Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

15
2

Vardar Skopje

12
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

13
2

Košice Crows

11
3

MŠK P.Bystrica

9
4

Sporta Hlohovec

9
5

HKM Šaľa

6
6

Nové Zámky

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

So sezónou spokojnosť, mrzí pohárové finále

So sezónou spokojnosť, mrzí pohárové finále

Tatran cez víkend uzavrel hádzanársky ročník 2018/19 ziskom jubilejného 15. slovenského majstrovského titulu. Okrem domácich súťaží pritom klub účinkoval aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige a prestížnej Lige majstrov.

Sezóna sa skončila, je čas bilancovania. Tatran sa v sezóne prebojoval do svojho sedemnásteho finále za sebou, trinásť v jednom slede ich aj vyhral. Do celkového počtu osemnástich prvenstiev patria aj tri tituly z federálnych čias, ešte z rokov 1969, 1971 a 1993. Na ceste k 15-temu prvenstvu v Slovnaft handball extralige zvládli Prešovčania v domácej súťaži vyhrať 24 z 28 duelov dlhodobej časti, v ktorej nastupovali aj v omladenom zložení. Zvyšné štyri prehrali. V play-off už nenašli premožiteľa a pridali ďalších šesť víťazstiev. Tímu však ušiel po kontroverznom sedmičkovom rozstrele vo finále Slovenského pohára tzv. double. Okrem toho pridali zverenci trénera Slavka Golužu aj rekordných 14 bodov v skupinovej fáze Ligy majstrov, no napriek tomu veľmi tesne nepostúpili zo skupiny do play-off. Vyraďovacie boje im tesne ušli aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige, kde obsadili takisto prvú nepostupovú – celkovo 5. pozíciu. „Veľmi som chcel postúpiť z Ligy majstrov. V SEHA lige nám chýbalo tiež zopár bodov. Chcel som postúpiť z obidvoch týchto silných súťaží, takže toto ma dosť hnevá. Na druhej strane je to motivácia do budúcna. V ťažkých zápasoch nám možno chýbali „ťahúni“, taká skúsenosť niekoho, kto by to zobral na seba. Odohrali sme ale dobre zápasy. Myslím si, že na mužstvo, ktoré tú máme, môžeme byť s výsledkami, ktoré sme uhrali, spokojní,“ hodnotil práve skončenú sezónu kapitán tímu Martin Straňovský.

Aj podľa Lukáša Urbana dopadla sezóna dobre. „V Lige majstrov sme získali 14 bodov, čo je najviac v histórii klubu. Máme aj titul. Samozrejme veľmi nás mrzí, že sme nevyhrali pohár. To je jediná škvrna na sezóne. To by sa nám nemalo stávať. Sme však iba ľudia a bohužiaľ, stalo sa. Verím preto, že tá nasledujúca sezóna bude ešte lepšia,“  hodnotil sezónu prešovský odchovanec, ktorý ju skončil nielen so šiestou zlatou medailou z extraligy, ale aj ocenením pre najlepšieho hráča súťaže.

S vydarených vyvrcholením sezóny bol spokojný aj pivot Leon Vučko. V prvom zápase finálovej série sme ukázali, že ju chceme vyhrať v troch zápasoch. Potvrdili sme to aj vonku, hoci sme v zápase boli viac nervózni. V tom treťom sme už jasne potvrdili, že sme majstri zaslúžene. Je nám ľúto pohára, keď sme mali zlý deň, ale aj taký je šport. Bola to ťažká sezóna, mali sme veľa zranení, aj preto je pozitívne, že na konci sme odohrali zápas prakticky všetci,“ hodnotil chorvátsky legionár víťaznú rozlúčku so sezónou.

„Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom, trénerovi Stanovi Kolpakovi a hráčom, ktorí hrali prvú časť Slovnaft handball extraligy. Víťazný pohár patrí všetkým, celému klubu,“ pridal na záver po prevzatí víťazného extraligového pohára svoje poďakovanie tréner Slavko Goluža a pristavil sa aj pri krátkom hodnotení sezóny. „Nehovoriac o pohári, v ktorom sme vychytili jeden zlý deň a odohrali sme zlý zápas, nad ktorým už je teraz zbytočné plakať, myslím, že sezóna bola dobrá. Urobili sme historický výsledok v Lige majstrov, dosiahli aj ďalšie dobré výsledky. Teraz chcem, aby sme sa dobre pripravili na ďalšiu sezónu, v ktorej nám prídu aj štyria noví hráči. Opäť nás bude čakať náročný program a veľa zápasov. Dôležité ale bude ostať nohami na zemi, rešpektovať súpera a aby všetci vždy makali od začiatku až do konca. Báť sa ale nebudeme nikoho. My sme Tatran Prešov a musíme tak i hrať,“ povedal chorvátsky kouč hľadiac už na najbližšiu sezónu. Prípravu naň začnú hráči začiatkom júla, dovtedy si môžu po náročnej sezóne poriadne oddýchnuť.     

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Pondelok 18.11.2019
Meniny má: Eugen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.