Tatranu Prešov skomplikoval presun do Španielska štrajk

Tatranu Prešov skomplikoval presun do Španielska štrajk

Dvadsať hodín na ceste poznačilo plánovanú prípravu   

O možných komplikáciách s leteckým presunom do Španielska sa v určitých kruhoch pošuškávalo už počas stredajšieho extraligového derby Prešova s Košicami v TATRAN handball arene. Obavy sa napokon ukázali ako opodstatnené.

Avizovaný štrajk palubných zamestnancov leteckej spoločnosti Lufthansa výrazne skomplikoval už predtým  naplánovaný presun hádzanárov Tatrana Prešov na zápas na pôde španielskeho vicemajstra a aktuálneho lídra C – skupiny Ligy majstrov Bidasoa Irun.

Len vo Frankfurte n/M desaťhodinové čakanie  

O detailoch vzniknutých cestovných komplikácií, ktoré značne narušia samotnú prípravu na zápas v Španielsku oficiálne informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. „Štvrtkový a piatkový štrajk spoločnosti Lufthansa neochromil iba západnú Európu, ale dotkol sa i našej výpravy. Zrušených bolo vyše tisíc tristo letov a medzi nimi i naše naplánované spojenie. Pôvodne sme mali letieť z Budapešti do Mníchova a odtiaľ do španielskeho Bilbaa s tým, že do cieľa sme mali doraziť v piatok okolo poludnia. Lenže o definitíve štrajku sme sa dozvedeli po stredajšom zápase s Košicami a tak sme museli narýchlo konať, hľadať náhradné riešenie. To sme nakoniec našli, avšak do cieľa cesta v Španielsku sa dostaneme, ak ale všetkom pôjde hladko, až v sobotných ranných hodinách, teda v deň konania zápasu. Aj preto, lebo po prílete z Budapešti budeme nútení čakať na ďalší spoj do Španielska počas medzipristátia vo Frankfurte nad Mohanom skoro desať hodín. Iné spojenia na letiská v okolí Bilabaa, Irun či San Sebastian neexistujú. Iné alternatívy by zase znamenali komplikácie v našom ďalšom programe. Takto strávime na ceste z Prešova do dejiska zápasu najmenej dvadsať hodín. Sú to však udalosti, na ktoré Tatrana Prešov ani Európska hádzanárska federácia nemá žiadny vplyv. Ak by sme aj žiadali presunúť sobotný zápas na nedeľu, tak si skomplikujeme zase návrat, pretože v stredu trinásteho hráme ďalší zápas skupinovej fázy Ligy majstrov doma so Sportingom Lisabon. Ocitli sme sa v neľahkej situácii, napriek tomu sa určite popasujeme v Irune o čo najlepší výsledok.“

Odchod bez Kroka, Carapkin chce aj cez bolesť

Ďalšou zlou správou je, že do Španielska neodcestovala spojka Tatrana Prešov Dominik Krok. Po zranení ramena záujem a snaha skúseného ortopéda, súčasného prednostu Kliniky ortopédie Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešova Jána Kľoca, vyliečiť ho konzervatívnym spôsobom. Nakoniec sa Domino bude musieť podrobiť operačnému zákroku. V extraligovom derby s Košicami nehrali Roman Carapkin ani Titouan Afanou Gatine. Prvý pre problémy s kolenom, druhý pre svalové zranenie. Obaja sú však nakoniec vo výprave na zápas s Bidasoa Irun. „S Košicami v stredu som síce sedel na lavičke, napokon sme však usúdili, že sa radšej budem šetriť, aby som mohol prípadne zasiahnuť do zápasu Ligy majstrov v Španielsku. Nie som stopercentne v poriadku. Mám však veľkú motiváciu a chuť pomôcť mužstvu uhrať čo najprijateľnejší výsledok na ihrisku lídra skupiny, ktorý doposiaľ stratil jediný bod po remíze so Sportingom Lisabon v Portugalsku. Hrať proti takémuto súperovi je výzvou. Preto som rozhodnutý ísť do toho aj cez prípadnú bolesť,“ zastrájal sa pred odchodom do Španielska ruský legionár, hrajúci v Tatrane poste spojky i pivota Roman Carapkin. 

Začiatok stretnutie siedmeho kola C – skupiny Ligy majstrov Bidasoa Irun - Tatran Prešov je naplánovaný na šestnástu hodinu v sobotu deviateho novembra.

Pre Golužu vraj najľahší zápas

Zaujímavý názor pred odchodom na Ligu majstrov do Španielska vyslovil chorvátsky tréner slovenského majstra Slavko Goluža. „Podľa mňa nás v Irune čaká doteraz najľahší zápas skupinovej fázy. Domáci hrali dosiaľ dobre, ani raz neprehrali a i preto sú jasnými favoritmi stretnutia. Našou výhodou však môže byť fakt, že mužstvo takto nie pod tlakom. O nejakej postupovej matematike zo skupiny nepremýšľam, vždy sa sústredím na ten najbližší zápas. S Bidasoa Irun ideme odohrať odovzdať na ihrisku maximum a uvidíme ako to nakoniec vypáli.“     

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.