Rady prešovských maródov rozšíril M. Straňovský

Rady prešovských maródov rozšíril M. Straňovský

Kapitán Tatrana: „Operácia našťastie nie je nevyhnutná“

Obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov vykročil do nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy podľa očakávania. Hoci stále nie v kompletnom zložení, devätnásťgólovým rozdielom zvíťazil nad Štartom Nové Zámky.

Razantný vstup obhajcu do nadstavby

Nie je to prvé obdobie v ostatnom čase, kedy prešovským hádzanárom zo zostavy vypadnú viacerí dôležití hráči. Také prežíva mužstvo Tatrana Prešov i v súčasnosti. Oliver Rábek po dlhodobom zranení sa zápasovo nanovo iba rozbieha. Po SEHA lige v chorvátskych Našiciach druhý raz hral aj proti Novým Zámkom. Po operácii zápästia pravej hodovej ruky stále chýba pivot Leon Vučko. Operáciu pravého ramena má za sebou aj ľavoruký krídelník štrnásťnásobného slovenského šampióna Tomáš Číp. V prvom nadstavbovom kole SHE do hry nezasiahol ani slovinský reprezentant Januš Lapajne a taktiež kapitán prešovského Tatrana Martin Straňovský.

Väz v kolene roztrhol v Našiciach

V druhom polčase ostatného stretnutia nadnárodnej SEHA Gazprom ligy na pôde RK Nexe Našice ostal po jednom z tvrdých súbojov s obranou chorvátskeho vicemajstra ležať v súperovom bránkovisku martin Straňovský. Masér Tatrana Prešov J. Bílek bol okamžite pri ňom a na pravé koleno mu naložil ľadový obklad. Avšak ani rýchlej reakcii maséra už ľavý krídelník do hry v tomto zápase nezasiahol. „Po ľadovom obklade som bolesť v kolene nejako strašne nepociťoval. Postupne sa ale stupňovala. Po návrate do Prešova návšteva lekára bola nevyhnutná. Prvé vyšetrenia ukázali, že čiastočne, vraj na päťdesiat percent mám roztrhnutý vnútorný bočný väz v kolene. Predpokladaná doba liečby je od štyroch do šiestich týždňov,“ povedal nám kapitán Tatrana, sediac už s ortézou na pravej nohe počas extraligového stretnutia s Novými Zámkami. „Žiaľ, zranenia sa na naše mužstvo akosi v ostatnom čase zosypali. Lenže úplne sa im vyhnúť nedá. Aj tie patria k športu. Ja osobne si na podobné zranenie nepamätám. Iste, nejaký ten výron členka, či menšie problémy, k hádzanej akosi patria, to áno. K poškodeniu kolena v Našiciach došlo v súboji, kedy som bol vo výskoku a vtedy som narazil na protihráča a koleno podvrtol. Našťastie, operácia poškodeného väzu nie je nevyhnutná. Jeho zahojenie ale nejaký čas trvá, koleno musím mať hlavne v kľude. Preto tá zdravotná pomôcka na ňom. Sňať by som ju nemal aspoň dva týždne. Potom by na rad už malo prísť postupné posilňovanie kolena a snaha čím skôr sa vrátiť na ihrisko.“

Zajtra šláger Prešov - Šaľa

V druhom kole A skupiny o 1. -6. miesto nadstavbovej časti SHE sa predstaví slovenský majster znova doma. Zajtra o 18. hodine nastúpi v šlágri kola aktuálne v tabuľke druhý Tatran Prešov proti HKM Šaľa, ktorý na špici tabuľky má pred obhajcom titulu náskok jedného bodu. Samozrejme, ani na tomto zápase by hľadisku nemali chýbať súčasní prešovskí maródi. „Ďakujeme divákov, ktorí nás povzbudzovali v zápase s Novými Zámkami a verím, že s nami budú i zajtra, a to ešte vo väčšom počte,“ adresoval pozvanie na zajtrajší hádzanársky šláger hráč Tatrana Prešov Roman Carapkin.

Martin Straňovský

Text k foto: Najmenej na mesiec je vyradený z činnosti.

FOTO: JALE

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.