Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

33
2

PPD Zagreb

33
3

Nexe Našice

30
4

Meshkov Brest

24
5

TATRAN PREŠOV

24
6

Vojvodina

16

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

27
2

HKM Šaľa

27
3

TATRAN PREŠOV

24
4

HK Topoľčany

23
5

Nové Zámky

19
6

MHK Piešťany

16

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešov v SEHA Gazprom lige ratoval aspoň bod

Prešov v SEHA Gazprom lige ratoval aspoň bod

V Novom Sade tri sekundy pred koncom pečatil Lapajne

V troch ostatných kolách nadnárodnej SEHA Gazprom ligy uhral Tatran Prešov tri nerozhodné výsledky. Doma s chorvátskym vicemajstrom RK Nexe Našice. Vonku s dvomi momentálne najlepšími srbskými klubmi Dinamom Pančevo a Vojvodinou Nový Sad, ktoré však v tomto poradí figurujú v aktuálnej tabuľke.

NOVÝ SAD. Pozoruhodné pritom je, že o všetkých troch remízových dueloch sa rozhodlo až v posledných sekundách duelov. V tom ostatnom, ihrisku poslednej Vojvodiny mal slovenský majster namále. Remízu 23:23 zariadil šikovným „podstrelom“ napokon najlepší hráč Tatrana v tomto dueli Januš Lapjane tri sekundy pred koncom.

S boľavou rukou aj najlepším strelcom

Rozoberať hernú stránku prešovského mužstva vlastne veľký význam nemá. Faktom je, že Tatran Prešov už dlhšie nehrá dobrú hádzanú, body stráca v domácich súťažiach i na medzinárodnej scéne. Ak by sme mali diskutovať o herných činnostiach mužstva, trebárs s tým najzodpovednejším za ne, trénerom Slavkom Golužom, dostali by sme sa aj k objektívnym skutočnostiam, ktoré sa za nimi skrývajú. Slovenský majster hrá dlhodobo bez svojho rešpektovaného hráča, kanoniera O. Rábeka, stále nehrá ani ľavoruké krídlo Ľ. Šárpataky, či univerzálny D. Krok. Zdravotné problémy sa nevyhli ale ani ďalším hráčom. Napríklad Brunovi Butoracovi, ktorý sa v Tatrane výborne uviedol, no momentálne hrať naplno nemôže. V Novom Sade nastúpil so sebazaprením, no iba raz skóroval. Stopercentne nebol fit ani J. Lapajne. Ten ale napriek boľavej „hodovej“ ruke sa so súperom brániacim zväčša  na hranici dovoleného v útoku nadrel ako kôň. Nakoniec práve on, celkovo so šiestimi gólmi najlepší strelec Tatrana, dal vyrovnávajúci gól. Nuž a ako tých problémom nebolo málo, pre bolesti triesiel v hre nepokračoval M. Kasal a pivot A. Babič cez polčas pre príznaky nemoci v kabíne zvracal, avšak zápas napokon dohral.

Svetislav Verkič verzus Jakub Hrstka

Našim pohľadom zaujímavými postavami zápasu v Novom Sade boli Svetislav Verkič, momentálne brankár Vojvodiny, predtým štyri sezóny gólman Tatrana a po odchode z Prešova hráč bundeligových klubov z Eisenachu a Melsungenu, na druhej strane krídelník slovenského majstra Jakub Hrstka. Nuž a práve súboj tých dvoch mohol prehovoriť do gólového deja v druhom polčase. Dve sedmičky Hrstka premenil, no v čase, kedy Prešov viedol o dva góly, Verkič vytiahol ďalší zo svojich úspešných zákrokov a hostia tak do trojgólového vedenia nešli. „Pravdou je, deň pred zápasom som sa Verkičom stretol pri kávičke, no o samotnom zápase sme sa nebavili. V neďalekom Kačaku postavil dom, kde po návrate z Nemecka žije s rodinou. V Prešove sme sa skamarátili a aj po jeho odchode sme boli často v kontakte a dokonca ho navštívili v Melsungene. Aj on mal zdravotné ťažkosti nad jeho štartom visel otáznik. Nakoniec nastúpil a patril k oporám Vojvodiny. Čo sa týka samotného zápasu, faktom je, že sme hrali na ihrisku posledného. V tejto súťaži ale postavenie významnú rolu nehrá. O tom sme sa presvedčili už neraz, a aj tu, v športovej hale Slana Bara v Novom Sade. Vyhrali sme v nej, no zápasy to boli dramatické. V jednom, na to si dobre spomínam, nám výhru vychytal práve Sveťo Verkič, keď mal skvelé zásahy a chytil aj sedmičku. Vojvodina je síce momentálne posledná, avšak káder už výrazne posilnila, čo sme pocítili aj my. Má skúsených hráčov aj fyzicky i herne zdatných mladíkov. Skrátka, aj tentoraz stál proti nám veľmi nepríjemný, maximálne bojovne naladený súper. Konečný remíza je ale napriek všetkému pre nás veľkým sklamaním,“ priznaj aj J. Hrstka. „Šli sme tu vyhrať a vypálilo to inak. Ako aj v iných predošlých zápasoch sme v druhom polčase viedli, no nakoniec sme to zase my, ktorí museli v záver doťahovať. Je to o viacerých veciach, pre ktoré sa to opakuje. Jednou z nich je aj úbytok síl, o tých zdravotných záležitostiach hovoríme dookola. Je to ale tak aj mojom prípade. Dnes som bol doslova vyšťavený, v poslednej štvrťhodine šiel na rezervu. Hlava sa mi točila, sami vidíte aj teraz krátko po zápase, aký som „nachcípaný“, zasoplený. Nevyhováram sa, len to konštatujem. Ani na tú nepremenenú sedmičku. Dva pokutové hody som s prehľadom premenil. Vedel som ale, že Verkič nezvykne na prvý náznak reagovať, až potom zvykne vykopávať nohu. Ja som tú tretiu hodil zle a on loptu vykopol. Mrzí ma to, ale nemyslím, žeby iba tento moment rozhodol o výsledku. Iste, mohol byť iný priebeh. Lenže my sme predtým i po sedmičke mali dosť možností ísť do výraznejšieho vedenia, no mnohé šance ostali nevyužité. Takže teraz sa musíme dať dokopy po viacerých stránkach, pripraviť sa tak, aby najbližší zápas, budúcu stredu doma s Metalurgom Skopje vyhrali.“

Predtým ale, už zajtra od osemnástej hodiny, čaká Tatran Prešov zápas nadstavbovej časti slovenskej extraligy v Hlohovci.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 16.01.2019
Meniny má: Kristína

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.