Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

15
2

Vardar Skopje

12
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

13
2

Košice Crows

11
3

MŠK P.Bystrica

9
4

Sporta Hlohovec

9
5

HKM Šaľa

6
6

Nové Zámky

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatran čaká v Našiciach a Doboji za osem dní šesť zápasov

Tatran čaká v Našiciach a Doboji za osem dní šesť zápasov

Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou ďalšiu fázu prípravy, do ktorej už postupne zaradili prípravné zápasy. Koncom týždňa za ďalšími súpermi odídu na osem dní, počas ktorých odohrajú šesť stretnutí, do NašícDoboja.

Prípravu začali zverenci trénera Slavka Golužu začiatkom júla kondičným blokom, ktorý vyvrcholil sústredením v srbskej Kanjiži. Po návrate sa pripravovali v domácich podmienkach, no pomaly sa už chystajú na ďalší výjazd. „Od nástupu do prípravy bola pozornosť sústredená na fyzickú prípravu, keďže nás čaká dlhá a náročná sezóna. Postupne sme sa začali venovať aj herným činnostiam, ktoré každým dňom intenzívnejšie pilujeme. Do toho prichádza aj kombinácia prípravných zápasov, kde očakávame zlepšené výkony od zápasu k zápasu. Vyvrcholením bude tento chorvátsko-bosniansky osemdňový blok, kde odohráme za osem dní šesť zápasov, medzi inými aj prestížny proti Picku Szeged,“ avizoval generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Realizačný tím zatiaľ teší, že tímu sa vyhýbajú vážnejšie zranenia, aj keď nejaké šrámy sa jednotlivcom nevyhli. „Ogjen Djerić mal problém s členkom, ale postupne sa už aj on zapája do prípravy. Podobné problémy mal Javi Muňoz. Ale celkový zdravotný stav je veľmi pozitívny, preto do Našíc a Doboja by sme mali ísť v plnej sile so 16-členným kádrom,“ uviedol Benický. Zároveň vyzdvihol, že  po návrate zo sústredenia sa k tímu pripojili aj dorastenci – Fech, Magdolen, Kravčák a Vasiľ. „Budeme s nimi pracovať čo najviac ako sa v nahustenom programe bude dať. Chceme, aby chlapci nasávali atmosféru prvého mužstva, spoznali starších hráčov a mali motiváciu, aj keď na svoju reálnu šancu si musia počkať a samozrejme si ju musia zaslúžiť. Nie je ale na nich kladený žiadny tlak. Chceme, aby sa pomaly stotožňovali s filozofiou A-mužstva a čím viac si zvyknú, tým jednoduchší pre nich bude presun do seniorskej kategórie,“ dodal Benický.

Na ďalší výjazd odchádza prešovská výprava v piatok večer. Predchádzať tomu bude taktický tréning s prípravou na prestížny sobotňajší duel proti Picku Szeged, s ktorým sa Tatran stretne v sobotu v Našiciach. O deň neskôr nastúpi proti domácemu tímu Nexe. Po stretnutí sa presunie do necelé tri hodiny vzdialeného bosnianskeho Doboja na Medzinárodný  turnaj šampiónov, kde bude obhajovať víťazstvo z minuloročného jubilejného 50. ročníka turnaja. Jeho otvorenie je naplánované na utorok, už v pondelok však zverenci Slavka Golužu absolvujú v hale úvodný tréning. Do turnaja vstúpia stretnutím s Ljubuškami a v skupine ich potom čaká nováčik prvej francúzskej ligy C´chartres (Fra.) a tradičný srbský súper Vojvodina Nový Sad. V druhej skupine budú hrať náš súper z Ligy majstrov Eurofarm Rabotnik zo Severného Macedónska, nováčik SEHA ligy čínsky Peking, švajčiarsky Luzern a domáca Sloga Doboj. „Turnaj nám poslúži k ladeniu formy, keďže tesne po ňom nás už čakajú súťažné zápasy. Turnaj je to veľmi kvalitný. Od výborných podmienok, ktoré máme na maximálne najvyššej úrovni čo sa týka hotela, haly, ale aj atmosféry na zápasoch. Mužstvá sú kvalitné, v rangu našej kategórie a nikto sa neporazí sám. Sú to mužstvá, proti ktorým si chceme ladiť formu ako tím, ale aj ako jednotlivci a chceme odohrať dobré zápasy. Tatran je tradičným účastníkom turnaja a tak ako každý rok, aj tento raz ideme do Doboja s tým, že chceme zvíťaziť. Dúfam, že sa nám to podarí, pretože prvenstvo je našim hlavným cieľom,“ uviedol Benický.  

Turnaj vyvrcholí zápasmi o umiestnenie v sobotu. Následne sa výprava Tatrana vráti do Prešova, kde má doraziť v nedeľu ráno. „Keďže mužstvo čaká veľmi intenzívny program dostanú hráči kratší oddych a potom nás čaká intenzívny týždeň prípravy na prvý ostrý zápas sezóny. Hneď ten úvodný nás čaká v SEHA lige proti nováčikovi súťaže, no tradičnému účastníkovi Ligy majstrov, ktorý v súťaži predvádza fantastické výkony, Motoru Záporožie v stredu 4. septembra,“ pripomenul generálny manažér tímu.

PROGRAM TATRANA PREŠOV:

sobota 17.8. o 16.00 hod.: Pick Szeged (Maď). – Tatran Prešov (hrá sa v Našiciach)

nedeľa 18.8. o 17.00 hod.: NEXE Našice (Chor.). – Tatran Prešov (hrá sa v Našiciach)  

51. medzinárodný turnaj šampiónov v Doboji

utorok 20. augusta o 19.15 hod.: Tatran Prešov – Izvidač Ljubuški (Bosna a Hercegovina)

 streda 21. augusta o 17.30 hod.: C´chartres (Fra.) – Tatran Prešov   

štvrtok 22. august o 19.15 hod.: Tatran Prešov – Vojvodina Nový Sad (Srb.)

sobota 24. augusta - stretnutia o umiestnenia (10.00 hod. o 7. miesto, 12.00 hod. o 5. miesto, 18.00 hod. o 3. miesto, 20.30 hod. finále)   

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 12.11.2019
Meniny má: Svätopluk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.