Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEHA: Tatran vycestoval na dva zápasy u súperov

SEHA: Tatran vycestoval na dva zápasy u súperov

Posledné dva zápasy základnej časti nadnárodnej SEHA Gazprom ligy čakajú v priebehu troch dní hádzanárov Tatrana Prešov. Tí sa najprv v sobotu predstavia v súboji o tretie miesto tabuľky v srbskej Vojvodine, v pondelok potom nastúpia na palubovke obhajcu Vardaru Skopje.

Výprava Tatrana sa na posledný tohtoročný výjazd v nadnárodnej súťaži vydala v noci zo štvrtka na piatok. Nebola však v kompletnom zložení, keďže okrem dlhodobo zraneného Dominika Kroka kvôli zraneniu zo zostavy vypadli aj Oliver RábekLukáš Urban. Súčasťou výjazdu bude aj odovzdanie knižného daru pre krajanov do knižnice v srbskej Vojvodine. Najväčšiu pozornosť ale bude pútať zápas o 3. miesto v tabuľke, v ktorej oboch súperov delia tri body. Tatran ich má na svojom konte 15 bodov, Vojvodina o tri menej.

V prospech Tatrana zatiaľ hovorí aj prvý vzájomný duel sezóny, v ktorom vyhral Tatran doma o štyri góly (22:18). Je teda v lepšej východiskovej pozícii. Oba tímy pritom v poslednom zápase čakajú favorizované tímy a zároveň už istí účastníci štvrťfinále play-off- Vojvodina nastúpi v utorok 10. decembra na palubovke Motoru Záporožie. Tatran ešte o deň skôr čaká duel s obhajcom titulu a víťazom Ligy majstrov Vardarom Skopje.

S týmto súperom Tatran na domácej palubovke prehral o sedem gólov (22:29) a natiahol svoju víťaznú šnúru nad slovenským majstrom už na 12 stretnutí v rade. Tatran sa bude snažiť výkonom nadviazať na dvojicu minuloročných zápasov, v ktorých prehral doma iba o gól (26:27), resp. o dva na palubovke súpera (21:23).

Duel Tatran na palubovke Vojvodiny Nový Sad sa odohrá v sobotu 7. decembra15. hodine, stretnutie na palubovke Vardaru Skopje má začiatok naplánovaný na pondelok 9. decembra20.15 hod. Oba zápasy odvysiela v priamom prenose stanica Arena Sport.

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „V krátkom čase nás čakajú dva ťažké zápasy proti tímom, ktoré proti sebe v utorok hrali. Vojvodina odohrala proti Vardaru dobrý zápas a ani nás nečaká nič ľahké. Každý zápas je ťažký, no Vojvodina ukazuje, že je výborne pripravená, hrá dobre. Bude to náročné, ale rozmýšľam pozitívne a verím, že zápas dopadne dobre.“

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana: „Zápas vo Vojvodine potrebujeme vyhrať, aby sme si zabezpečili postup z tretieho miesta. Musíme sa s nimi o toto miesto pobiť. Určite to bude ťažký zápas, keďže aj oni túžia po tejto priečke rovnako ako my. Vojvodina má dobrý tím so skúsenou strednou spojkou, majú tiež dobré krídla, dobre behajú, kvalitný je aj brankár. Myslím si, že to bude dobrý zápas, na ktorý sa potrebujeme kvalitne pripraviť a ísť po víťazstvo. Vardar je Vardar. Ale ideme sa pokúsiť o prekvapenie a budeme chcieť vyhrať. Jeden aj druhý zápas musíme zahrať to najlepšie čo vieme a uvidíme na čo to bude stačiť.“

Roman Carapkin, spojka Tatrana: „Máme jeden cieľ. Vyhrať vo Vojvodine a mať stopercentné 3. miesto. Uvidíme v akej zostave budeme schopní nastúpiť. V akejkoľvek zostave ale budeme hrať, pokúsime sa ukázať všetko, čo v nás je a uspejeme. S Vardarom budeme tiež bojovať o čo najlepší výsledok. Nie sú v takej dobrej forme ako minulý rok, mali teraz aj niekoľko zranených, podobne ako my. Chceme vyhrať oba zápasy, aj keď to samozrejme nie je ľahké, súperi hrajú doma veľmi dobre, ale dúfam, že výsledok bude v náš prospech.“

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.