Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

21
2

Motor Zaporozhye

18
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

19
2

Košice Crows

17
3

MŠK P.Bystrica

15
4

Sporta Hlohovec

11
5

HKM Šaľa

10
6

Nové Zámky

7

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEHA: V sobotu premiérovo proti čínskemu Pekingu

SEHA: V sobotu premiérovo proti čínskemu Pekingu

Cez víkend čaká hádzanárov Tatrana Prešov v rýchlom slede ďalší zápas. V nadnárodnej SEHA Gazprom lige sa v sobotu 5. októbra predstavíme v Záhrebe, kde svoje domáci zápasy hráva tím čínskeho Pekingu.

Klub Pekingskej športovej univerzity je nováčikom súťaže. Na rozdiel od iných tímov, v kádri zvyčajne s množstvom legionárov, sa tento tím môže pochváliť tým, že má v zostave výlučne čínskych hráčov. Jediný „legionár“ sedí na lavičke. Trénerom je 51-ročný bývalý chorvátsky brankár, olympijský šampión a majster sveta Vlado Šola. Po štyroch kolách je zatiaľ tím Pekingu bez bodového zisku na poslednej 6. priečke A-skupiny. Ázijský zástupca odohrá v „domácom“ záhrebskom prostredí iba druhý zápas, v tom prvom podľahol Vojvodine Nový Sad 21:28. Bola to zatiaľ najnižšia prehra pre tento novovytvorený tím. Na palubovkách Vardaru Skopje (23:37), Motoru Záporožie (19:41) ak Nexe Našice (26:40) prehral dvojcifernými výsledkami.  

Aj na základe týchto výsledkov bude Tatran favoritom duelu. Zatiaľ mu v tabuľke A-skupiny patrí za trojicou deväťbodových tímov 4. priečka so šiestimi bodmi za dve víťazstvá a dve prehry. Tie zaznamenal zhodne na domácej palubovke proti účastníkom elitných skupín Ligy majstrov - Motoru Záporožie (24:25) a tento utorok proti obhajcovi Vardaru Skopje (22:29). Víťazstvá zaznamenali zverenci Slavka Golužu na palubovke Nexe Našice (25:24) a doma proti Vojvodine Nový Sad (22:18).

Pre oba tímy ide prirodzene o prvý vzájomný súboj. Duel 5. kola, ktorý uzatvorí prvú polovicu skupinovej časti súťaže, sa uskutoční v sobotu 5. októbra so začiatkom o 13. hodine. V priamom prenose hu uvedie stanica Arena Sport.   

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Peking hrá doma veľmi dobre. Musíme ich rešpektovať. Ak im dáme krídla, nebude to dobré. Musíme dobre brániť, lepšie behať a snažiť sa o čo najviac ľahkých gólov. Je to aj o kontakte, útoku, bránení a protiútokoch. Zápas musíme začať naplno koncentrovaní. Nemáme sa čoho báť, ale súpera musíme rešpektovať.“

Dávid Michalka, krídelník Tatrana: „Zápasy Pekingu som si pozrel. Tiež nás nečaká žiadny ľahký zápas. Sú to behaví, bojovní chlapci. Majú dobrú hru s pivotom, s čím my máme problém. Budeme si na to preto musieť dávať pozor a pripraviť sa na to. Dúfam, že to bude lepšie ako doteraz. Súpera nemôžeme podceniť, lebo ak sa dostane na koňa, bude sa nám ťažko vracať do zápasu. Musíme do nich dupnúť od začiatku. Verím, že duel vyhráme a donesieme body domov.“

Rares Marian Fodorean, spojka Tatrana: "Musíme ísť do tohto zápasu veľmi koncentrovaní a zameraní na tento duel. Súper hrá v prostredí, ktoré pozná lepšie ako my a to je vždy výhoda. My musíme od začiatku hrať čo najlepšie. Cieľom je jednoznačne víťazstvo." 

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 14.12.2019
Meniny má: Branislava, Bronislava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.