SEHA Gazprom League Review: Tatran s Golužom vstúpil do SEHA ligy cennou výhrou nad Meškovom Brest

SEHA Gazprom League Review: Tatran s Golužom vstúpil do SEHA ligy cennou výhrou nad Meškovom Brest

V 1. kole SEHA Gazprom League v sezóne 2017/2018 vyhrali v dramatickom a vyrovnanom stretnutí v Tatran handball aréne hádzanári Tatrana Prešov nad bieloruským majstrom Meškov Brest 24:23.

Tatran už v úvode ukázal favoritovi z Brestu, že to v Prešove nebude mať ľahké. Nový tréner Tatrana Slavko Goluža pred súbojom s Meškovom avizoval, že jeho chlapci sa budú v tejto sezóne biť o víťazstvá až do posledných sekúnd zápasov, čo sa do bodky naplnilo hneď pri jeho  úspešnej domácej premiére.

Úvod zápasu vyšiel lepšie bieloruskému šampiónovi z Brestu, ktorý viedol v 5. minúte 3:0. Vtedy začal v domácej bráne čarovať skvelý Igor Chupryna a Tatranu sa v 9. minúte podarilo vyrovnať skóre – 3:3. Od tohto momentu sa oba tímy striedali v jednogólovom vedení a polčas sa skončil zaslúženou remízou 11:11.

Aj v úvode druhého polčasu dominovali defenzívy oboch mužstiev, ktoré dokázali streliť za 9 minút iba po 2 góly. Diváci v Tatran handball aréne mohli vidieť vzrušujúci vyrovnaný súboj oboch rivalov na palubovke, ktorí sa až do samotného záveru stretnutia ťahali o jediný gól. V 54. minúte prehrávali zeleno – bieli tesne 20:21. V posledných 6 minútach zobrali na seba streleckú zodpovednosť dvaja hráči. Hosťujúci tvorca hry Nikulenkau síce strelil 2 dôležité góly na strane Meškova, ale hrdinom zápasu sa stala domáca ľavá spojka Dominik Krok, ktorý strelil posledné 4 góly Tatrana, pričom svojimi dvomi famóznymi delovkami otočil skóre v posledných 30 sekundách z 22:23 na konečných 24:23 pre Tatran Prešov, ktorý si tak pripísal nesmierne cenné 3 body do tabuľky SEHA ligy a naplnil tak predpovede svojho nového trénera Slavka Golužu.

V tíme Tatrana sa zaskvela ľavá spojka Dominik Krok, ktorý strelil 5 gólov, a českí krídelníci Jakub Hrstka a Tomáš Číp, ktorí pridali zhodne po 4 góly. Divákov v Tatran handball aréne priviedlo do varu aj 15 exportných zákrokov brankára Igora Chuprynu. V mužstve Meškova Brest dominovala stredná spojka Dzmitry Nikulenkau a pravá spojka Konstantin Igropulo, ktorí zaznamenali po 5 gólov. 

SEHA Gazprom League – 1. kolo – streda 30. augusta 2017, Tatran handball aréna, Prešov

Tatran Prešov – Meškov Brest 24:23 (11:11)

Tatran: Chupryna, Cvitkovič – Rábek, M. Šárpataky, Hrstka 4/3, D. Krok 5, L. Urban 2, Pekár, Číp 4, Peskov 3, Vučko, Jankovič 3, Butorac 3, Kasal, Carapkin, Babič. Tréner: S. Goluža.

Meškov: Pešič, Mackevič – Rutenka, Kulak, Škurinskij 3, Nikulenkau 5, Stojkovič 1, Šumak, Vukič 1, Prodanovič 2, Horák, Razgor, Igropulo 5/2, Selviasiuk, Djordjič 3, Shylovič 3. Tréner: S. Bebeško.

Rozhodovali: Gubica, Miloševič (Chor.), 7m hody: 3/3 – 3/2, vylúčení: 2 – 2, 1500 divákov

Hlasy po stretnutí

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Rád by som poďakoval Brestu za korektný zápas. Na konci vyhral tento súboj šťastnejší tím. Do zápasu sme dali všetko. Dôkladne sme sa pripravovali na začiatok novej sezóne a na zápas proti Meškovu. Som rád, že hráči odohrali toto stretnutia až do konca s obrovskou vierou, že môžu poraziť taký skvelý tím, akým je Meškov. Osobne som očakával takýto vyrovnaný súboj. Tento výsledok nás povzbudí pred kvalifikáciou o postup do Ligy majstrov tento víkend. Po tomto zápase musíme poriadne zregenerovať. Som presvedčený, že sa na kvalifikáciu pripravíme výborne. Očakávame, že naši fanúšikovia nás prídu vo veľkom počte podporiť a pomôcť nám splniť náš cieľ – kvalifikovať sa do skupinovej fázy Ligy majstrov. Meškovu želám len to najlepšie v Lige majstrov a SEHA Gazprom League.

Dominik Krok, ľavá spojka Tatrana:

Najprv by som sa Meškovu rád poďakoval za dobrý a korektný zápas. Všetci dnes videli, že to bol úžasný a vzrušujúci súboj od prvej do poslednej minúty. O svojom víťazstve sme rozhodli najmä vďaka výbornej obrane a skvelému Igorovi Chuprynovi v bráne. Tréner nám povedal, aby sme hrali so srdcom a rozumom.  Dnes sme dokázali, že sme schopní počúvať jeho rady. Podarilo sa nám hrať takýmto spôsobom. Na konci zápasu sme mali viac šťastia ako Brest. Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo poraziť taký skvelý európsky tím, akým je Meškov.

Sergej Bebeško, tréner Meškova Brest:

Gratulujem Tatranu k víťazstvu. Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať v tomto zápase. Bolo to vyrovnané stretnutie. Nakoniec sme mali menej šťastia ako Tatran. Teraz sa musíme pripraviť na ďalšie súboje a ísť ďalej.

Rastko Stojkovič, pivot Meškova Brest:

Bolo to dobré stretnutie. Tatran v ňom bojoval veľmi dobre. Na konci zápasu mal veľké šťastie. Myslím si, že oba tímy si dnes zaslúžili na ihrisku remízový výsledok. Máme len jednu cestu, ktorú chceme nasledovať – ísť ďalej, pripraviť sa na nasledujúci zápas a pokúsiť sa ho vyhrať. Našim cieľom v tejto sezóne je postup do Final 4.

FOTO: Viktor Zamborský

Text k fotu: Dominik Krok strelil posledné 4 góly Tatrana Prešov v súboji SEHA ligy proti Meškovu Brest, z ktorých dva zaznamenal v záverečných 30 sekundách zápasu a rozhodol tak o zisku dôležitých 3 bodov pre slovenského majstra.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Pondelok 25.06.2018
Meniny má: Tadeáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.