SEHA Gazprom League Review: Tatran podľahol v Skopje vysoko favorizovanému Vardaru

SEHA Gazprom League Review: Tatran podľahol v Skopje vysoko favorizovanému Vardaru

Vo 4. kole SEHA Gazprom League prehral slovenský majster Tatran Prešov na palubovke lídra súťaže Vardara Skopje 28:32.

Tatran hral vyrovnanú partiu s obhajcom prvenstva v SEHA lige a tohtoročným víťazom Ligy majstrov do 8. minúty, keď bol stav nerozhodný 4:4. V nasledujúcich 5 minútach strelili domáci 5 gólov, na ktoré dokázal slovenský majster odpovedať iba jediným úspešným zásahom. V 13. minúte tak Prešovčania prehrávali 5:9. V 18. minúte sa Antemu Babičovi síce podarilo znížiť na 8:10, ale nasledovala séria vylúčení v tíme zeleno – bielych, ktorí v 27. minúte stratili kontakt s favoritom a prehrávali už 9:15. Tatran prehral prvý polčas 7 – gólovým rozdielom – 11:18.

V úvode druhého polčasu Vardar navýšil skóre o 9 gólov, keď v 33. minúte Tatran prehrával už 11:20. Potom sa však slovenský šampión vzchopil a v priebehu 3 minút znížil na 15:20. V nasledujúcich 3 minútach odpovedali domáci sériou 3 gólov a stav bol 15:23 v neprospech Tatrana. Od tohto momentu si Vardar udržiaval pohodlný náskok a 10 minút pred koncom viedol už o 9 gólov – 29:20. Záver stretnutia patril Tatranu, ktorému sa podarilo v priebehu 4 minút zaznamenať 5 gólov v rade a znížiť na 25:29. V poslednej päťminútovke sa súboj iba dohrával. Tatran nakoniec podľahol na palubovke najväčšieho favorita na víťazstvo v SEHA lige Vardara Skopje 28:32.

V tíme Tatrana sa v stretnutí opäť strelecky presadil Bruno Butorac s 8 gólmi, ktorý bol aj jasne najlepším strelcom zápasu. Tomáš Číp a Lukáš Urban pridali po 5 gólov. Jakub Hrstka a Dominik Krok zaznamenali po 3 góly.

Tatran Prešov má po štyroch zápasoch v SEHA Gazprom League bilanciu 2 výhry - 2 prehry a na konte 6 bodov. V tabuľke SEHA ligy je momentálne na 5. mieste, kým Vardar si suverénne upevnil 1. miesto v tejto nadnárodnej súťaži, keď v 4 zápasoch získal za 4 víťazstvá plný počet 12 bodov. Tatran sa v SEHA lige predstaví v ďalšom súboji v utorok 3. októbra, keď o 19.00 hod. bude v 5. kole hostiť srbského nováčika súťaže Dinamo Pančevo. 

SEHA Gazprom League 2017/2018 – 4. kolo – 19. septembra 2017 - Skopje

Vardar Skopje – Tatran Prešov 32:28 (18:11)

Vardar: Šterbik, Gjorgjeski – Stoilov, Popovski 3, Fereirra Moraes 4, Maqueda 2, Karačič 4, Abutovič, Cindrič 4, Čupič 2/2, Dibirov 1, Šiškarev 4, Borozan 4, Vojvodič 1, Ončev 2, Marsenič 1. Tréner: R. Gonzales.

Tatran: Chupryna, Cvitkovič – Hrstka 3, D. Krok 3, Rečičár 1/1, L. Urban 5, Pekár,  Číp 5, Peskov, Vučko, Jankovič, Butorac 8/2, Kasal 1, Carapkin, Babič 2. Tréner: S. Goluža.

Rozhodovali: Mitrovič, Vesovič (Čierna Hora), 7m hody: 4/2 – 4/3, vylúčení: 4 – 7

Hlasy po stretnutí

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Chcel by som pogratulovať celej organizácii Vardara ku všetkému, čo dosiahli v minulej sezóne a želám im, aby to zopakovali aj tohto roku. Dnes bol Vardar lepší a zaslúžil si vyhrať. Takisto sa chcem ospravedlniť za moje správanie v prvom polčase. Boli sme extra motivovaní v stretnutí proti Vardaru a mojim bývalým hráčom Čupičovi, Cindričovi a Karačičovi. Som spokojný s našim výkonom a verím, že fanúšikom sa súboj páčil. Som hrdý na svojich hráčov a myslím si, že sme na správnej ceste. Čo sa týka výkonu, nerád by som vyzdvihoval jednotlivcov, pretože dôležitý bol kolektívny výkon, ale rád by som sa predsa len pristavil pri Tomášovi Rečičárovi, ktorý vstúpil do rozbehnutého zápasu a za čas, ktorý dostal k dispozícii, dokázal zamiešať karty a Vardaru narobiť dosť problémov. Po niekoľkých tréningoch ukázal ochotu zabojovať za mužstvo, predovšetkým svojim prístupom a rešpektovaním inštrukcií. Toto vnímam veľmi pozitívne.

Bruno Butorac, pravá spojka Tatrana:

Gratulujem Vardaru, dnes bol lepší. My sme boli trochu lepší v druhom polčase, ktorý sme vyhrali o 3 góly. Vieme, aký je Vardar kvalitný tím, takže musíme byť extra spokojní s našim výkonom. Je to pre nás veľmi dôležité, keďže našim cieľom bolo hrať čo najlepšie až do samotného konca zápasu.

Tomáš Rečičár, ľavá spojka Tatrana:

Je to výborný pocit, streliť gól proti takémuto tímu. Som veľmi vďačný trénerovi, že mi dal takúto príležitosť. Stres a strach zo súpera som nemal, hral som iba to, čo mi tréner povedal.

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana:

Urobili sme presne to, čo nám tréner pred stretnutím povedal. Ak aj prehrávate o päť, či desať gólov, stále treba hrať a to je presne to, čo sme urobili. Podarilo sa nám zabojovať a skorigovať náskok súpera. To nám môže dodať motiváciu, keďže sme ukázali, že sme schopní hrať s Vardarom i ktorýmkoľvek iným tímom. Ak budeme robiť to, čo nám tréner povie, myslím si, že je pred nami dobrá sezóna.

Raul Gonzales, tréner Vardara:

Boli sme oveľa lepší v obrane aj v útoku v prvom polčase, keď sme bežali do rýchlych protiútokov a získali tak 6-7 gólový náskok. V druhom polčase boli zasa lepší hostia, ktorým sa podarilo skresať náš náskok. Najdôležitejšou vecou je však fakt, že po 4 zápasoch v tejto sezóne máme 4 víťazstvá.

Luka Cindrič, stredná spojka Vardara:

Tatran sa v priebehu zápasu nikdy nevzdal, ukázal charakter a snažil sa hrať čo najlepšie po celých 60 minút. Keď je Tatran schopný držať krok s nami, bude určite vážnym uchádzačom o postup do Final 4 SEHA ligy. My sme odohrali celkom dobrý zápas, ale stále máme veľa priestoru na zlepšenie aj v obrane aj v útoku. Teraz sa musíme sústrediť na sobotu, kedy hráme stretnutie Ligy majstrov proti Nantes.

FOTO: SEHA

Text k fotu: Najlepším strelcom stretnutia 4. kola SEHA ligy Vardar Skopje – Tatran Prešov bol Bruno Butorac s 8 gólmi.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Streda 15.08.2018
Meniny má: Marcela

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.