Prešovskí hádzanári utŕžili aktuálnom ročníku Ligy majstrov prvú prehru

Prešovskí hádzanári utŕžili aktuálnom ročníku Ligy majstrov prvú prehru

V štvrtom zápase C-skupiny podľahli doma Čechovským Medveďom.Hádzanári Tatrana Prešov vo svojom štvrtom zápase C-skupiny Ligy majstrov podľahli Čechovským Medveďom 27:28. Pre slovenského šampióna to bola po troch víťazstvách prvá prehra v súťaži, ruský tím naopak premiérovo zvíťazil. Prešovčania sa v prvom polčase dostali aj do trojgólového vedenia (10:7, 11:8), no hostia dokázali otočiť skóre a v druhom polčase rozhodli o svojom víťazstve. Prešovčania nastúpia na ďalší zápas v Lige majstrov v sobotu 13. októbra proti Sportingu Lisabon opäť na domácej palubovke.

Mali aj štvorgólové manko

Prešovčania chceli pokračovať vo víťaznom ťažení a v úvode sa dostali do vedenia 2:0. Hostia dokázali vyrovnať, no Prešovčania aj zásluhou brankára Čuprynu získali náskok. Po góle Hrstku viedli už o tri góly (10:7, neskôr aj 11:8), no sľubný náskok stratili v osemminútovom "hluchom" úseku, po ktorom bol už stav 11:13. V dramatickom závere prvého polčasu pracovali aj emócie, napokon sa však skončil nerozhodne. Domáci sa v úvode druhého dejstva dostali do tesného náskoku 15:14, ten však stratili a museli doťahovať štvorgólové manko súpera (16:20, 18:22). To sa im podarilo aj vďaka dôležitým zákrokom Čuprynu vyrovnali na 22:22. V koncovke sa však presadili hostia.

Povedali po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov: "Na zápas sme sa dôsledne pripravili, pretože vieme o sile tohto súpera. Nehrali sme dnes tak, ako sme si predstavovali. Spravili sme príliš veľa chýb. V prvom polčase sme síce odskočili súperovi na tri góly, ale nezúročili sme to. V druhom sme mali veľa príležitostí skórovať a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Žiaľ, aj aj nevyužité šance nás dnes stáli lepší výsledok."

Oliver Rábek, ľavá spojka Tatrana Prešov: "V tejto fáze Ligy majstrov je každý zápas náročný a vyrovnaný. Potvrdilo sa to aj dnes. Čechovskí Medvedi hrali kvalitnú hádzanú, boli výborní v obrane aj v útoku. My sme mali viacero zaváhaní, oni nám odskočili na 3-4 góly a nás stálo veľa síl vyrovnať. Je veľká škoda, že sa nám to nepodarilo strhnúť na svoju stranu."

Jakub Hrstka, ľavé krídlo Tatrana Prešov: "Vedeli sme, že nás nič ľahké nečaká. Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Sme sklamaní. Diváci nás hnali vpred a aj preto cítime veľké sklamanie."

 

 

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 19.08.2019
Meniny má: Lýdia

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.