Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V THA sa dnes rozlúčia s hádzanárskym rokom

V THA sa dnes rozlúčia s hádzanárskym rokom

V „šesťbodovom“šlágri SEHA ligy Prešov proti bieloruskému Brestu

V dosť nezvyčajnom termíne a začiatku, dnes o pätnástej hodine, začne v prešovskej TATRAN handball arene posledné súťažné stretnutie v tomto kalendárnom roku. V rámci SEHA Gazprom ligy ho slovenský hádzanársky šampión odohrá s bieloruským majstrom. Pre Tatran Prešov i Meškov Brest z hľadiska účasti vo Final Four tejto nadnárodnej ligy pôjde o zvlášť dôležitý súboj.

Cvitkovič a Carapkin pokračujú v Tatrane

V aktuálne neúplnej tabuľke SEHA Gazprom ligy figuruje Tatran na štvrtej priečke, keď v ôsmich stretnutiach získal dvadsaťštyri bodov. Meškov odohral zatiaľ o zápas menej a na konte má dvadsaťjeden bodov. Aj týmto pohľadom má dnešný šláger nadnárodnej súťaže prívlastok „šesťbodový“. Nuž a pred takýmto dôležitým i s rokom rozlúčkovým stretnutím mala tak trochu slávnostnejší rámec i tlačová konferencia, na ktorej ale predstavitelia prešovského klubu hovorili aj o aktuálnych novinkách. Po tom ako sme v našich novinách informovali o predlžení hráčskej medzi Tatranom Prešov a brankárom Igorom Čuprynom a následne aj s chorvátskym trénerom štrnásťnásobného slovenského majstra Slavkom Golužom, v oboch prípadoch do konca júna 2021, generálny manažér Tatrana Miroslav Benický oznámil, že profesionálny kontrakt s klubom o ďalší rok predĺžili aj brankár Mario Cvitkovič a v ostatnom čase, pri zdravotných problémoch niektorých hráčov, z postu spojky na pivota preorientovaný Roman Carapkin.

Žiaľ, opomenúť sa nedali aj menej príjemné skutočnosti. Už vyše mesiaca pauzuje pre problémy so silno zapáleným chodidlom pivot Ante Babič. Po zranení ramena v zápase slovenskej extraligy má za sebou operačný zákrok krídelník Tomáš Číp. Veľkým smoliarom v ostatom čase je prvá ľavá spojka Tatrana i slovenskej reprezentácie, obávaný kanonier, pre Prešov ďalší veľmi dôležitý hráč, Oliver Rábek. Len čo sa vystrábil po zložitej operácii ramena v chorvátsku, po narazení palca pravej hodovej ruky v domácom stretnutí, jeho stav sa zhoršil tesne pred stretnutím SEHA ligy v Macedónsku s lídrom súťaže Vardarom Skopje. Po návrate na Slovensko sa ukázalo, že ďalšia operácia ho neminie. Tú už by mal mať Oli Rábek dnes za sebou a ako prognózoval po konzultáciách s lekármi generálny manažér klubu M. Benický, vrátiť by sa postupne do tréningového procesu mohol najskôr o šesť týždňov.

Oli Rábek musel znovu pod skalpel

Aj z týchto riadkov vyplýva, že v dnešnom stretnutí Tatrana Prešov s Meškovom Brest, bude musieť tréner Slavko Goluža v zložení svojho tímu improvizovať. „Prv než začnem hovoriť o zápase s Meškovom rád by som v súvislosti s predĺžením mojej zmluvy s Tatranom do júna 2021 poďakoval majiteľovi klubu Miloslavovi Chmeliarovi, i svojim dielom aj generálnemu manažérovi Miroslavovi Benickému, že k uzavretiu kontraktu na ďalšie obdobie došlo. A dokonca, k jeho podpisu došlo bleskurýchlo, tuším, ani nie za tridsať sekúnd. Samozrejme, aj samotným hráčom, ktorí na ihrisku napĺňali moje vízie. Som rád, že za rok a pol čo som v klube, je tu cítiť progres. Bez ohľadu na ponuky klubov, ktoré som mal zo Slovinska, Maďarska a naostatok aj v Nemecka, nemal som záujem meniť klub, chcel som pokračovať v načatej robote v Prešove, kde som sa citovo naviazal nielen na klub, na hráčov, ale aj samotné mesto. Predĺženie trénerskej zmluvy s Tatranom som považoval za formalitu. Som šťastný, že môžeme spolu pokračovať v začatej práci, v dobrých výsledkoch, ale aj sľúbiť, že s dosiahnutým sa určite neuspokojím. Sme zhruba v polovici sezóny, v Lige majstrov sme získali rekordných štrnásť bodov, našim cieľom je postúpiť do Final Four SEHA ligy a ten je pred nami. Pred nami je vážny zápas s Brestom a je pred takýmito stretnutiami nejaké veľké ceremónie neobľubujem. Čo sa ale musí, to sa patrí povedať. Čaká nás nesmierne ťažký zápas. Meškov pricestuje určite v najsilnejšom zložení. Nechcem ale hovoriť o Breste, sústredíme sa predovšetkým na sami seba. Pravda, momentálne máme v mužstve veľké zdravotné problémy. Nevyplakávame, ani nevyhľadávame nejaké alibi. Očakávam, že chlapci, ktorí nastúpia, dajú do hry percentá navyše, aby chýbajúcich spoluhráčov nahradili. Mojim želaním je odohrať kvalitný zápas. Nemyslím ale, že bude extra pohľadný, zaujímavý bude jeho výsledný efekt. Verím, že hoci sa bude hrať v nezvyčajnom čase, v hľadisku budeme mať tradičnú a skvelú podporu pravých fanúšikov prešovskej hádzanej.“

O zmluvách i o šlágri

Text k foto: Aj na tieto témy hovorili zľava S.Goluža, M. Benický a I. Čupryna.

FOTO: JALE

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 17.06.2019
Meniny má: Adolf

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.