Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEHA: V poslednom zápase roka priamy súboj o Final4

SEHA: V poslednom zápase roka priamy súboj o Final4

V netradičnom čase v piatok 21. decembra so začiatkom o 15. hodine  čaká v domácej Tatran handball aréne prešovských hádzanárov rozlúčka s týmto hádzanárskym rokom. V dôležitom duely 13. kola SEHA Gazprom ligy nastúpia proti priamemu konkurentovi v boji o Final 4 Meškovu Brest.

Desaťnásobnému bieloruskému majstrovi patrí v tabuľke aktuálne 5. miesto s 21 získanými bodmi za bilanciu 7 víťazstiev a 5 prehier. Tatran má na 4. mieste o víťazstvo a tri body viac. Meškov v tomto roku účinkuje aj v elitnej A-skupine Ligy majstrov, kde mu po 10-tich jesenných zápasoch patrí nepostupová 7. priečka, ale iba o skóre za šiestou postupovou  pozíciou, na ktorej je Kristianstad. Keďže skupinová fáza Ligy majstrov sa hrá najbližšie až vo februári, Brest sa aktuálne môže plne sústrediť na nadnárodnú súťaž. To platí aj pre Tatran, ktorý svoje účinkovanie v C-skupine už uzatvoril, keď napriek historicky rekordnému zisku 14 bodov nepostúpil tesne do play-off. 

V nateraz poslednom vzájomnom súboji dokázal Tatran na palubovke súpera v septembri zvíťaziť 32:28 a uspel aj pri poslednom vystúpení v Prešove. Ešte v auguste 2017 vtedy vyhral tesne 24:23. Celkovo v spolu 17-tich zápasoch (z toho tri v rokoch 2014 a 2015 v Lige majstrov) je bilancia7 víťazstiev Tatrana a 9 víťazstiev Brestu. V jednom zápase uspel Meškov až po predĺžení.    

Zápas medzi Tatranom PrešovMeškovom Brest odvysiela v priamom prenose RTVS.

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „V piatok to bude veľmi ťažký zápas. Pre nás, ale i pre Brest. Podľa informácií, ktoré máme prídu kompletní. My sa boríme s viacerými problémami. Ale keď niekto nebude môcť hrať, ďalší chlapci ich musia nahradiť. Nerozmýšľame o tom, o koľko bodov v zápase ide, ale o tom, aby sme hrali čo najlepšie, boli odvážni a bojovali celých 60 minút. Uvidíme ako to napokon dopadne. Ale verím, že nám pomôžu aj naši skvelí fanúšikovia, ktorých chcem touto cestou pozvať na zápas.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Meškov príde na zápas v plnej sile a bude určite dobre motivovaný. Vieme, že je to dobrý tím, ktorý tiež útočí na Final4. Musíme zaťať zuby, zahrať a zabojovať, aby sme s dobrým výkonom a výsledkom mohli odísť na sviatky.“ 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Pondelok 17.06.2019
Meniny má: Adolf

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.