Tatran Prešov zakopol aj druhý raz v rade

Tatran Prešov zakopol aj druhý raz v rade

MAJSTER PREMRHAL DEVAŤGÓLOVÝ NÁSKOK

V stredu stratili prvý tohtosezónny extraligový bod v Považskej Bystrici, čím zároveň ukončili tridsaťsedem zápasovú sériu víťazstiev v najvyššej  slovenskej súťaži hádzanárov. Osemnásobný majster republiky hodlal spraviť reparát po nečakanom zakopnutí už v najbližšom stretnutí.  

PREŠOV. Lenže stal sa pravý opak. Tatran Prešov v Tipos extralige zaváhal i druhý raz v rade. Po tom čo na Považí uhrali Šarišania nerozhodný výsledok 30:30, v Nových Zámkoch skončil súboj Tatrana so Štartom remízou 31:31.

Remízy skoro ako cez „kopírak“

 Pritom, v obidvoch ostatných stretnutiach mal obhajca majstrovského titulu víťazstvá na dosah. V Považskej Bystrici viedol Prešov štyri minúty pred koncom o tri góly. V Nových Zámkoch dokonca v druhom polčase vyhrával už o deväť gólov (26:17). Nuž a práve v čase získaného náskoku hrali hostia v početnej prevahe. Namiesto aby Tatran skóre ešte zvýšil, v oslabení trikrát inkasoval. Domáci sa chytili a favoritovi poriadne zatápali, až napokon tesne pred záverečným hvizdom vyrovnali. A zase skoro rovnaký fakt. Na Považí posledné dve minúty dohrávali Prešovčania bez vylúčeného Pekára, v Nových Zámkoch im zase rozhodcovia vylúčili z hry Miša Urbana. To spomíname nie ako nejaké ospravedlnenie, ale len ako holú skutočnosť. V každom prípade, po predošlom značnom gólovom náskoku už obhajca titulu takúto situáciu nemal pripustiť a súpera už skôr si držať pekne na dištanc. Neudržal a tak iba druhý raz po sebe v extralige remizoval.      

Ani asistent nechápe, čo sa vlastne stalo

Už po prvej bodovej strate na Považí sme konštatovali, že nálada v prešovskom tábore je na bode mrazu. Mužstvo nehralo dobre v nadnárodnej SEHA League, ale že bude strácať aj v národnej lige, to je pre fanúšikov prešovskej hádzanej ťažko pochopiteľná skutočnosť. Faktom ale ostáva, že atmosféra v klube osemnásobného šampióna hustne... „Verte, neskutočne ťažko sa mi k tomuto zápasu vyjadruje. To čo sa v Nových Zámkoch dialo, je pre mňa nepochopiteľné. Prvý polčas sme hrali ako hrali, určite ale nie dobre. Lenže v druhom sme hru spresnili, čoho výsledkom bolo zvýšenie nášho náskoku na deväť gólov. Čo sa však začalo na ihrisku v našom podaní diať potom, to si doteraz neviem vysvetliť,“ konštatoval asistent trénera Tatrana Prešov Ivan Pompoš.  „Osobne som z toho doslova frustrovaný. Čakalo sa od nás, že po nečakanej remíze to Novozámčanom u nich doma naložíme a tým si aspoň trochu udobríme našich priaznivcov. Chystali sme sa napraviť si reputáciu. Napokon to ale vypálilo opačne. Myslím, že sme sa namočili ešte väčšmi. V prvom rade sa zase musíme pozerať do vlastných radov. Až potom prípadne na arbitrov. Nehrali sme dobre, spravili v zápase pätnásť technických chýb, veľa niet tentoraz čo vytknúť ako brankárom. Akurát celému mužstvu úsek hry, ktorý nasledoval po vypracovaní už spomenutého deväťgólového náskoku. Tam sa nám to vlastne všetko začalo rúcať. Pre nami je ešte jeden domáci zápas, najbližšiu sobotu doma s Topoľčanmi. Verím, že do tretice to už nepokazíme.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 26.02.2020
Meniny má: Viktor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.