Reprezentačné dresy vymenia za klubové

Reprezentačné dresy vymenia za klubové

Trojicu slovenských hádzanárskych reprezentantov, hráčov majstrovského Tatrana Prešov čakala po zápase Slovenska s Maďarskom rýchla  výmena dresov. V krátkom čase sa museli prezliecť z reprezentačných do klubových. 

PREŠOV. Už pred včerajším medzištátnym kvalifikačným stretnutím hádzanárov  Slovensko – Maďarsko o postup na ME 2014  v prešovskej TATRAN handball arene, hráči Tatrana Prešov vedeli, že po jeho skončení vyrazia na cestu za súperom v nadnárodnej SEHA League.  Slovenský majster sa pripravoval na ďalšiu „porciu“ troch zápasov jednom týždni hádzanári. Po medzištátnom zápase v Prešove, na ktorý bola nominovaná aj trojica hráčov majstrovského Tatrana Radoslav Antl, Oliver Rábek a Vladimír Guzy, čakala  mužstvo trénerov Djordje Rašiča a Ivana Pompoša cesta do chorvátskej metropoly. Zajtra v nej odohrá zo šiesteho októbra preložený zápas SEHA League na palubovke Croatie Záhreb. A zase, len čo tento zápas skončí, naberú slovenskí hádzanári kurz do Prešova, kde už na druhý deň, v stredu 7.novembra od 18.hodin,  hrá Tatran Prešov slovenskú Tipos extraligu s MŠK Hlohovec. Nuž a tretí zápas v tomto týždni odohrá osemnásobný slovenský hádzanársky šampión  v sobotu 10.novembra od 18.hodiny  v THA  s Boracom Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

V SEHA League Croatia zajtra proti Tatranu  

„Času na „prehodenie výhybky“ bude len tak - tak,“ mienil ešte pred medzištátnou hádzanou krídelník slovenskej reprezentácie a kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl. „Po stretnutí s Maďarskom zrejme pôjdeme s Vladom Guzym i Olim Rábekom na spoločnú večeru s reprezentačným mužstvo. Rozlúčime sa chlapcami i realizačným tímom a potom už len vymeníme reprezentačné oblečenie za prešovské a pôjdeme na zápas s Croatiou do Záhrebu. Tú sme v minulom ročníku SEHA ligy v pamätnom domácom zápase tesne zdolali. Celkom vyrovnanú partiu sme však s chorvátskym majstrom hrali aj záhrebskej hale Trešnjevka. Vtedy sme ale vyšli naprázdno. Avšak aj nedávny kvalifikačný zápas našej reprezentácie v Osijeku ukázal, že aj s favorizovanými Chorvátmi na ich pôde sa dá hrať celkom vyrovnaná hádzaná.“            

V Záhrebe zápas hodný majstrov

Croatia Záhreb - Tatran Prešov 30:28 (17:16)

ZÁHREB. V dohrávanom 4. kole SEHA League bol zápas hodný majstrov obidvoch krajín. Hra mala výborný rytmus, hralo sa agresívne, no korektne, pričom súperi sa v podstate až do záverečného hvizdu ťahali „gól na gól“. Ešte v poslednej minúte viedla Croatia iba o jediný gól, no potom po zbytočnej strate lopty, 32 sekúnd pred klaksónom, Záhreb poistil tesnú výhru. Už dnes o 18. hod. nastúpi Tatran v domácom extraligovom zápase proti HC SPORTA Hlohovec.

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 4, Marušák, Hrstka, Krok 1, Kristopans 3, Sobol 3, Radčenko, Tumidalský 1, Číp, Guzy, Pejovič 1, Antl 11/3, Petro 4. Najviac za domácich: Horvat 7, J. Valčič 5, Stepančič 5. Pokutové hody 3/2 - 4/3. Vylúčení 6:4. Rozhodovali: Šatordžija a Pandžič (obaja Bosna a Hercegovina). Divákov: 700.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 26.02.2020
Meniny má: Viktor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.