Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

21
2

Motor Zaporozhye

18
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

19
2

Košice Crows

17
3

MŠK P.Bystrica

15
4

Sporta Hlohovec

11
5

HKM Šaľa

10
6

Nové Zámky

7

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešovskí hádzanári nastúpia proti Bejingu SU v Záhrebe

Prešovskí hádzanári nastúpia proti Bejingu SU v Záhrebe
Stretnutie sa v sobotu začína netradične o 13. hod. Prvé októbrové dni rozbehol slovenský hádzanársky šampión pekne zostra.V utorok večer odohral Tatran Prešov domáci zápas s víťazom Ligy majstrov i obhajcom prvenstva v SEHA Gazprom lige Vardarom Skopje.Na druhý deň už nastúpil na zápas slovenskej Slovnaft handball extraligy.Nuž a v prvú októbrovú sobotu ho hodinu po pravom poludní čaká v Záhrebe atraktívny zápas s čínskym účastníkom nadnárodnej ligy, kde počas súťaže sídli klub Bejing Sport University.

Dva zápasy dva dni po sebe

Zápas SEHA ligy Vardarom Skopje sa začal v Tatran handball arene pätnásť minút pred dvadsiatou prvou hodinou. Osem hráčov Tatrana Prešov, ktorí naň nastúpili, na druhý deň už putovalo na zápas slovenskej extraligy do Hlohovca. S hviezdnym Vardarom sa Tatran držal polčas, ktorý po vyrovnanom priebehu prehral o dva góly. Zápas však napokon prehral rozdielom siedmich. V Hlohovci sa prešovský tím, vedený tentoraz dvojicou trénerov Maroš Kolpak – Alexander Radčenko, rozbiehal pomalšie, no už do prestávky sa väčšmi rozhýbal a vypracoval si náskok piatich gólov. V druhom mužstvo Tatrana viedlo aj o desať (27:17) a tak trénerský tandem poslal do hry aj viacerých na tento duel nominovaných dorastencov. Domáci v závere zápasu s výrazného náskoku Prešovčanov polovicu skresali, no na viac už nemali.

V Hlohovci viedli už o desať

„Pravda, chlapci, ktorí mali v nohách ťažký zápas počas utorkového večera s Vardarom Skopje, sa do tempa dostávali pomalšie. Aj preto v úvode Sporta hrala s nami vyrovnanú partiu. Avšak za stavu 8:8, kedy sme zatiahli obranu z „jedna päť na nula šesť“, Mario Cvitkovič pochytal viacero lôpt a v útoku sme ťažili z rýchlych kontier. Takto sme privodili obrat vo vývoji skóre,“ povedal po stretnutí v Hlohovci poverený tréner Prešova Maroš Kolpak. Hra mala dobrý spád aj vďaka domácim, ktorí sa snažili držať vysoké tempo. „My sme si vypracovali výrazné vedenie a tak na sa ihrisko dostali aj naši mladíci. Všetci nominovaní si zahrali, nik sa nezranil, takže všetko pre nás dopadlo dobre.“

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 14.12.2019
Meniny má: Branislava, Bronislava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.