Tatran Prešov obhájil Slovenský pohár

Tatran Prešov obhájil Slovenský pohár

DO KLUBOVEJ VITRÍNY PUTOVAL DESIATY RAZ 

Suverénne postavenie v súčasnej slovenskej hádzanej potvrdil Tatran Prešov ďalším triumfom. K ôsmim titulom majstrov republiky pridali Prešovčania jubilejné, desiate prvenstvo v Slovenskom pohári.    

PREŠOV. Záverečné zápasy Slovenského pohára 2012/2013 v hádzanej mužov sa hrali počas víkendu v prešovskej TATRAN handball arene. V prvom semifinále vyhral ŠKP Bratislava nad MŠK Považská Bystrica 26:25 (13:14). V druhom zdolal Tatran Prešov HC Sporta Hlohovec 38:25 (21:12).  Vo včerajšom finále zvíťazil obhajca trofeje Tatran Prešov nad ŠKP Bratislava 37:26(19:17).

Potvrdili rolu favorita

Hádzanári Tatrana Prešov potvrdili v domácom prostredí rolu favorita. Prekvapenie nepripustili v semifinále s Hlohovcom, na ktorého pôde v extralige utŕžili pred časom nečakanú prehru. Bratislavskí policajti zaskočili zase Tatran v domácej extraligovej predohrávke pred cestou do dánskeho Koldingu na Pohár EHF, keď s ním doma uhrali prekvapujúcu remízu. Vo finále  Slovenského pohára ŠKP Bratislava síce s Tatranom Prešov hrali dosť dlho celkom vyrovnanú partiu, no v závere už obhajca súpera prevalcoval a zaslúžene jeho kapitán Radoslav Antl zdvihol nad hlavu pohárovú trofej. Prešovčania tak zbierku Slovenských pohárov zaokrúhlili na rovnú desiatku.

Po kríze zisk cennej trofeje

„Nie tak dávno sme tu prežívali hernú krízu, teraz sa tešíme so zisku jubilejnej trofeje,“ rozhovoril sa po finálovom stretnutí Slovenského pohára tréner víťazného Tatrana Prešov Roman Lamač. „Je dobré, že sme sa z nej pomerne rýchlo dostali. Dokázali v Pohári EHF, SEHA League, aj teraz v Slovenskom pohári zabrať, zohrať s veľmi silnými súpermi vyrovnané zápasy. Zisk pohárovej trofeje ma osobne teší o to väčšmi, že prenikanie mojich myšlienok v práci s týmto tímom sa už usádza. Podľa mňa, naša súčasná hra má už solídne a moderné parametre.“

Za cieľom šli suverénnym spôsobom

„Čo sa týka samotného Final Four Slovenského pohára v Prešove, niektorí „experti“ vraveli o našom semifinále s Hlohovcom ako o predčasnom finále. Celkom s nimi nesúhlasím,“ namietal R. Lamač. Aj my sme sa už viackrát presvedčili, že mnohé slovenské mužstvá majú svoju kvalitu. Bratislava napokon, pre mnohých prekvapujúco, vyradila Považskú Bystricu. Tiež v kvalitnom stretnutí. A Bratislavčania sa solídne držali s nami aj vo finále. Pricestovali však len dvanásti, vrátane dvoch brankárov, a tak v závere im už ubúdali sily. Skrátka, slovenské mužstvá majú svoju kvalitu. Pocítili sme to na vlastnej koži. Teda predovšetkým na súperových ihriskách. Na pol plynu sa s nimi hrať určite nedá. Na druhej strane, s ohľadom na kvalitu kádra, na podmienky aké klub má a aké súťaže hráva,  sa na domácich palubovkách čakáva valcovanie súperov. Nie vždy sa to ale dá. Aj preto som ale veľmi rád, že v domácom prostredí sme Slovenský pohár obhájili takým suverénnym spôsobom.“                  

Pohárové fakty

V semifinále hral Prešov s Hlohovcom (38:25) v zostave: Krupa, Verkič – Rábek, Marušák, Hrstka 1/1, Mi. Urban, Krok 1, Kristopans 4, Radčenko 2, Tumidalský 3, T. Urban 1, Číp 8, Guzy 2, Pejovič, Antl 12/3, Petro 4.

Finále  ŠKP Bratislava – Tatran Prešov 26:37. Tatran: Krupa, Verkič – Rábek, Marušák 1, MI. Urban 2, Krok, Kristopans 6, Radčenko, Tumidalský 2, T. Urban 5/2, Číp 2, Guzy 5,  Pejovič 7, Antl 7/1, Petro.   

Izvidač Ljubuški do Prešova v stredu nepríde

Hádzanársky program v TATRAN handball arene mal pokračovať stredajším stretnutím SEHA League Tatran Prešov – RK Izvidač Ljubuški. Tesne pred včerajším pohárovým finále nám ale generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko oznámil, že práve dostal správu od súpera z Bosny a Hercegoviny, v ktorej sa Izvidač ospravedlňuje, že pre chrípkovú virózu v tíme, ktorá zasiahla väčšiu polovicu hráčov, na zápas do Prešova nepricestuje. Kluby sa majú v v najbližšom čase dohodnúť na náhradnom termíne tohto zápasu.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.