Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Nexe Našice

36
2

PPD Zagreb

36
3

Vardar Skopje

36
4

Meshkov Brest

27
5

TATRAN PREŠOV

27
6

Vojvodina

16

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

32
2

HKM Šaľa

31
3

MŠK P.Bystrica

30
4

HK Topoľčany

23
5

Nové Zámky

21
6

MHK Piešťany

20

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rábek musel ísť na ďalšiu operáciu

Rábek musel ísť na ďalšiu operáciu

Prešovský hádzanár mal stupňujúce sa problémy so slabinami. V lete minulého roku stupňujúce sa problémy s ramenom vyústili do nevyhnutnej októbrovej operácie u špecialistu v chorvátskom Záhrebe. Na začiatku tohto leta zdravotné ťažkosti opäť pribrzdili jednu z výrazných opôr Tatrana Prešov i slovenskej hádzanárskej reprezentácie. Pred rokom na operáciu rotátora ramena Oliver Rábek nejaký čas musel čakať. Toto leto podstúpil operáciu triesiel v prešovskej nemocnici expresne rýchlo. V piatok trinásteho júla ho operoval uznávaný odborník Karol Kyslan starší.

Smolný začiatok, šťastné pokračovanie?

Oliverovi Rábekovi sa zranenia v predošlom roku veru nevyhýbali. V marcovom zápase SEHA ligy s Gorenje Velenje ho vyradil z činnosti lakeť. Neskôr sa pridružili ťažkosti so zapálenou achilovkou. Zhruba pred rokom sa mu už počas prípravných stretnutí v českom Kostelci na Hané s HC Zubří začalo ozývať pravé rameno, po operácii ktorého čakal na návrat na ihrisko až do záveru uplynulej sezóny. Prípravu na hádzanársky ročník 2018/2019 s Tatranom Prešov začal smolne. Prvý týždeň bez akýchkoľvek ťažkostí. Avšak už v jeho závere, na turnaji v plážovej hádzanej v Prešove viac fušoval do remesla trénerovi Slavkovi Golužovi, ako v samotnom piesku. Trofej pre víťazný tím prevzal, o pár dní to ale znovu prišlo.

Nebolo to zo dňa na deň

„Nie ale zo dňa na deň,“ tvrdil nám ešte z nemocničného lôžka O. Rábek. „Po plážovke som riadne trénoval, až minulý štvrtok predpoludním som už tréning dokončiť nemohol. Po jeho skončení som hneď zamieril za doktorom Kyslanom, ktorý po vyšetrení konštatoval, že slabiny je treba čím skôr operovať. Vraj by som mohol ešte nejaký krátky čas s tým trénovať, no postupne by sa to len a len zhoršovalo. Aj tréner Goluža, ktorého som informoval, sa prikláňal k riešeniu čím prv. Na operáciu som mal pôvodne ísť v tomto týždni. Majiteľ klubu pán Miloslav Chmeliar to ale zariadil inak. V piatok trinásteho ráno som u jedeného z klubových lekárov Tatrana doktora Smika podstúpil predoperačné vyšetrenia, popoludní som už bol na príjme v prešovskej nemocnici a zakrátko šiel na operačný stôl. Ako mi bolo povedané, všetko na ňom šlo ako malo a po víkende môžem domov. Zhruba po mesiaci by som mohol byť späť v tréningovom procese. Pred tromi rokmi som s operáciou triesiel, ale na opačnej strane, mal už skúsenosť. A boli vtedy pred ňou v horšom stave ako teraz. Napriek tomu som po šiestich týždňoch nastúpil na súťažný zápas. Nádejam sa teda, že nijaké pooperačné komplikácie nenastanú a zhruba po mesiaci budem môcť byť zase späť.“ Príprava hádzanárov Tatrana Prešov pokračuje aj v tomto týždni v domácom prostredí. V jeho závere by mal nasledovať modelový zápas a v strede budúceho prvé prípravné stretnutie v Maďarsku.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 18.02.2019
Meniny má: Jaromír

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.