SD: Tatran ovládol medzinárodný turnaj v Trebišove

Starší dorastenci Tatrana Prešov sa stali víťazmi medzinárodného turnaja v Trebišove. V konkurencii súperov z Maďarska, Česka a Slovenska vyhrali všetky štyri zápasy a právom sa tešili z víťazného pohára.

Turnaj v Trebišove sa uskutočnil od piatka 7. do nedele 9. februára. V prvý deň nastúpili naši starší dorastenci proti maďarskému tímu DEAC Debrecen, zápas sme vyhrali 38:29 (19:16). Druhý hrací deň bol oveľa náročnejší, pretože doobeda tím odohral duel proti HŠK Košice, ktorý zvládol taktiež víťazne 32:26 (19:12). O 14.30 hod. naši dorastenci nastúpili proti tímu usporiadateľa turnaja HK Slavoj Trebišov a aj tento zápas sme vyhrali 31:25 (21:9). Hneď po zápase trojicu hráčov (Magdolen, Fech a Kravčák)  autom previezli do Prešova, aby o 17. Hodine už boli k dispozícii pre mužský A-tím na odvetný zápas štvrťfinále play-off SEHA Gazprom ligy proti Spartaku Moskva, ktorý sa hral o 18. hodine. V tomto zápase naši dorastenci napokon dostali priestor v druhom polčase. Fech odohral 20 minút, Kravčák 8 minút a Magdolen nastúpil na 9 minút. Napriek vyťaženiu aj v posledný deň turnaja dorastenci zvládli zápas o prvé miesto na turnaji proti dovtedy neporazenému českému tímu TJ Sokol Nové Veselí. Duel zelenobieli zvládli s prehľadom 27:15 (15:7), zavŕšili turnajové pôsobenie bez prehry a obsadili zaslúžene 1. miesto.

Stanislav Kolpak, tréner starších dorastencov Tatrana: Turnaj bol pripravený na veľmi dobrej úrovni, vybrali  sme si ho aj preto, že hrací čas bol 2x30 minút, čo nám vyhovovalo ako previerka nášho tímu pred odvetnou časťou dorasteneckej ligy. Počas turnaja sme si vyskúšali viacero obranných systémov, útočných kombinácií a variáciu hráčov na jednotlivých hráčskych postoch. Snažili sme sa klásť dôraz na kompaktnosť tímu s využitím všetkých hráčov, čo sa ukázalo ako veľmi dôležité v konečnom výsledku predvedenej hry. Samozrejme, že nie každému sa rovnako darilo počas jednotlivých zápasov, ale chlapci bojovali a plnili zodpovedne úlohy a tak každý svojím dielom prispel k celkovému úspechu. Niektoré nedostatky, hlavne v individuálnych činnostiach sa budeme snažiť odstrániť počas dvoch týždňov, ktoré nám ostávajú do odvetnej časti. Chlapci hrali ako jeden tím, za čo im chcem poďakovať, lebo ako tím boli, dovolím si tvrdiť, bez konkurencie.“