeneckej nálade. Naopak, keďže Tatranu za v tomto chorvátskom meste v predošlých zápasoch darilo, hodlali ostať verní tradícii. Ich predstavy ale nakoniec poriadne narazili. Predovšetkým na výborne organizovanú, nekompromisne tvrdú, zavše na hrane dovoleného fungujúcu obranu súpera. Pravda, Tatran začal sľubne. Ujal sa vedenia a viedol potom aj 4:2. Prešovské útoky ale postupne strácali sile a hlavne efektivite. Pomalšou rozohrávkou brnkali nervami súperových hráčov i časti publika, no ak sa už dostali k zakončeniu, takto už bola mizéria. Nuž a pozícií sa zakončenie si vypracovali pomerne dosť. Keď ale aj renomovaní strelci netrafili veľakrát do priestoru brány, sotva mohli kontrujúcim hráčom RK Nexe konkurovať. K tomu štyri nepremenené sedmičky postupne Butoracom, Straňovským, Kosteskim a Hrstkom... Domáci postupne ovládli dianie na ihrisku a hoci tréner Prešova Slavko Goluža skúšal rotáciou hráčov vrátiť svojich zverencov do hry, s výnimkou úvodu a sčasti záveru zápasu, to nepomáhalo. Samotný chorvátsky kormidelník tímu slovenského majstra priznal. „Konečný výsledok je určite lepší ako to, čo sme proti Nexe predviedli. Domáci vyhrali úplne zaslúžene. Ešteže, aspoň z už desaťgólového náskoku súpera sme ukrojili na rozdiel konečných piatich gólov. Avšak niektorí naši jednotlivci by sa mali poriadne zamyslieť nad tým ako herne vyzerajú na ihrisku.“

Francúza Djeriča bolo v Chorvátsku vidno

Dres Tatrana Prešov si prvý raz obliekol v súťažnom stretnutí Francúz Ognjen Djerič. Robustný pivot debut okorenil jedným gólom. V obrane bol jedným z prešovských pilierov, vedel aj podobne ako domáci, aj „pribrúsiť“. Lenže spolupráca s novými spoluhráčmi ešte v na súperovom bránkovisku zaškrípala. Mnohé z prihrávok tak nespracoval akoby iste sám chcel. Žeby tento dvojmetrový francúzsky pivot mohol byť platným hráčom slovenského šampióna, rozhodne naznačil. Macedónsky krídelník Nikola Kosteski bol často akoby v tieni spoluhráčov. Postupne ale pridal na aktivite, častejšie sa zapájal do ofenzívnych akcií a s výnimkou nepremenenej sedmičky, svoje šance premenil. Vlastne rovnako ako kapitán Tatrana Martin Straňovský, tiež strelec troch gólov, ktorý ale po zrážke so súperom na začiatku druhého polčasu a ošetrení masérom J. Bílekom, do hry už nezasiahol. „Našice sa na nás pripravili vskutku veľmi dobre. V obrane nám robilo problémy predovšetkým podbiehanie pivotov Tomiča i Šipiča, ktorí nám takto dali dovedna desať gólov. Keďže naša obrana nefungovala ako mala, logicky sa presadili aj domáce spojky. Brankárom teda určite nepomohla, najmä spočiatku Igorovi Čuprynovi. Ani ja sa nerád opakujem, ale naozaj, ak by sme neboli pozahadzovali toľko šancí, nevyužili štyri sedmičky, zrejme by ten zápas vyzeral pre nás priaznivejšie. Vari jediným pozitívom bolo, že mužstvo nezložilo zbrane, hoci sa mu nedarilo a v podstate odvrátilo hroziaci debakel. Do mužstva pribudli noví hráči, ktorých bude treba viac zapracovať do herných systémov. A samozrejme, zabrať v ďalších zápasoch musíme všetci,“ hodnotil krátko po stretnutí v Našiciach M. Straňovský.

Zajtra doma proti Novým Zámkom

Ten najbližší odohrá Tatran Prešov zajtra od osemnástej hodiny v TATRAN handball arene v rámci prvého kola extraligovej nadstavby so Štartom Nové Zámky. Mimochodom materským klubom súčasného prešovského kapitána M. Straňovského. „Zo Zámkov som prestupoval do Španielska v osemnástich. Odvtedy sa tam toho veľa, veľa zmenilo. Ja som však v súčasnosti hráčom Tatrana. Ak budem do jeho začiatku po zranení kolena v Chorvátsku v poriadku, určite sa vynasnažím ako v každom zápase zo všetkých síl úspešne hájiť farby svojho klubu.“

Fakty

Nexe Našice – Tatran Prešov 27:22 (14:9)

Najviac gólov za Našice: Tomič 7, Buvinič 4, Šipič, Gadža a Jaganjac po 3. Zostava a góly Prešova: Čupryna, Cvitkovič 1 – Rábek 2, Djerič 1, Hrstka 3, Lapajne 3, D. Krok 1, Rečičár, L. Urban 2, Kosteski 3, Straňovský 3, Butorac 2, Carapkin 1, Afanou – Gatine. Pokutové hody: 3/2- 4/0. Vylúčení: 3:3. Rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srbsko). Divákov: 2560.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.