Priaznivejšieho súpera si hádzanári nemohli želať

Už niekoľko ráz sa slovenská mužská hádzanárska reprezentácia prebojovala do druhého kola kvalifikácie o postup na vrcholné svetové či európske podujatie, no stále k nej nebol priaznivo naklonený žreb. Aj preto predstavitelia nášho zväzu i vedenie realizačného tímu na čele s trénerom Petrom Hatalčíkom s napätím očakávalo včerajšie žrebovanie vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie, ktoré nám malo prisúdiť súpera v júnovom play-off v boji o postup na majstrovstvá Európy 2006 vo Švajčiarsku.

Napätie našich priaznivcov postupne opadalo, lebo top favoritov z prvého koša dostali reprezentácie z tretieho a žreb bol k nám priaznivo naklonený, aj čo sa týka zostávajúcich dvoch súperov z prvého koša, ktoré sa stretnú s dvojicou celkov z druhého koša. Až na úplný záver vytiahli z osudia nášho súpera, ktorým bude susedné Rakúsko. Tento súper je viac ako priateľný v ceste za zdolaním poslednej prekážky v ceste za vytúženým postupom na európsky šampionát. Pre reprezentačného kormidelníka Petra Hatalčíka táto informácia znamenala veľkú úľavu.

"S radosťou som prijal tento žreb a úľavou v tom smere, že po nepriaznivých minulých rokoch, keď sme dostali súperov z rangu najťažších, tak teraz nastala zmena. Rakúsko nám dáva šancu reálne zabojovať o postup na majstrovstvá Európy. Tým nechcem povedať, že Rakúšania sú slabým súperom, veď vyhrali svoju kvalifikačnú skupiny, majú konsolidovaný káder s viacerými legionármi. Gro reprezentácie tvoria hráči Bregenzu, s ktorým sa Prešovčania stretli v Lige majstrov a tak informácie máme. Iste to nie je slabé družstvo, ale s tých ktoré sa nám núkali pri žrebe, je to súper z tých najpriateľnejších," povedal tréner slovenskej reprezentácie Peter Hatalčík.

Rakúšania vyhrali piatu skupinu na úkor Lotyšska a Fínska a do play-off postúpili s Izraelom. V predchádzajúcich rokoch sa slovenská reprezentácia stretla s Rakúskom v septembri 2003, keď sa trénerskeho žezla ujal práve P. Hatalčík. Jeho zverenci s týmto súperom vyhrali o desať a prehrali o päť gólov. Tieto výsledky naznačujú, že s týmto súperom dokážeme hrať vyrovnanú partiu. "S týmto celkom sme sa stretli dávnejšie a oba zápasy ukázali, že súper je v našich intenciách a nie nad naše sily. Aj preto nás to napĺňa optimizmom," hovorí P. Hatalčík. Prvé stretnutie odohrajú jeho zverenci na súperovej palubovke, čo môže byť v konečnom účtovaní našou výhodou, pretože domáce prostredie môže zohrať svoju úlohu pri postupových možnostiach. Už tradične slovenská reprezentácia našla výborné podmienky v našom regióne, kde sa odohralo viaceré kvalifikačné stretnutia. Aj to bol dôvod prečo sme sa trénera opýtali, kde by najradšej hral odvetný zápas. "V najbližších dňoch sa chcem stretnúť s prezidentom zväzu Pavlom Derfényim, aby sme doriešili nielen miesto odvetného stretnutia, ale aj ďalší program prípravy reprezentácie. Tentoraz by sme radi odohrali stretnutie niekde na západnom Slovensku, v Bratislave, Trnave alebo Nových Zámkov, kde je síce menšia hľadisko, no vynikajúce hádzanárske prostredie. Ďalším riešením môže byť aj Považská Bystrica, kde je rovnako vyspelé hádzanárske publikum," povedal P. Hatalčík. Počas Veľkonočných sviatkov jeho zverencov čakajú dva oficiálne stretnutia s českou reprezentáciou, ktoré by sa mali odohrať v Prahe, alebo blízkom okolí. V závere mája sa zase Slováci predstavia na turnaji v Izraeli. O presnom programe prípravy pred júnovými stretnutiami play-off by sa však malo rozhodnúť v najbližších dňoch.

Dvojice play-off

Rakúsko - SLOVENSKO, Rumunsko - SČH, Švédsko - Poľsko, Island - Bielorusko, Nórsko - Bosna a Hercegovina, Izrael - Francúzsko, Česko - Portugalsko, Grécko - Ukrajina, Litva - Španielsko, Macedónsko - Maďarsko.

(stretnutia sa odohrajú v termínoch 11./12. - 18./19. jún)

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.