Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatranu to ku koncu gólovo sypalo

Tatranu to ku koncu gólovo sypalo

DVAKRÁT POKORIL ŠTYRIDSAŤGÓLOVÚ HRANICU

V závere uplynulého mesiaca to prešovským hádzanárom sypalo. Vo víťaznom  zápase Pohára EHF strelili dánskemu Koldingu dvadsaťdeväť gólov. Na druhý deň potom v slovenskej extralige dali Považskej Bystrici o desať viac. So štyridsaťgólovým prídelom (36 inkasovaných) vyprevadil slovenský majster z TATRAN handball areny v poslednom zápase SEHA League chorvátskeho vicemajstra RK Nexe Našice. Nuž a deň pred sviatkami štyridsaťtri gólmi zaťažil Tatran Prešov v extralige konto Nových Zámkov.   

PREŠOV. Gólový apetít pred veľkonočnými sviatkami a následným asociačným termínom mali českí legionári v dresoch prešovského Tatrana. Tomáš Číp a Jakub Hrstka strelili v ostatnom zápase Novým Zámkom po desať gólov.

Na začiatku žiaril Tomáš Číp

Presne polovicu z desiatich presných  zásahov dosiahol pravý krídelník Tatrana Prešov Tomáš Číp šnúrou piatich gólov rade v rozpätí necelých piatich minút v úvode stretnutia. „V Nových Zámkoch sme zakopli,“ pripomenul desaťgólový strelec. „Stratu bodu sme im chceli teda oplatiť aj vyššou gólovou nádielkou. Navyše, hralo sa pred sviatkami a prestávkou. Patrilo sa nám teda aj náležito načas rozlúčiť s výborným prešovským publikom. Hostia nám dali prvý gól, no potom sme to už rozbalili a do konca ich poriadne k slovu nepustili. Tréner Lamač trochu zamiešal zostavou. Niektorých hráčov šetril. Zostava, ktorá s Novmi Zámkami začala, bola zápasovo dosť oddýchnutá. Tak na súpera vybehla od samého začiatku a v dobrom tempe sme to dohrali do konca. Výsledkom je presvedčivá výhra o dvadsaťtri gólov.“ T. Číp netajil, že šancu hrať od začiatku nemienil premrhať. „Ako sa zvykne vravieť, už bol som bol dosť hladný po góloch. Ak je začiatok dobrý, a v mojom prípade to platilo, potom aj koniec býva dobrý. Myslím, že pred reprezentačnou prestávkou sme si schuti zahrali.“ 

Zahanbiť sa nedal ani Jakub Hrstka

Jakub Hrstka nadviazal na streleckú potenciu krajana na ľavom krídle Tatrana Prešov. Piaty gól v rade dal Číp v deviatej minúte. Hrstka sa gólovo uchytil v trinástej a do konca polčasu pridal ešte osem gólov. V druhom hral už menej, skóroval len raz. „To, že sme Nové Zámky zlomili už v prvej štvrťhodine, vyplývalo hlavne z koncentrovanej obrany. Získavali sme lopty, prechádzali potom do rýchlych protiútokov. Aj preto, že som bránil pri obrane 1 – 5 vpredu, mal som výhodu. Teda v tom, že som bol pri našich trhákoch bližšie k lopte. Spoluhráči mi ju prihrávali presne, tak rovnako presne sa patrilo i zakončovať. Proti nám stál slabší súper, než s akými sme hrali predtým. Mohli sme teda hrať uvoľnenejšie. V žiadnom prípade sme si ale nedovolili ho v niečom podceniť. Dôkazom je fakt, že od začiatku do konca sme hrali naplno. Bol to už štvrtý domáci zápas za šesť dní, nuž sme to chceli mať čo najskôr za sebou. Aj preto, že viacerých našich hráčov po sviatkoch čakajú reprezentačné povinnosti.“

Prešov dodá šiestich reprezentantov

Štyria hráči majstrovského Tatrana Prešov, ktorý po výhre nad Novými Zámkami má v predstihu už istú účasť v premiérovom  Final Four slovenskej extraligy, budú reprezentovať Slovensko v kvalifikačných súbojoch o postup na ME 2014 s Lotyšskom. Na zápasy 3. 4. v lotyšskom Dobele sú v nominácii trénera Petra Dávida Prešovčania Radoslav Antl, Tomáš Urban, Vladimír Guzy a Oliver Rábek. V tíme lotyšského súpera by zase nemal chýbať kanonier slovenského šampióna Dajnis Kristopans. Črtá sa teda zaujímavá konfrontácia. Do výberu Českej reprezentácie na kvalifikačné zápasy s Nemeckom, pozvánku dostal aj Jakub Hrstka.

Tomáš Číp

Text k foto: Za päť minút dal päť gólov.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.