Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Carapkin predĺžil zmluvu aj na budúcu sezónu

Roman Carapkin predĺžil zmluvu aj na budúcu sezónu

Symbolicky posledným gólom Tatrana Prešov v roku 2019 sa s dresom slovenského majstra rozlúčil v extraligovom zápase s Považskou Bystricou (31:22) francúzsky legionár Ogjen Djerič, ktorého pôsobenie v Tatrane sa skončilo. Zelenobieli naopak predĺžili zmluvu s iným legionárom – Romanom Carapkinom.

Rodák z  Moskvy pôsobí v Tatrane od sezóny 2016/17 a s predstihom sa s klubom dohodol, že svoj aktuálny kontrakt predĺži aj pre sezónu 2020/21. „Som v prvom rade veľmi rád, že tu ostávam. Ďakujem všetkým, že mi dali dôveru a môžem pokračovať v tomto tíme. Chcem pomôcť mužstvu k ešte lepším výkonom. Cieľom je, aby sme v tejto sezóne vyhrali slovenskú ligu a pokúsili sa postúpiť do Final 4 SEHA Gazprom ligy,“ uviedol 24-ročný ruský legionár, ktorý do Prešova prišiel ešte ako 20-ročný talentovaný hráč z tímu Čechovských medveďov, v ktorom vybojoval dva tituly majstra krajiny aj ruský Superpohár.

V drese Tatrana  sa vypracoval na jedného z popredných obranárov. Ako pilier obranných radov sa bojovnými výkonmi prezentoval predovšetkým v náročných európskych zápasoch. V domácej lige potom potvrdil aj to, že dokáže vypomôcť aj v útočnej fáze. „Myslím si, že počas pôsobenia v Tatrane sa v mojej hre veľa zmenilo. Stal som sa lepším hádzanárom. Alebo v to aspoň dúfam, keďže to musia posúdiť iní. Snažím sa ale stále odovzdávať maximum toho, čo som sa naučil a ukázať to v zápasoch. Chcem vyhrávať, aj preto chcem byť lepší. Preto na sebe musím pracovať každý deň. To je ale normálne,“ dodal skromne urastený dvojmetrový hádzanár.

Roman Carapkin si v Prešove zvykol aj na tradičné fanúšikovské prostredie, na ktoré sa teší aj v ďalšom roku. „Fanúšikom ďakujem za to, že dôverujú a podporujú mňa a celý náš tím. Veľmi im ďakujem. Verím, že budú chodiť na zápasy aj v budúcom roku. Teším sa na nich na tribúnach v domácich aj európskych zápasoch. Ich podporu totiž potrebujeme,“ dodal na záver ruský legionár.  

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.