SHE: Z Hlohovca s päťgólovým víťazstvom

SHE: Z Hlohovca s päťgólovým víťazstvom

Hádzanári Tatrana Prešov prechádzajú aj naďalej Slovnaft handball extraligou bez zaváhania. V stredajšom stretnutí 6. kola extraligy vyhrali na palubovke Sporty Hlohovec 31:26 (17:12). V tabuľke SHE majú na konte po piatich odohraných zápasoch plný počet 10 bodov a vedú poradie pred Košicami a Hlohovcom. Najlepším strelcom tímu na palubovke Sporty bol Nino Grzentič, ktorý zaznamenal deväť gólov.

Najbližší zápas SHE čaká na Tatran o týždeň, v stredu 9. októbra na domácej palubovke Tatran handball arény. V repríze minuloročného finále bude od 18. hodiny súperom zelenobielych Považská Bystrica. Ešte predtým – v sobotu 5. októbra od 13. hodiny sa Tatran predstaví v Záhrebe, v stretnutí 5. kola nadnárodnej SEHA Gazprom ligy proti Pekingu.

SHE – 6. kolo: HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 26:31  (12:17)

Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Vasiľ – M. Šárpataky 2, Kažík, Djerič 4, Michalka 4, Magdolen 3, Valenčín, Ľ. Šárpataky 4, A. Radčenko, Kimák-Fejko, Kravčák, Hozman 2, Fodorean 1, Fech 2, Grzentič 9.

Najviac gólov súpera: Péchy 10, Hajko 4, Macek 4/2 , 7-metrové hody: 4/3 – 1/1, vylúčenia: 0 – 1.

 Priebeh: 1:0, 3:1, 4:4, 6:4, 8:9, 9:12, 12:13, 13:17, 13:23, 15:23, 17:27, 20:27,  22:30, 24:31.

Pre Tatran to bol v priebehu siedmich dní už piaty zápas. Nastúpil naňho v improvizovanej zostave vedenej Marošom Kolpakom a Alexandrom Radčenkom. Úvod patril domácim, ktorí sa až do 13. minúty držali vo vedení (8:7), Tatran ale postupne prevzal opraty zápasu do svojich rúk a sériou troch gólov sa v 19. minúte prvýkrát ujal vedenia (9:8). Následný trojgólový náskok zelenobielych (12:9)  síce ešte domáci stiahli v 26. minúte na jeden gól (12:13), ale záverečné štyri minúty ovládol Tatran a štyrmi gólmi si vypracoval polčasový päťgólový náskok.

Na svoj prvý presný zásah po prestávke museli síce Prešovčania čakať vyše štyri a pol minúty, no nasledujúca šesťgólová šnúra znamenala už desaťgólový rozdiel v skóre (23:13). Náskok si zelenobieli udržiavali aj v ďalšom priebehu stretnutia, ktoré s prehľadom doviedli do víťazného konca napriek tomu, že domáci v záverečnej päťminútovke ešte skresali rozdiel na päť gólov.   

Hlasy po zápase:

Maroš Kolpak, tréner Tatrana: „Dnes sme odohrali ďalší zo série zápasov. Po včerajšom stretnutí SEHA ligy bolo vidno, že na začiatku sme sa nedostali do tempa. Až za stavu 8:8, keď sme zatiahli obranu a Mário Cvitkovič pochytal niekoľko lôpt, dali sme niekoľko gólov z rýchlych protiútokov.  Dobre bolo, že súper sa snažil hrať rýchlu hádzanú, zakladali rýchle protiútoky a hra preto mala spád. Chceli sme, aby sa chlapci dostali po včerajšku do tempa, schuti si zahrali. Vedeli sme, že ich po náročnom zápase nebudeme držať na palubovke celý zápas, preto sme v závere aj prestriedali a dali šancu mladším. Zahrali si všetci, nikto sa nezranil, takže všetko dobre dopadlo.“

Nino Grzentič, spojka Tatrana: „Očakávali sme ťažký zápas, Hlohovec v lige ešte neprehral. Preto sme k zápasu pristúpili na maximum od začiatku a dosiahli sme zaslúžene víťazstvo. Blahoželám celému mužstvu k dvom bodom.“

Ogjen Djerič, pivot Tatrana: „Podali sme koncetrovaný výkon v obrane, z čoho sme strelili rýchle góly v protiútokoch. Postupne sme budovali vedenie, priestor dostali všetci chlapci a môžeme byt spokojní“.

Ľuboš Šárpataky: „Ďakujeme Hlohovcu sa férový zápas. Na začiatku zápasu sme skúsili vysunutú obranu, no nefungovalo to ako sme chceli. Po zasunutí obrany na 0-6 sa super ťažšie presadzoval z čoho sme ťažili do konca polčasu aj druhý polčas, kedy sme si vytvorili náskok už o 9-10 gólov, čo už súper nedokázal stiahnuť. Som rád, že si posledných 10 minút mohli zahrať aj dorastenci.“

 

    


Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.