Tatran Prešov angažoval španielskeho krídelníka Cabezona

Tatran Prešov angažoval španielskeho krídelníka Cabezona
Hádzanársky klub získal na post pravého krídla výraznú posilu. Zdá sa, že Tatran Prešov, čo sa týka posíl, tentoraz trafil do čierneho.Na post pravého krídla si od budúcej sezóny minimálne na dve ďalšie upísal dvadsaťšesťročného ľavorukého rodáka z Madridu, 192 cm vysokého a 90 kg vážiaceho Javiera Muňoza Cabezona.


Parádna vizitka španielskeho krídla

J. M. Cabezon pôsobí v aktuálne treťom klube španielskej Asobal ligy BM Logroňo La Rioja tretiu sezónu. V každej z nich sa podľa štatistík prezentoval vyše stovkou strelených gólov. Zaujímavé pritom je, že tento hráč v sezóne 2016/2017 v dvoch zápasoch skupinovej fázy Ligy majstrov zaťažil konto prešovského Tatrana dovedna siedmimi gólmi. V drese La Rioje v zápasoch skupinovej fázy Pohára EHF v tomto ročníku v šiestich stretnutiach strelil dvadsaťpäť gólov. Zaskvel sa hlavne v súbojoch s bundesligovým Fuchse Berlín, porciou štrnástich gólov. Nuž a naostatok sedemkrát bol úspešný v zápase proti lídrovi Asobal ligy z Barcelony. To, že hádzanár s takouto vizitkou, zo špičkového klubu prestížnej španielskej súťaže, prijal ponuku slovenského hádzanárskeho šampióna svedčí o fakte, že Tatran Prešov je v Európe stále rešpektovaným klubom.

Benický: Hráč európskeho formátu

„J. M. Cabezon je prvým pravým krídlom svojho súčasného zamestnávateľa, platný herne i strelecky, odkedy prestúpil do BM Logroňo La Rioja z klubu Asobal ligy Villa de Aranda. La Rioja je pravidelným účastníkom Ligy majstrov či Pohára EHF, pravidelne sa pohybuje v domácej súťaži na druhom či treťom mieste. Skrátka, získali sme podpis hráča európskeho formátu z elitného klubu španielskej ligy,“ konštatoval po definitívnom spečatení dvojročného kontraktu so Španielom Cabezonom generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Očakávame, že španielsky krídelník Cabezon i slovinská reprezentačná spojka Grzentič, budú skutočnými posilami a od nasledujúcej sezóny sa budú výrazne podieľať na napĺňaní ambícií Tatrana v Lige majstrov i v národných súťažiach. Sme radi, že J. M. Cabezon sa upísal práve nám. Nie každý deň sa podarí pritiahnuť na Slovensko zo Španielska takéhoto kvalitného hádzanára. To len dokresľuje fakt, že Tatran Prešov aj v nasledujúcich sezónach nezľaví zo svojich vysokých cieľov. Avšak aj skutočnosť, že slovenský majster dokáže ponúknuť také podmienky, že je atraktívny i pre hráčov z takejto kvalitnej súťaže, akou je Asobal liga.“

Styčným bodom bol Straňovský

Už dávnejšie je známe, že po predčasnom odchode M. Kasala z Prešova odídu po tejto sezóne aj dvaja českí krídelníci J. Hrstka a T. Číp. Tatran hľadal vhodné náhrady, no že zaloví tak vysoko v španielskych vodách, to je dozaista prekvapením. „Naším prvoradým merítkom je hľadať kvalitných hráčov v kvalitných súťažiach, sledujeme pozorne i dianie v Lige majstrov, v Pohári EHF. Získať podpis Cabezona nebolo ale jednoduché,“ zdôraznil M. Benický.

„Na tom, že ho Tatran napokon získal, sa výrazne podieľal aj kapitán nášho mužstva Martin Straňovský. V Španielsku pôsobil v Ademare Leon a potom v FC Barcelona dovedna desať rokov a bol akýmsi styčným bodom pri rokovaniach. A ešte jednu vec by som rád povedal. Ak po zverejnení faktu, že po sezóne T. Číp zamieri vraj do popredného rumunského klubu z Baia Mare, ktorý má ale v podstate starosti so záchranou, tak je potrebné sa s vážnosťou upierať na prichádzajúceho J. M. Cabezona, ozaj zo špičkového klubu, z hádzanársky špičkovej krajiny.“

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 19.08.2019
Meniny má: Lýdia

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.