SEHA: Tatran v utorok privíta šampióna Ligy majstrov

SEHA: Tatran v utorok privíta šampióna Ligy majstrov

Tatran handball aréna zažije v prvý októbrový deň hádzanársky sviatok. Do jej útrob zavíta aktuálne najlepší tím Európy – Vardar Skopje. V stretnutí s obhajcom titulu v SEHA lige budú zverenci Slavka Golužu bojovať o tretie víťazstvo v súťaži.

Vardar Skopje je 13-násobným macedónskym majstrom, aktuálnym a celkovo dvojnásobným (predtým 2016/17)  víťazom Ligy majstrov a tiež obhajcom víťazstva v nadnárodnej SEHA Gazprom lige. Tej kraľuje už tri sezóny v rade a v jej doterajších ôsmich ročníkoch ju celkovo ovládol päťkrát, V tejto sezóne SEHA ligy má Vardar po troch zápasoch na konte šesť bodov, keď v domácich súbojoch zdolal Peking (37:23) aj Nexe Našice (27:25). Zaznamenal už ale aj jednu prehru a to na palubovke ukrajinského Motoru Záporožie (31:32), s ktorým iba v nedeľu odohrali ďalší tesný a náročný duel – tentoraz v Lige majstrov a napokon s víťazným koncom. Vyhral iba tesne o gól 31:30 a v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži je po troch dueloch jediným neporazeným tímom v skupine B.

Tatran Prešov naopak v Lige majstrov ešte nevyhral, no v SEHA lige má na konte dve víťazstvá, keď na triumf nad tímom Nexe Našice (25:24)  nadviazal v sobotu druhým triumfom. Tentoraz doma zdolal srbskú  Vojvodinu Nový Sad (22:18). Zatiaľ jedinú prehru utrpeli zverenci Slavka Golužu v úvodnom domácom zápase proti Motoru Záporožie (24:25), s ktorým ako bolo spomenuté, odohral vyrovnané zápasy aj Vardar.   

Vo vzájomnej bilancii súperov jasne dominuje Vardar, ktorý zvíťazil v posledných 11-tich vzájomných súbojoch. Dva zápasy v minulej sezóne ale priniesli gólovo vcelku  vyrovnané súboje. Doma Tatran prehral o jediný presný zásah 26:27, na palubovke súpera potom podľahol  Vardaru 21:23. Tatran vyhral nad Vardarom dvakrát, bolo to však ešte v rokoch 2012 a 2013. Jeden vzájomný duel sa skončil remízou (tiež v roku 2013).

Zápas 4. kola SEHA Gazprom league sa v Tatran handball aréne začína v utorok 1. októbra o 20.45 hod.

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: “Proti tímu ako je Vardar, musíme urobiť všetko, čo je v našich silách. Náš program je nahustený a máme viacero chorých či zranených. Takže nemáme ilúzie o víťazstve. Vardar pride po náročnom stretnutí v Zaporoží. Napriek našim problémom a nie najpresvedčivejším výsledkom z posledných stretnutí, nevzdávame sa a pokúsime sa zabojovať proti majstrovskému tímu.”

Oliver Rábek, spojka Tatrana: „Po poslednom SEHA-ligovom stretnutí máme dva dni na prípravu proti víťazovi Ligy majstrov. Treba si teda oddýchnuť. Nemôžeme počítať s chlapcami, ktorí sú zranení, čo je veľká škoda, pretože proti súperovi ako Vardar by určite pomohli. Budeme sa snažiť čo najlepšie a uvidíme ako pôjde zápas. My teraz každý duel hráme sami so sebou. Strašne sa trápime, sme unavení a všetko nám ide akosi ťažšie. Teraz sme v takom stave a musíme sa z neho vyhrabať, ale ono to príde. Potrebujeme jeden-dva zápasy vyhrať  a pomaly sa to bude zlepšovať. Aspoň moja skúsenosť je taká, keďže pár takýchto situácií som už zažil.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Vardar predstavuje v hádzanej absolútnu špičku. Aj keď prešiel istými zmenami, do Skopje prišli kvalitní noví chlapci, ktorí majú skúsenosti z Nemecka či Francúzska. Aj keď vieme akú hádzanú hrajú, čerpať budeme aj z ich nedeľňajšieho zápasu v Lige majstrov proti Záporožiu, ktorý ich v SEHA lige porazil. Musíme sa na nich dobre pripraviť, pretože je to pre nás dôležitý zápas. Verím, že nás v utorok príde podporiť čo najviac ľudí, ich podporu budeme veľmi potrebovať.“

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.