SEHA Gazprom League Review: Tatran získal doležité 3 body v Našiciach

SEHA Gazprom League Review: Tatran získal doležité 3 body v Našiciach

Hádzanári Tatrana Prešov prvýkrát v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" uspeli na palubovke súpera.

Vo štvrtkovom stretnutí 6. kola dokázali zvíťaziť na pôde chorvátskeho tímu RK Nexe Našice 27:23 (13:15). Najlepším strelcom hostí bol so 7 gólmi krídelník Tomáš Číp, šesťkrát sa presadili Slovinec Januš Lapajne a Chorvát Bruno Butorac.

Prešovčania začali štvrtkové stretnutie zle, v 9. min prehrávali 0:3. O štyri minúty neskôr však bolo po Čípovej strele vyrovnané - 4:4. Domáci hádzanári však v prvom polčase naklonili misky váh na svoju stranu (15:13). Najlepší strelec duelu Ivan Sršen v 35. min zvýšil na 18:15.

Šarišania však nerezignovali a otočili nepriaznivý stav - prvýkrát v dueli ich poslal do vedenia Lapajne v 39. min (19:18). Tatran potom síce tri razy inkasoval, ale následne strelil päť gólov po sebe. Číp stanovil v 53. min na 24:21 pre hostí, ktorí si už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po šiestom tohtosezónnom vystúpení v súťaži bilanciu 4 víťazstvá - 2 prehry a s 12 bodmi v tabuľke figurujú na 3. mieste.

Ďalšie stretnutie v SEHA League čaká úradujúceho slovenského šampióna v utorok 7. novembra, keď bude v 7. kole hostiť vo svojej Tatran handball aréne srbský tím RK Vojvodina Novi Sad.

SEHA Gazprom League – 6. kolo – štvrtok 19. októbra 2017, Našice

Nexe Našice – Tatran Prešov 23:27 (15:13)

Nexe: Poljak, Pilipovič – Šipič 3, Koncul 3, Eter 1, Zrnič 1/1, Mrdenovič, Barišič Jaman 1/1, Manci Mičevič, Sršen 8, Buvinič 1, Jelinič 3, Rotim, Lavrič 2, Tomič, Vulič. Tréner: H. Horvat.

Tatran: Chupryna, Cvitkovič – M. Šárpataky, Hrstka 2, Lapajne 6,  D. Krok, Rečičár, Kríž, L. Urban 2, Pekár, Číp 7, Vučko 3, Butorac 6/3, Kasal 1, Carapkin, Babič. Tréner: S. Goluža.

Rozhodovali: Boričič, Markovič (Srb.), 7m hody: 2/2 – 3/3, vylúčení: 4 – 3

Hlasy po stretnutí

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Získali sme 3 body, po ktoré sme si tu prišli. V tíme máme menšie zdravotné problémy, ale napriek tomu sme tu pricestovali s cieľom vyhrať. V prvom polčase bola naša obrana veľmi statická, jednoducho nám chýbalo správne tempo. Boli sme však trpezliví a počkali sme si na našich 5 minút. Som rád, že som sa mohol vrátiť späť do Našíc. Fanúšikovia videli dobrý zápas, čo je ďalšia vec, s ktorou môžem byť spokojný. V danom momente si však nepripúšťame žiadnu eufóriu, ostávame nohami pevne na zemi. Musíme sa pripraviť na ďalšie ťažké súťažné obdobie, ktoré je pred nami.

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana:

Dnešný zápas ukázal, ako dôležité je hrať tímovo. Predovšetkým v druhom polčase sme zlepšili obranu, na ktorej zakladáme v tejto sezóne našu hru. Veľkú úlohu v tom zohral kapitán Rado Pekár, ktorý obranu v kritických momentoch skonsolidoval a niekoľko kľúčových zákrokov predviedol Igor Chupryna. Zároveň sa skvele uviedla nová posila Januš Lapajne, ktorý okrem gólov dokázal aj otvárať hráčov na pozícii pivota a vytvárať šance, z ktorých padali góly, alebo boli sedemmetrové hody. Bol to ťažký zápas, s víťazstvom sme spokojní a pokračujeme v tvrdej práci, ktorú pod trénerom Slavkom Golužom praktizujeme od samého začiatku. Čaká nás asociačná pauza, no hneď po nej návrat k nastavenému plánu. Prichádza totiž veľmi ťažký program - 3. kolo Pohára EHF a náročné zápasy v SEHA lige na palubovkách súperov. Sezónu máme pred sebou, ale v danom momentne sme spokojní a urobíme všetko preto, aby sme v predvedených výkonoch pokračovali, respektíve ich ešte zlepšili.

Igor Chupryna, brankár Tatrana:

V prvom polčase sme boli trochu nervózni. Poslúchli sme pokyny nášho trénera počas prestávky a v druhom polčase sme hrali oveľa trpezlivejšie v útoku. Rád by som pogratuloval svojmu tímu k tomu, že odohral dobré stretnutie.

Tomáš Číp, pravé krídlo Tatrana:

Vedeli sme, že to nebude ľahké stretnutie a že Našice hrajú doma veľmi dobre. Myslím si, že sme boli dobre pripravení a aj keď sme začiatok nemali veľmi dobrý, potom sme sa do toho dostali. Všetci sme odviedli dobrú prácu a zaslúžene sme vyhrali. Po reprezentačnej pauze by sme sa chceli vrátiť k dobrým výsledkom a udržať našu hru, náš koncept a dosiahnuť dobré výsledky v SEHA lige aj v Pohári EHF.

Hrvoje Horvat, tréner Nexe:

V prvom polčase sme hrali veľmi oduševnene. To je presne ten spôsob, akým by som chcel vidieť náš tím hrať v priebehu celého zápasu. V druhom polčase bola pre nás problémom malá rotácia hráčov. Neboli sme schopní nájsť to správne riešenie na pozícii spojok. To je hlavný dôvod, prečo sme v druhom polčase strelili iba 8 gólov. Naviac sme mali v druhej časti hry veľmi zlý úsek. Na druhej strane Tatran hral rozumne a trpezlivo, pričom potrestal všetky naše chyby. Verím, že v budúcnosti nájdeme potrebnú silu hrať celé zápasy tak, ako sme to predviedli dnes v prvom polčase. Naši fanúšikovia si to zaslúžia.

Kristian Pilipovič, brankár Nexe:

Som presvedčený, že sme sa na tento zápas pripravili veľmi dobre. Stretnutie sme začali dobre a zvyšovali sme náskok. Potom sme stratili koncentráciu aj silu, aby sme udržali naše vedenie v druhom polčase. Potrebujeme iba trochu viac času a verím, že už v nasledujúcom stretnutí budeme oveľa lepší.

FOTO: SEHA

Text k fotu: Tréner Tatrana Slavko Goluža priviedol slovenského majstra k prvej výhre na súperovej palubovke v SEHA Gazprom League 2017/2018, ktorá posunula Prešovčanov na 3. miesto tabuľky za Vardar Skopje a Meškov Brest.

Autor: 
Richard Fech, SITA
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Utorok 16.10.2018
Meniny má: Vladimíra

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.