Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štrnásty majstrovský titul má Tatran Prešov na dosah

Štrnásty majstrovský titul má Tatran Prešov na dosah

Druhý raz v Topoľčanoch už zaváhať nemieni

Mali to byť oslavy štrnásteho slovenského majstrovského titulu. Tatran Prešov ale v druhom zápase finálovej série play- off Slovnaft Handball Extraligy 2017/2018 na palubovke HK Agro Topoľčany nečakane zakopol. Po jedenástich rokoch prehral jeden z finálových duelov. V treťom zápase však úradujúci majster doma znova dominoval a v sérii sa ujal vedenia na zápasy 2:1.Nuž a hoci sa oslavy titulu v TATRAN handball arene neslávili, tretí finálový súboj Prešova s Topoľčanmi mal čo do seba. Na slovenské pomery celkom kvalitný zápas, v hľadisku až prekvapujúco skvelá kulisa, o ktorú sa postarali fanúšikovia prešovskej hádzanej, ale aj početná skupina priaznivcov Topoľčian, v radoch ktorých nechýbal ani prezident HK Agro Alexander Mallo.

Dvoch majstrov v THA už dekorovali

„Nad súčasným Tatranom Prešov sa dá raz za čas vyhrať, no nie vyhrávať,“ okrem iného povedal po tesnej výhre nad Prešovom v druhom zápase série tréner Topoľčian Pavel Farář. Aj tento jeho výrok len potvrdzuje skutočnosť, že napriek jednému zaváhaniu je favoritom na titul majstra Slovenska stále prešovský hádzanársky suverén ostatných rokov. Akurát, tábor jeho fanúšikov si želal, aby v THA boli po jednom zápase trojnásobné oslavy. Nakoniec oslavy a dekorovanie majstrov bolo. Počas prestávky finále SHE si zlaté medaily, vybojované v predstihu, prevzali starší i mladší dorastenci Tatrana. Muži si na ne môžu siahnuť už túto stredu. Pravda, za predpokladu, že v štvrtom zápase finálovej série play – off  Topoľčanoch rolu favorita potvrdia tretím rozhodujúcim finálovým víťazstvom.

„Luky“ to odohral so zašitým obočím

V samotnom treťom zápase série to bola už jednoznačná záležitosť domáceho tímu. Topoľčany jediný raz v jeho priebehu dokázali vyrovnať priebežné skóre. Aj to iba na samom začiatku, keď na prvý gól duelu z ruky Prešovčana Hrstku zareagoval v druhej minúte hosťujúci Michalka. V ostatnom čase s pribúdajúcimi minútami narastal aj gólový rozdiel v prospech favorita. Aj preto, že „koňare“ dokázali udržať na uzde strelcov hostí Jadroňa, Hlinku i solídne Cigáňa. Nuž a práve posledne menovaný z tejto trojice sa „postaral“ o fakt, že dôležitý hráč Tatrana, slovenský reprezentant Lukáš Urban na tretie finále nastúpil so zašitým obočím nad ľavým okom. „Po Cigáňovom zákroku, ktorým ma skosil úderom do oka v gólovej šanci, to veru v Topoľčanoch nevyzeralo dobre. Našťastie, mimoriadne vážne zranenia to nebolo, spravilo to pár stehov a napokon som mohol na štvrtý finálový zápas doma nastúpiť. A čo sa týka Cigáňa, ten sa mi ešte aj po zápase za neúmyselný zákrok v zápale súboja pred bránkoviskom ospravedlnil. Chcel získať loptu, ja zase streliť gól. Nič vážne sa teda nestalo, všetko je teda v poriadku a na ihrisku sme boli znovu féroví súperi,“ vrátil sa aj takto nevydarenému predošlému stretnutiu v Topoľčanoch hráč prešovského spojkového radu.

Finálové ťaženie už mienia ukončiť

Tatran Prešov roky vo finále nenašiel premožiteľa. Až prišiel nevydarený zápas v Topoľčanoch. Na historické fakty museli ale prešovskí hádzanári rýchlo zabudnúť a vytvoriť si v THA pozíciu na prípadný rozhodujúci útok na majstrovský titul v ďalšom zápase na súperovom ihrisku. „Samozrejme, na veľké sklamanie sme mienili dať pádnu odpoveď. Prvý zápas sme vyhrali o štrnásť, druhý prehrali o jeden, tretí zase o dvanásť. V stredu nás čaká štvrtý a v tom už chceme v Topoľčanoch opäť zvíťaziť. Všetkých nás mrzí, že majstrovská radosť nemohla prepuknúť už dnes. Aj také situácie však šport prináša. Verím, že v stredu nám na súperovej pôde vyjde a finálové ťaženie tam skončíme.“

Fakty

Tatran Prešov . HK Agro Topoľčany 34:22 (18:10) – stav série 2:1

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 5, Butorac 3, Hrstka 11, Lapajne, D. Krok 1, Babič 1, L. Urban 5, Pekár, Číp 4, Vučko, Abramovič 2, Kasal 2. Najviac gólov za hostí: D. Michalka 5, Žilinčík a Cigáň po 4. Pokutové hody:5/3 – 2/2. Vylúčení: 3 – 2. Rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula. Divákov: 720.

Lukáš Urban

Text k foto: Napriek miernemu hendikepu odviedol na ihrisku dobrú robotu.

FOTO: VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.05.2019
Meniny má: Zina

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.