Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skoro týždeň na cestách Tatranu Prešov za to stál

Skoro týždeň na cestách Tatranu Prešov za to stál

Po úspechoch v Turecku a Bielorusku, už preladili na Dánov

Radostný bol stredajší návrat výpravy prešovských hádzanárov zo zápasu Ligy majstrov v Turecku a SEHA Gazprom ligy v Bielorusku. Štrnásťnásobnému slovenskému šampiónovi sa podaril husársky kúsok. Oba zápasy presvedčivo vyhral.

ISTANBUL/BREST. Radostný, no aj náročný bol výjazd od minulého piatku do včerajška. Tatran Prešov senzačne vykročil v C skupine Ligy majstrov EHF, keď dokázal zvíťaziť na domácej pôde favorizovaného Besiktasu Mogaz Istanbul rozdielom šiestich gólov. Nuž a po leteckom presune cez bieloruský Minsk, uspel slovenský majster aj v domovskom stánku HC Meškov Brest v zápase nadnárodnej ligy, kde vyhral o štyri góly.

Veril, že bude dobre

Dva prenikavé úspechy prešovského hádzanárskeho tímu prognózoval už pred stretnutím s Istanbulom tréner Tatrana Slavko Goluža. A optimisticky, či skôr presvedčivo hovoril aj pred stretnutím s Brestom. Vôbec ale nie nejako bombasticky. „Bude dobre, uvidíš,“ trochu tajuplným úsmevom na tvári nás presviedčal. Skrátka, veril svojmu tímu, hoci k dispozícii stále nemal dve ešte maródujúce spojky D. Kroka a M. Kasala. Do hry sa už ale vrátil O. Rábek, rozhovor s ktorým prinesieme zajtra. Zápas Ligy majstrov s Besiktasom sa nehral v Istanbule, kde turecký majster má svoje sídlo, ale v modernej hale meste Izmit, neďaleko ktorej bola prešovská výprava ubytovaná. Podrobnosti o tomto zápase boli už zverejnené. Úspech v premiérovom zápase Ligy majstrov si celá prešovská výprava vychutnala priamo v dejisku. Zároveň sa myšlienkami upierali k najbližšiemu zápasu v Bielorusku. Z Istanbulu lietadlom do Minska a odtiaľ zhruba tristosedemdesiat kilometrov po diaľnici do Brestu. Trasa dlhá, diaľnica skoro ako pravítko. V dejisku zápasu SEHA Gazprom ligy to Prešovčania už dobre poznajú. V tamojšej hale sa len tak ľahko a často veru nevyhráva. Tatran Prešov ale pokračoval v kvalitných výkonoch na medzinárodnej úrovni. V Bukurešti so Steauou mal výhru na dosah, no napokon o gól prehral. Vynahradil si to však v Novom Sade, kde exceloval výhrou o desať gólov! Doma potom s Vardarom znova zabral a pramálo chýbalo k veľkému prekvapeniu. Za najtesnejšiu prehru po kvalitnom výkone sa ale mužstvo S. Golužu hanbiť rozhodne nemuselo.

Hrali dobre, prilepšili si o tridsaťtisíc

Ďalší stopercentný zásah V SEHA Gazprom lige vyšiel Tatranu Prešov proti Meškovu Brest. „Táto súťaž sa podľa môjho názoru delí na tri kvalitatívne skupiny. V prvej figurujú Vardar Skopje, PPD Záhreb a Meškov Brest, v druhej Tatran Prešov Steaua Bukurešť, Nexe Našice a Metalurg Skopje. Do tretej radím Vojvodinu Nový Sad, Željezničar Niš a Izvidač Ljubuški. Som naozaj šťastný, že Tatran dokázal vyhrať práve na pôde Meškova Brest. Samozrejme, rovnako ako z úspechu v Lige majstrov s Besiktasom Istanbul,“ konštatoval po zápase v Breste majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar a ešte prezradil. „Chlapci si na prémiách za oba ostatné vyhrané zápasy prilepšili o tridsaťtisíc euro. Prešov má dobré mužstvo, dobré zázemie na hádzanú, dobrého trénera, hráva v prestížnych súťažiach. Hrať za Tatran, dosahovať podobné výsledky ako napríklad tie dva ostatné sa teda hráčom oplatí. Trebárs výhra nad Brestom, ktorý má v podstate neobmedzené finančné možnosti na nákup tých najlepších hádzanárov, sa ozaj cení. Poďakoval som sa za ňu mužstvu i realizačnému tímu, zvlášť ale Janušovi Lapajnemu, ktorý mojim pohľadom bol najlepším z našich.“

Ďalší ťahák s dánskym Bjerringbro -Silkeborg

Po sérii stretnutí so silnými súpermi, rovnakého rangu privíta slovenský majster najbližšiu sobotu. Do TATRAN handball areny zavíta renomovaný dánsky klub Bjerringbro – Silkeborg, podľa M. Chmeliara najväčší kandidát na postup z C - skupiny Ligy majstrov. „Úprimne povediac, veľmi cennú výhru nad Brestom by som vymenil za víťazstvo nad týmto dánskym súperom. Na druhej strane však mužstvu Slavka Golužu verím. Som presvedčený, že po výkonoch s Istanbulom i Brestom, dokážu na také nadviazať aj v sobotu. Verím, že potom sa budeme rovnako tešiť ako v Turecku či v Bielorusku aj s prešovským publikom po stretnutí s Dánmi v elitnej Lige majstrov EHF. Na radosť našu, na radosť fanúšikov hádzanej na Slovensku. Očakávame, že po našich predošlých výsledkoch i ohľadom na atraktívneho dánskeho súpera, záujem o sobotný zápas bude veľký. Pokladnice THA otvoríme dve hodiny pred začiatkom zápasu. Bolo by vhodné, aby záujemcovia o duel v najprestížnejšej európskej súťaži hádzanárov zaujali miesta v hľadisku v dostatočnom časovom predstihu.“

Výbuch radosti

Text k foto: S trojicou hráčov si ju v Breste vychutnal aj majiteľ klubu.

FOTO: JALE

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 19.06.2019
Meniny má: Alfréd

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.