Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

27
2

TATRAN PREŠOV

24
3

PPD Zagreb

24
4

Nexe Našice

24
5

Meshkov Brest

18
6

Steaua Bucuresti

15

Aktuálna tabuľka
TIPOS EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

24
2

HKM Šaľa

23
3

TATRAN PREŠOV

22
4

HK Topoľčany

20
5

MHK Piešťany

16
6

Nové Zámky

15

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešovskí majstri si poradili aj v považskobystrickom kotle

Prešovskí majstri si poradili aj v považskobystrickom kotle

L. Urban: Je rozdiel hrať na Považí s reprezentáciou a s Tatranom

Aj predohrávanom stretnutí desiateho kola Slovnaf Handball Extraligy potvrdil Tatran Prešov svoje dominantné postavenie v tejto súťaži hádzanárov. Na pôde MŠK Považská Bystrica zvíťazil úradujúci majster šesťgólovým rozdielom.

PREŠOV. Trinásťnásobný slovenský hádzanársky majster vedie tabuľku SHE stále bez bodovej straty. Považania doma znova na Šarišanov nestačili, hoci hlavne v prvom polčase sa to vehementne usilovali.

V hľadisku to zase vrelo

Zápasy v Považskej Bystrici majú pre Prešovčanov už pekných pár rokov vždy osobitý náboj. Sotva možno pritom hovoriť o nejakej klubovej rivality, skôr o neprajnom, zvlášť búrlivom prostredí. Dosť o tom by mohol vravieť aj hráč spojkového radu Tatrana Prešov a slovenskej hádzanárskej reprezentácie Lukáš Urban. „Len nedávno som v hale v Považskej Bystrice hral v drese Slovenska proti Luxembursku. Vtedy bola v hale atmosféra ako sa na zápas na reprezentačnej úrovni patrí. O pár dní som na Považie prišiel s našim klubovým tímom a to už bola celkom iná káva. Všetci v zelenobielom sme pocítili, že tam slovenských hádzanárskych suverénov zjavne nemusia. Pokriky počas celého zápasu na adresu nás na ihrisku, na našej lavičke, a vôbec na adresu klubu, boli aj tentoraz nechutné,“ uviedol na túto tému autor štyroch z celkovo tridsiatich prešovských gólov.

Nádej domácim rýchlo zobrali

Samotný zápas rozohral Tatran Prešov podľa predpokladov. Viedol 5:1, po dvadsiatich minútach už bolo vyrovnané – 8:8. „Začiatok sme chytili, to je fakt. Potom však prišli vylúčenia našich hráčov a domáci sa chytili. Napokon sme ich krátke vzplanutie ustáli a polčas o šesť gólov vyhrali. Nešlo tu o nejaké naháňanie skóre, ale aj po prestávke sme hru kontrolovali, mali stále navrch a viac menej dávali si aj pozor, aby sme sa všetci domov vracali bez zranení. Napokon sme vyhrali 30:24, takže s docieleným sme mohli byť spokojní, hoci, mohlo to byť aj o čosi lepšie, “ konštatoval L. Urban. V Tatrane pred sezónou došlo k viacerým zmenám v kádri. Mužstvo sa postupne formovalo a neraz už ukázalo svoje možnosti. Boli však aj zápasy, v ktorých malo slabšie fázy. Avšak sa ale skoncentrovalo, zaplo na vyššie obrátky, vedelo nepriaznivý vývoj otočiť, súperovi gólovo odskočiť a doviesť ho do víťaznej koncovky. „Súhra mužstva sa zlepšoval s počtom odohraných zápasov. Pravda, stále je čo zlepšovať. Pravdou je aj to, že v určitých úsekoch stretnutí sme mali herné výpadky. Avšak faktom tie že, že sa dokážeme na ihrisku zmobilizovať, nepanikárime i keď sa celkom nedarí, robíme čo od nás tréner žiada a potom sa žiadaný výsledok dostaví. Po asociačnej prestávke sme veľa našich hráčov rozpŕchlo do svojich reprezentačných celkov. Káder bol teda dosť rozhádzaný, čo bolo trochu ešte cítiť aj na Považí. Postupne už nabiehame do zaužívaného tréningové cyklu, zápasového rytmu a myslím, že forma mužstva bude mať opäť stúpajúci trend.“

Po Topoľčanoch príde Nový Sad

Slová Lukáša Urbana by sa mohli potvrdiť už túto sobotu, kedy Tatran Prešov privíta doma HK Agro Topoľčany. „Topoľčany sa mi v tomto súťažnom ročníku javia ako jedno z najlepších mužstiev SHE. Určite aj v TATRAN handball arene sa vynasnažia sťažiť nám rolu favorita. Hráme však doma a iné, než naše víťazstvo sa od nás neočakáva. Nuž a pre potvrdenie toho spravíme zase maximum a pôjdeme jednoznačne za svojim cieľom. Ako som už vravel, mali by sme už vyrukovať v ešte lepšej forme ako naostatok, splniť očakávania našich fanúšikov a pripraviť sa na najbližší zápas SEHA Gazprom ligy, budúci utorok doma so srbským majstrov RK Vojvodina Nový Sad.“

Lukáš Urban

Text k foto: Na „horúcej“ pôde na Považí skóroval štyrikrát.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 12.12.2018
Meniny má: Otília

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.