Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatran štartuje útok na pätnásty hádzanársky titul

Tatran štartuje útok na pätnásty hádzanársky titul

Spomienky na finále Slovenského pohára už neriešia. Úradujúci slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov zaútočí na pätnásty majstrovský titul, z toho trinásty v rade.

„Prípadné“ zápasy si nepripúšťajú

V semifinálovej sérii play-off vyradil Tatran po troch presvedčivých výhrach Štart Nové Zámky. V druhej semifinálovej dvojici uspela Považská Bystrica 3:1 na zápasy nad Šaľou, a tak bude finálovým súperom Prešovčanov. Prvé stretnutie finálovej série (tiež na tri výhry) je na programe v sobotu 18. mája so začiatkom o 18. hodine v TATRAN handball arene.

V stredu 22. mája sa séria presunie do Považskej Bystrice. Tretí zápas sa odohrá v prešovskej THA v sobotu 25. mája od 18. hodiny. Prípadný štvrtý zápas by sa hral na Považí 29. mája a rozhodujúci piaty v Prešove v sobotu 1. júna. V Prešove si však „prípadné“ zápasy nepripúšťajú. Finálovú sériu play-off hodlajú zvládnuť v troch víťazných súbojoch. Pritom ale nezabúdajú na zakopnutie vo finále Slovenského pohára práve s týmto súperom. „Spomienky naň už neriešime. Bol to zápas, aký sa raz za čas vyskytne. Žiaľ, prihodilo sa to na náš účet, kedy naše mužstvo nemalo svoj deň. Stane sa, aj taký býva šport. Pohár je za nami a teraz sa koncentrujeme na extraligové finále. Po postupe nám dvojtýždňová pauza nezahrala príliš do karát. Trochu sme vyšli zo zápasovej praxe, ale nenariekame. Pred nami je finále o majstra krajiny a tu treba vari väčšiu motiváciu pre hráčov? Až na Kroka, ktorý už trénuje, no lekár mu hrať zatiaľ neodporúča, sme kompletní a sústredení na prvý domáci zápas. Až keď ten skončí, začnem uvažovať nad ďalším,“ povedal tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

Lukáš Urban nastúpi na svoje piate finále

Pri štyroch majstrovských tituloch so seniorským Tatranom v ostatných sezónach bol prešovský odchovanec, hráč spojkového radu Lukáš Urban.

„Zo zvyčajného zápasového rytmu sme trochu vyšli, zato však počas dvoch predošlých týždňov dobre potrénovali a dôkladne sa pripravovali na Považanov aj po taktickej stránke. S týmto súperom hrávame v sezóne často, vzájomné poznanie hráčov oboch tímov je teda značné. Napriek tomu, herné činnosti a návyky každého zo súperových hráčov sme v rámci taktickej prípravy s naším trénerom detailne rozoberali. Niečo extra sa tu už vymýšľať nedá. Tu už pôjde viacmenej len o to, zvládnuť všetko z taktickej prípravy na samotnom ihrisku. Ak budeme hrať čo chceme a vieme, nemali by sme mať väčšie problémy,“ mienil pred prvým finále L. Urban.

„Viem, fanúšikovia sa vracajú aj k tomu nešťastnému pohárovému finále. No na to sme už zabudli a pádnu odpoveď, ako sme na tom kvalitatívne medzi sebou s Považanmi, dali krátko nato výhrou o pätnásť gólov na ihrisku tohto nášho súpera. Pred nami sú však teraz najmenej tri súboje o majstrovský titul. A to sú výzvy, ktoré chceme zvládnuť jednoznačne v náš prospech. Finálovú sériu mienime ukončiť v najkratšom možnom termíne. Štartujeme ju doma a dúfam, že v hojnom počte nás prídu podporiť aj naši fanúšikovia. Vrchol sezóny sa blíži a radi by sme si aj s nimi vychutnali ďalšie majstrovské oslavy.“

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 17.10.2019
Meniny má: Hedviga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.