Tatran uspel aj v druhom extraligovom zápase proti ŠKP

Tatran uspel aj v druhom extraligovom zápase proti ŠKP

Hádzanári Tatrana Prešov si v piatkovom stretnutí 2. kola Slovnaft handball extraligy na svoje konto pripísali druhé víťazstvo v súťaži. Po úspechu v Topoľčanoch (40:17) zdolali na domácej palubovke aj ŠKP Bratislava 28:16 (13:7). Najlepšími strelcami tímu boli päťgóloví Hozman a Grzentič.

Hráčov Tatrana najbližšie, už v nedeľu 8. septembra od 19. hodiny,  čaká zápas 2. kola nadnárodnej SEHA Gazprom ligy na palubovke chorvátskeho tímu NEXE Našice. V domácej súťaži SHE sa Prešovčania najbližšie predstavia v stredu 11. septembra od 18.30 hod. na palubovke Štartu Nové Zámky.    

SHE – 2. kolo: Tatran Prešov – ŠKP Bratislava 28:16  (13:7)

Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Vasiľ  – M. Šárpataky 2, Kažík, Djerič 2, Michalka 4, Magdolen 4, Valenčín 1/1, Ľ. Šárpataky 2, A. Radčenko, Kimák-Fejko, Hozman 5, Fech 3, Grzentič 5.

Najviac gólov súpera: Mikéci a Halla po 4, Demko a Chebeň po 2, 7-metrové hody: 3/1 – 2/1, vylúčenia: 0 – 2.

 Priebeh: 1:0, 1:2, 3:3, 6:3, 9:4, 11:5, 13:8,. 18:8, 21:10, 22:14, 25:14, 27:15.

Po vyrovnanom úvode zápasu (3:3) sa Tatran v rozpätí 7. až 11. minúty gólovo utrhol zásluhou troch presných zásahov krídelníka Hozmana (6:3). Aj v ďalšom priebehu omladený káder zelenobielych pod vedením trénera Stanislava Kolpaka zvyšoval svoj náskok, ktorý bol v 22. minúte šesťgólový (11:5) a s rovnakým náskokom napokon odchádzali zelenobieli aj do šatní (13:7).

V úvode druhého polčasu sa síce gólovo najprv presadil hosťujúciMikéci, navyše Tatran prišiel po zranení o dovtedy najlepšieho strelca Hozmana, no rozstrieľal sa Grzentič a aj jeho zásluhou sériou piatich gólov natiahli domáci náskok na 10 zásahov (18:8). Tréner Kolpak potom postupne nasadil do hry aj všetkých dorastencov, ktorý v závere tento náskok ešte navýšili na konečných 12 gólov.

Hlasy po zápase:

Stanislav Kolpak, tréner Tatrana: „Chcem sa poďakovať chlapcom za predvedený výkon. V prvom polčase nám to trochu nefungovalo v útoku, chlapci sa medzi sebou hľadali, keďže sme mali včera len jeden spoločný tréning  v inej zostave ako sme predpokladali. Ale keďže musíme pomôcť A-timu a spolupracovať s ním, tak sme tam zaradil aj dorastencov. V druhom polčase to už bolo oveľa lepšie. Solídne zachytali brankári, obrana bola počas celého zápasu dobrá. Postupne sme vytiahli dorastencov a tím obmenili. Chlapci dostali príležitosť a myslím si, že je to len dobre a v prospech veci, že budú hrať takéto zápasy. Škoda len zranenia Pepu Hozmana, to ma veľmi mrzí, ale bohužiaľ taká je hádzaná.“

Josef Hozman, krídelník Tatrana: „Myslím si, že sa nám zápas podaril. Odohrali sme ho s dorastencami a napriek tomu, že sme mali iba jeden tréning na to sa zohrať, môžeme byť spokojní. V obrane sme dobre pristupovali k útočníkom, v útoku sa nám celkom darila streľba, dobre nám zachytali gólmani. Takže super, mrzí iba to moje zranenie, pri ktorom mi súper priľahol nohu. Snáď to bude v poriadku.“

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana: „Pripravili sme sa na tento zápas, ktorý sme odohrali okrem mňa s ďalšími štyrmi hráčmi z A-tímu. Hrali sme dobrú, tvrdú obranu, skúsili sme hrať rýchlo v útoku a dávať ľahké góly. Keďže v polčase sme vyhrávali o šesť gólov, tak v tom druhom dostali po desiatich minútach príležitosť aj mladší hráči. Sme šťastní, že sa nám podarilo zvíťaziť.“

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.