SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – PPD Zagreb (CRO)

SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – PPD Zagreb (CRO)

V 2. kole SEHA Gazprom League privíta v stredu 6. septembra 2017 o 17.15 hod. v Tatran handball aréne slovenský majster Tatran Prešov chorvátskeho šampióna PPD Zagreb.

Tatran odohral s PPD v súbojoch SEHA ligy doteraz 12 zápasov. Čo sa týka vzájomnej bilancie oboch tímov, slovenský majster má na svojom konte 5 víťazstiev, 1 remízu a 6 prehier, pričom Tatran doma ešte s PPD nikdy neprehral.

Súboj týchto dvoch súperov bude mať v stredu v Tatran handball aréne špecifický náboj aj preto, že Slavko Goluža vypomáhal ako hlavný tréner Zagrebu na konci uplynulej sezóny 2016/2017, keď sa s ním zúčastnil Final 4 SEHA Gazprom League, vyhral s ním chorvátsky titul aj chorvátsky pohár. Naviac v drese PPD Zagreb hrali v minulosti hráči Tatrana Prešov Leon Vučko a Bruno Butorac.

Hlasy pred stretnutím

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Dá sa očakávať, že tentoraz Zagreb príde do Prešova v najsilnejšom možnom zložení. Doteraz nie vždy postavili to najlepšie, čo mali, aj preto silu Záhrebu rešpektujeme. Samozrejme chceme odohrať duel ako najlepšie vieme a skúsiť v tomto zápase zvíťaziť. Nebude to vôbec ľahké, keďže ide o veľmi kvalitné mužstvo, v ktorom je množstvo chorvátskych i slovinských reprezentantov. To svedčí o tom, že toto mužstvo má vysokú kvalitu. Určite k nám prídu s ambíciou zvíťaziť, ale my za podpory našich fanúšikov urobíme všetko preto, aby sme po záverečnom hvizde boli víťazným tímom.

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana:

PPD Zagreb je skvelý a kvalitný tím. Bude to náročné stretnutie. Tento zápas chceme vyhrať tak, ako každý zápas, ktorý hráme. Bude to veľmi ťažké, ale verím, že body zostanú v Prešove. Chceme sa dostať do Final 4 SEHA Gazprom League, tak potrebujeme dať do toho všetko, čo máme.

Kasim Kamenica, tréner PPD:

Tatranu sa podarilo proti Meškovu Brest dosiahnuť výsledok, ktorý ma, ak mám byť úprimný, prekvapil. To je len ďalší dôvod, prečo ho musíme rešpektovať. Hoci tréner Goluža nemal dosť času na to, aby v Tatrane všetko fungovalo najlepším spôsobom, je zrejmé, že doteraz odviedol skvelú prácu. Tatran má príliš veľa mladých hráčov, čo prináša nový motív pre tím. My sme však takisto vysoko motivovaní pred týmto súbojom, najmä kvôli faktu, že sa nám v Prešove ešte nikdy nepodarilo vyhrať. Proti Nexe sme hrali dobre, čo určite posilnilo náš optimizmus pred zápasom v Prešove, kde verím, že môžeme dosiahnuť dobrý výsledok.

Zlatko Horvat, pravé krídlo PPD:

V Prešove sa nám nikdy nehralo ľahko, ale spôsob, akým sme vstúpili do stretnutia proti Nexe nám má byť návodom pre každý ďalší zápas. Ak sa pozrieme na kvalitnú súpisku Brestu, je jasné, že musíme rešpektovať, čo sa podarilo dosiahnuť Tatranu v 1. kole. Pozeral som tento súboj a osobne som videl mladý, silný bojovný tím, ktorý si zaslúžil vyhrať. Nebude to pre nás ľahké, ale máme veľkú motiváciu prelomiť zlú tradíciu v Prešove.

FOTO: Viktor Zamborský

TEXT k fotu: Tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža stál ešte na konci minulej sezóny na lavičke PPD Zagreb, s ktorým ešte jeho nový tím v domácej prešovskej Tatran handball aréne nikdy neprehral.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Streda 20.06.2018
Meniny má: Valéria

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.