Rozhodnuté: Tatran – Metalurg kontumačne 10:0

Rozhodnuté: Tatran – Metalurg kontumačne 10:0

Pred dnešným stretnutím 7.kola Tipos extraligy hádzanárov Tatran Prešov – Slovan Modra, ktoré začne v TATRAN handball arene dnes o 18.hodine, prišla z centrály SEHA League informácia, potvrdená SMS správou jej prezidentom Sandi Šolom, o kontumácii neodohraného stretnutia prvého kola nadnárodnej ligy Tatran Prešov – Metalurg Skopje.  

PREŠOV. Slovenský majster Tatran Prešov mal otvoriť druhý ročník SEHA League atraktívnym domácim stretnutím s majstrom Macedónska  a vlaňajším finalistom Final Four nadnárodnej ligy v Záhrebe.

Odkladali, až kým nehrali

V Prešove bolo na zápas všetko pripravené, divácky záujem bol veľký. Ústretovo sa vtedy zachoval aj 1.FC Tatran Prešov, posunutím svojho domáceho majstrovského stretnutia skorší čas, aby sa ľudia stihli presunúť z futbalu na medzinárodnú hádzanú. Snaha vyjsť fanúšikom v ústrety ale v sobotu pätnásteho v sobotu pätnásteho vyšla naprázdno. RK Metalurg Skopje oznámil, že sa mu nepodarilo zabezpečiť letenky na Slovensko, preto do Prešova nepricestuje. Reakcie na krok RK Metalurg, ktorý aj v prvom ročníku SEHA League toľko odkladal zápas v Prešove, až sa ten napokon neuskutočnil. Postupové karty do Final Four boli rozdané a prípadný vzájomný súboj Tatrana s Metalurgom by už na konečnom poradí kvarteta najlepších nič nebol zmenil.

Kontumácia finančná pokuta navyše

Tentoraz sa ale nepricestovanie na zápas s Tatranom Prešov v jeho domácom prostredí už beztrestne neprepieklo. Najprv sme zachytili informáciu balkánskych médií, ktoré vyrukovali so správou, že vedenie SEHA League za nenastúpenie na zápas v Prešove potrestalo RK Metalurg Skopje kontumáciou a pokutou 2000 eúr. „Áno, je to pravdivá informácia. Tatran Prešov vyhral zápas s Metalurgom kontumačne 10:0 a macedónsky klub musí uhradiť navyše aj finančnú pokutu spomenutých dvetisíc eúr. Takúto správu zaslal nášmu klubu prezident SEHA League Sandi Šola,“ potvrdil nám nami získanú informáciu manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták. „Samozrejme, radšej by sme brali body po víťaznom zápase na ihrisku ako takto od zeleného stola. Po pravde povedané, sotva kto čakal, že vedenie nadnárodnej ligy sa takto razantne postaví k neodohranému súboju. Po skúsenosti z predošlého ročníka, je ale takýto rezultát podľa nás logický i správny.“

Majster dnes (18.h) hostí nováčika

V TATRAN handball aréne  (THA) sa dnes od 18.hodiny bude hrať slovenská Tipos extraligy. Úradujúci majster z Prešova pred dnešným stretnutí so Slovanom Modra odohral vo štvrtok modelový zápas so staršími dorastencami Tatrana. K dlhodobým maródom, Tomášovi Mažárovi a  Romanovi Drobňákovi, pribudol  po stredajšom tréningu so zraneným členkom aj Michal Urban. Ako nám povedal asistent trénera D. Rašiča Ivan Pompoš, proti Modre v THA by mali nastúpiť aj štyria hráči z prešovskej dorasteneckej liahne.                          

Hádzanárske súboje budú však dnes zvádzať aj najmladší hádzanári Tatrana Prešov. V mládežníckej hale Tatrana na Nábrežnej ulici o 9. a 10.hodine odohrajú svoje zápasy s Michalovcami starší žiaci Tatrana Prešov. Od 11. do 14.hodiny sú potom na programe zápasy mladších žiakov prešovského Tatrana s Michalovcami.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 26.02.2020
Meniny má: Viktor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.