SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – RK Celje Pivovarna Laško (SLO)

SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – RK Celje Pivovarna Laško (SLO)

V 3. kole SEHA Gazprom League privíta v sobotu 9. septembra 2017 o 20.30 hod. v Tatran handball aréne slovenský majster Tatran Prešov slovinského šampióna RK Celje Pivovarna Laško.

Tatran otvoril novú sezónu SEHA ligy skvelým spôsobom, keď dokázal na domácej palubovke poraziť dvoch veľkých ašpirantov na SEHA League Final 4 Meškov Brest a PPD Zagreb, čím jasne potvrdil svoje smelé ambície v tejto sezóne, ktorými je postúpiť na záverečný finálový turnaj ligy. Slavko Goluža a jeho chlapci budú chcieť tieto ambície naplniť aj v treťom domácom stretnutí v rade proti ďalšiemu favoritovi RK Celje Pivovarna Laško. Po neúspešnej kvalifikácii o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov sa Tatran maximálne sústredí práve na účinkovanie v SEHA Gazprom League, kde bude chcieť obrať špičkové tímy ligy o čo najväčší počet bodov a pokúsiť sa dostať do Final 4 na úkor favoritov.

Hlasy pred stretnutím

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Zápas proti Celje bude ešte ťažší než proti Zagrebu. Celje bude mať vysokú motiváciu vyhrať po domácej prehre s Meškovom Brest. Dajú si na nás väčší pozor po našom dobrom štarte v prvých dvoch kolách. Očakávam, že môj tím zostane absolútne sústredený na súboj a bude pokračovať v domácej víťaznej sérii. Stále budeme bez Olivera Rábeka. Ďalší hráči, ako sú Dominik Krok a Michal Kasal, majú takisto menšie problémy. Spravíme všetko pre to, aby sme pred našimi skvelými fanúšikmi zaznamenali tretiu výhru v SEHA lige v rade. Preto by som ich rád pozval, aby prišli podporiť náš tím v čo najväčšom počte.

Jakub Hrstka, ľavé krídlo Tatrana:

Očakávame, že to bude v sobotu veľmi ťažký súboj. Na stretnutie sa musíme poriadne pripraviť. Potrebujeme byť koncentrovaní celých 60 minút. Dúfam, že nás do Tatran handball arény príde podporiť veľa fanúšikov a že s nami oslávia ďalšie víťazstvo.

Branko Tamse, tréner RK Celje:

Cestujeme do Prešova, kde sa stretneme s tímom, ktorý v prvých dvoch zápasoch sezóny ukázal vášeň aj bojového ducha a prekvapil všetkých výhrami nad Meškovom Brest a PPD Zagreb. Tatran je očividne v dobrej forme. Preto som prekvapený, že sa mu nepodarilo kvalifikovať sa do skupinovej fázy Ligy majstrov. Teraz je však úplne sústredený na SEHA ligu, kde bude chcieť ukázať svoj plný potenciál a silu. Očakávam veľmi náročný súboj proti agresívnej obrane Tatrana. Som presvedčený, že musíme hrať na najvyššej možnej úrovni počas celého stretnutia, ak chceme dosiahnuť pozitívny výsledok.

Gal Marguč, pravé krídlo RK Celje:

Som stále v rehabilitačnom procese po zranení, ktoré sa mi stalo v stretnutí o slovinský superpohár. Napriek tomu sa môj stav zlepšuje. Pocestujem s tímom do Prešova, ale stále neviem, či budem schopný zasiahnuť do súboja s Tatranom alebo nie. Som si však istý, že moji spoluhráči budú hrať na požadovanej úrovni a podajú oveľa lepší výkon, ako proti Meškovu Brest v stredu. Samozrejme očakávame veľmi ťažký zápas. Videli sme spôsob, akým domáci vstúpili do novej sezóny SEHA ligy. Vieme, že Tatran hrá tvrdú a efektívnu hádzanú pod taktovkou nového trénera Slavka Golužu.

FOTO: Viktor Zamborský

TEXT k fotu: Jedným z ťahúňov Tatrana Prešov v domácom súboji proti RK Celje Pivovarna Laško bude ľavé krídlo českej reprezentácie Jakub Hrstka.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Pondelok 23.07.2018
Meniny má: Oľga

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.