Tatran Prešov má prvýkrát hádzanára z Afriky

Tatran Prešov má prvýkrát hádzanára z Afriky
Pivot Jihed Jaballah reprezentuje Tunisko. Novou posilou Tatrana Prešov v budúcej sezóne bude 30-ročný pivot Jihed Jaballah z Tuniska.S Tatranom podpísal 204 centimetrov vysoký a 112 kilogramov vážiaci pivot zmluvu na jednu sezónu s opciou na ďalší ročník.

Na africkom šampionáte bol najlepším pivotom

„Od nasledujúcej sezóny bude hráčom Tatrana Prešov tridsaťročný pivot, Tunisan Jihed Jaballah. Historicky prvý hráč z afrického kontinentu v prešovskom drese príde do Prešova po pôsobení v tíme švédskeho IFK Kristianstad,“ znie aktuálna informácia od generálneho manažéra Tatrana Prešov Miroslava Benického.

„Ide o robustného pivota. Predtým hral najvyššiu súťaž v rodnej krajine a potom v Turecku. Zmluvu sme uzavreli zatiaľ na jeden rok s možnosťou ročnej opcie. Jaballah odohral v reprezentačnom drese Tuniska skoro sto zápasov, reprezentoval svoju krajinu na svetovom i africkom šampionáte. A na tom africkom začiatkom tohto roka ho vyhlásili za najlepšieho pivota turnaja,“ pripomenul M. Benický.

„Ide o typ silového pivota, hrajúceho s maximálnym nasadením. Aj preto sa nádejame, že našej hre dodá ešte agresívnejšiu dimenziu,“ doplnil manažér.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.