Slovenský hádzanársky majster ide na sústredenie do Chorvátska

Slovenský hádzanársky majster ide na sústredenie do Chorvátska

S. Goluža zavádza nové prvky, konkrétnosti ale neprezrádza

Prvý blok prípravy na novú sezónu zavŕšili hádzanári Tatran Prešov štartom na víkendovej prešovskej 3b plážovej hádzanej. Dnes odcestuje výprava trinásťnásobného slovenského hádzanárskeho na desaťdňové sústredenie do chorvátskeho strediska Delnice, nachádzajúceho sa zhruba na polceste medzi Záhrebom a Rijekou.

PREŠOV. Prostredie i podmienky v tamojšom športovom komplexe dôverne pozná nový tréner Tatrana Prešov, Chorvát Slavko Goluža, ktorý tam bol neraz s reprezentáciou svojej krajiny.

Začiatok novej cesty

Prešovskí hádzanári odštartovali prípravu na sezónu 2017/2018 domácim začiatkom uplynulého týždňa. Tá prebiehala predovšetkým v TATRAN handball arene . Jej spestrením, aj po dobrých skúsenostiach z predošlých rokov, bola asi spolupráca S. Golužu so známym košický odborníkom a trénerom kickboxu Petrom Onuščákom. „Tých prvý päť dní poslúžilo aj na to, aby sa mužstvo zoznámilo s novým trénerom a opačne. To aj preto, lebo do mužstva sa snažím priniesť nejaké nové tréningové prvky a postupne zaviesť nové prvky aj do herného systému tímu. O konkrétnostiach je zatiaľ zbytočné hovoriť. Všetko chce svoj čas. Hlavná časť fyzickej prípravy príde na rad práve na sústredení v Delnice, kde na mužstvo čaká veľa tvrdej práce,“ avizoval pred odchodom na sústredenie v Chorvátsku tréner slovenského majstra Slavko Goluža. „Spoluprácu s Petrom Onuščákom hodnotím pozitívne, avšak výsledky práce v domácom prípravnom bloku by sa mali prejaviť po sústredení v Chorvátsku. Ako vravím , chce to svoj čas a k tomu, čo hodláme docieliť spoločným snažením, sa dopracujeme postupne. Zatiaľ hráči reagovali na všetko bez akýchkoľvek problémov. Myslím, že budovanie tímu sme naštartovali dobre. Táto hádzanárska partia sa mi javí už teraz ako súdržná, čo je pre mňa dobrý signál. Ako ale vravím, sme na iba začiatku novej cesty.“

„Plážovka“ vhodným spestrením

Vrcholom uplynulého prípravného týždňa bol štart na plážovej hádzanej. Tatran Prešov okrem hráčov základného kádra postavil na turnaj celkom štyri tímy. Takže všetci si v piesku zahrali do sýtosti. „Priznám sa, že s plážovou hádzanou som osobne až do príchodu na Slovensko mal málo skúseností. Avšak, Chorvátsko je svetovým i európskym šampiónom aj plážovej hádzanej. Keďže som pri zostavované prípravných plánov s Tatranom vedel i o prešovskej „plážovke“, tak som sa o nej ešte pred príchodom do Prešov o nej bavil s chorvátskymi odborníkmi na tento šport. Takže som už vedel, do čoho so svojimi chlapcami pôjdem. Teraz môžem už pokojne povedať, že po piatich tvrdších dňoch, tá hra v piesku bola dobrým spestrením, svojim spôsobom aj čiastočným uvoľnením a ďalším stmelením mužstva, v ktorom sa adaptujú viacerí noví hráči,“ konštatoval nový tréner prešovských hádzanárov.

Delnice to vyhrali hlavne halou

S. Goluža pred cestou do Chorvátska ešte ozrejmil, prečo nezvolil pokračovanie prípravy v slovenských horách, ale rozhodol sa pred chorvátske stredisko Delnice. „Vysoké Tatry by boli fajn. Sú blízko, je tam dobrý vzduch a i terény na behy a podobne. Avšak, hádzaná sa hrá na ihrisku, v hale. A taká, ktorá by vyhovovala mojim predstavám a potrebám pre tím, tam nie je. Preto voľba padla na Delnice. Je to pokojné miesto s priľahlým lesom, futbalovým ihriskom, bazénom, posilňovňou, výbornými podmienkami na regeneráciu a hlavne, aj športová hala s regulárnymi parametrami na hádzanú. K tomu špičkové ubytovacie i stravovacie podmienky. Nie náhodou, toto stredisko využívajú aj chorvátske národné tímy. Verím, že i s Tatranom Prešov pobyt v tomto prostredí využijeme naplno. Na prvom mieste tam bude „fyzično“, avšak aj s postupným prechodom na prácu s loptami.“

V kádri Tatrana Prešov na novú sezónu je devätnásť hráčov. Do Chorvátska ale odcestuje len osemnásť, pretože jeden z prešovských novicov, pivot Ante Babič sa s chorvátskou reprezentáciou chystá na MS hráčov do 21 rokov v Alžírsku. V nominácii na sústredenie teda ostali: Čupryna, Cvitkovič, Bražnyk – Rábek, Pekár, L. Urban, D. Krok, Jankovič, Kasal, Peskov, Butorac, Hrstka, Číp, Vučko, Ľ. Sárpataky, M. Šárpataky, Carapkin, Rečičár.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 24.05.2018
Meniny má: Ela

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.