Slovenský hádzanársky majster vycestoval do Poľska

Slovenský hádzanársky majster vycestoval do Poľska

PREŠOV ODOHRÁ DVA ZÁPASY S MIELCOM

Minulý týždeň mal tréner hádzanárov Tatrana Prešov Roman Lamač na tréningoch podstatne menej hráčov ako obvykle v rozbehnutej sezóne. Asociačné termíny preriedili rady tímu slovenského hádzanárskeho majstra. 

PREŠOV. Tatran Prešov okrem slovenskej, dodal hráčova aj do českej a lotyšskej reprezentácie. Antl, T. Urban, Guzy a Krok reprezentovali v kvalifikačných zápasoch o postup na ME 2014 Slovensko, Hrstka Česko a Kristopans Lotyšsko.

Aj s reprezentantmi a nedávnymi maródmi 

Predvčerom sa reprezentanti z  TATRAN handball areny (THA) vrátili do Prešova. Tréner Roman Lamač ich však v ten deň z klubového tréningového procesu uvoľnil. Včera predpoludním už prešovskí hádzanári zarezávali v kompletnom zložení. Teda už aj s uzdraveným Rábekom, či postupne sa zotavujúcim T. Mažárom. „Reprezentanti toho z statných dňoch mali ozaj dosť, preto si krátky oddych zaslúžili,“ tvrdil tréner Tatrana. „Od včerajška pokračujeme teda kompletne v rovine technicko - taktickej prípravy.“ V rámci nej odohrá dnes slovenský šampión dva zápasy s poľským ligistom Stal Mielec. Tradičným súperom v príprave, ktorý nie tak dávno pricestoval na dve prípravné stretnutia do THA. „Je mi jasné, že v Mielci to nebudú jednoduché súboje. Stal má svoju vysokú hernú kvalitu, o ktorej sme sa presvedčili na vlastnej koži v Prešove. Tento poľský tím je dôrazný v obrane, nie však príliš agresívny. Zato v útoku hrá rýchlo, nápadito. Každý hráč je individuálne vyspelý, majú výborné rozhodovacie schopnosti. Vedia kedy vystreliť, kedy to dohrať do krídla či pivota. Nuž a práve tieto schopnosti Poliaci zúročujú predovšetkým v útočných činnostiach. Pestrosťou v útoku vie Mielec znepríjemniť život každému súperovi.“

Lamač musí niečo zohľadniť

Tatran Prešov čakajú dnes o 11. a 17.hodine ďalšie dva medzinárodné duely. Aj keď tie majú prípravný charakter, výsledky v nich nebudú zrejme zanedbateľné. „Ja osobne sa budem pozerať na spôsob hry nášho mužstva. Pritom ale musím určité veci zohľadniť. Mohli sme napríklad vidieť, že Dajnis Kristopans v kvalifikačných zápasoch rodného Lotyšska so Slovenskom, v určitých fázach už ťahal nohy za sebou. V tejto sezóne už odohral toľko zápasov, že v Poľsku ho dnes určite nebudem žmýkať úplne na doraz. Iste, výsledky takýchto duelov sú vždy dôležité. My sa vynasnažíme zopakovať spôsob hry z ostatých súťažných zápasov, v ktorých sa nám darilo a dať možnosť hrať všetkým na dnešné dva zápasy nominovaným hráčom. Kristopansa som už spomenul. Viem, že ani jeden z kvarteta slovenských reprezentantov, či Hrstku z českej, žiadne problémy mi neavizovali. Takže do Poľska by sme mali sme vycestovať kompletní,“ uzavrel včerajšiu debatu pred cestou do Mielca, tréner osemnásobného slovenského hádzanárskeho majstra.

Dajnis Kristopans                 

Text k foto: Hráča Tatrana zápasy Lotyšska so Slovenskom značne uťahali.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.