Slavko Goluža, plný emócií, burcoval divákov

Slavko Goluža, plný emócií, burcoval divákov

Začína kvalifikačný turnaj o Ligu majstrov

V TATRAN handball arene sa po dlhšom čase znovu hrala výborná, divácky atraktívna hádzaná, s hektickou, no pre slovenského majstra v premiérovom stretnutí siedmeho ročníka SEHA Gazprom, ligy, víťaznou koncovkou z ruky hrdinu posledných minút napínavého duelu, Dominika Kroka.       

PREŠOV. Tatran Prešov, prvý  raz v domácom prostredí vedený trénerom Slavko Golužom, v prvom zápase nového ročníka nadnárodnej ligy, zdolal v minulom ročníku SEHA ligy tretie mužstvo konečnej tabuľky, bieloruský Meškov Brest. 

Krokova záverečná gólová paráda

Úvod vyrovnaného stretnutia patril hosťom, záver si zase vychutnali domáci. Nuž a jeho hrdinom bol Dominik Krok, autor štyroch posledných gólov, z toho ten najdôležitejší strelil skoro súbežne so záverečným klaksónom. „Tie záverečné okamihy zápasu sú ozaj ťažko opísateľné. Bola to „ťahanica gól na gól“. Ten víťazný som dal síce ja, no to vôbec nie podstatné. Zaslúžilo sa oň celé mužstvo. Skrátka, v zábere sme mali viac športového šťastia,“ vyriekol po víťaznom súboji D. Krok.

Mužom zápasu bol svojim spôsobom ale aj tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža. Tak ako avizoval, že bude od svojich zverencov vyžadovať maximum od prvej do poslednej sekundy každého zápasu, s rovnakým nasadení pracoval pri lavičke aj on sám. V hektickom závere okrem s prehľadom vedeného koučingu dokázal aj gestami vyburcovať divákov v hľadisku THA k ešte väčšej aktivite. „Každý zápas, bez ohľadu na to s a akým súperom hráme, prežívam naplno. Počas nich som s každou loptou, každou akciou, plný emócií. Aj takýto je štýl mojej práce. To je to, čo by som chcel i v ďalších zápasoch na mužstvo i na fanúšikov prešovskej hádzanej, ktorí už v dueli s Brestom ukázali, že energiu z hľadiska dokážu preniesť na svoje mužstvo. Sme ale iba na začiatku cesty. Z jednej, hoci cennej výhry vedu nerobím. Určite je však povzbudením a zároveň i pozvánkou pre divákov pred dôležitými víkendovými stretnutiami kvalifikačného turnaja o jediné postupové miesto do skupinovej fázy Ligy majstrov. Verím, že aj hre o túto najprestížnejšiu súťaž hádzanárov v Európe budeme mať ešte väčšiu podporu publika ako naostatok s Brestom v nadnárodnej lige.“

Prvý trafil Lukáš Urban

Prvý prešovský gól v siedmom ročníku SEHA Gazprom ligy strelil za stavu 0:3 Lukáš Urban. „Rozbeh sme mali síce dosť kostrbatý, závere ale fantastický. Celkovo to však bol celkom vyrovnaný zápas. Na bod sme v ňom iste mali, podľa mňa si sme ale výhru zaslúžili, hlavne za ohromné nasadenie, akým sa celé naše mužstvo od začiatku do konca prezentovalo. Pravdou je, že v koncovke nám väčšmi žičila športová šťastena. Nakoniec, bolo už načase, pretože v predošlej sezóne sme nejeden zápas podobným spôsobom stratili my.  Faktom je, že sme získali cenný skalp rešpektovaného klubu.  Pričinil sa to každý z nás, ktorý do hry zasiahol. Samotný záver však už sadol najmä Dominovi Krokovi. Aj podľa mňa výhra v zápase s Brestom bola pravou generálkou na zápasy kvalifikačného turnaja o Ligu majstrov. Sezóna sa iba rozbieha, no pred nami je už prvý vrchol, od ktorého sa bude mnohé v jej pokračovaní odvíjať. Dúfam, že na výkon bieloruským súperom, nadviažeme aj v našom úvodnom stretnutí kvalifikácie s rakúskym Hardom.“

Kvalifikačný program

Dnes o 13,30 hodine začne v TATRAN handball arene prvé semifinále kvalifikačného turnaja o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov medzi portugalským Sportingom Lisabon a fínskym Riihimäki Cocks. V druhom o 16. hodine nastúpi Tatran Prešov proti rakúskemu Alpla Harda HC.

V nedeľu o 13, 30 h začne zápas o tretie miesto, finále, v ktorom sa stretnú víťazi semifinálových duelov, začne v THA o 16,05 hodine.

Víťazné mužstvo postúpi do D – skupiny Ligy majstrov, druhé a tretie bude zaradené do tretieho kola Pohár EHF, štvrté začne v druhom kole tejto druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Pondelok 25.06.2018
Meniny má: Tadeáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.