Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V hlasovaní o hráča mesiaca Čupryna, Straňovský, Gatine

V hlasovaní o hráča mesiaca Čupryna, Straňovský, Gatine

Tatran Prešov má zastúpenie aj v poslednom minuloročnom vydaní rebríčka BEST 7, ktorý zostavuje nadnárodná SEHA Gazprom liga. Tentoraz v nej za výkony predvedené v mesiaci december figuruje brankár Igor Čupryna. Nadviazal tak na októbrové ocenenie Bruna ButoracaJanuša Lapajneho ako aj novembrové nominácie Butoraca, Tomáša Čípa a trénera Slavka Golužu vo výbere najlepších v nadnárodnej súťaži.

Čupryna sa v decembri predviedol najmä v zápase SEHA ligy proti Steaue Bukurešť, kde exceloval 19-timi úspešnými zákrokmi. Ďalších 13 pridal pri tesnej prehre na pôde obhajcu Vardaru Skopje. Svojimi výkonmi si napokon v hlasovaní fanúšikov odniesol aj ocenenie najužitočnejší hráč (MVP) SEHA ligy za mesiac december. „Je to super. Každému hráčovi dobre padne, keď mu vyjadria uznanie. Zahreje to pri srdci. Poďakovanie samozrejme patrí aj fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali. Znamená to pre mňa veľa a veľmi si to cením,“ uviedol k oceneniu Čupryna, ktorý si rovnako ako spoluhráči uplynulé dva týždne užíval voľno počas sviatkov. Tie s rodinou prežil v Prešove a na lyžovačke v Tatrách. „Jazdili sme do Tatranskej Lomnice, kde bolo super a bolo tam veľa snehu aj vtedy, keď v Prešove ešte nebol. Trošku som si pospomínal na svoje detstvo a s deťmi sme vyskúšali sánky. Lyžovaniu som sa ale vyhol, nechcel som riskovať zranenie. Silvester sme prežili na námestí v Prešove. Nálada bola výborná, no a podľa našej tradície sme si práve na Nový rok rozdali aj darčeky. Potom som už začal s prípravou na ďalšiu časť sezóny, voľno zbehlo veľmi rýchlo, ale už som sa tešil na spoluhráčov. Som oddýchnutý a teraz je čas pripraviť sa na ďalšie zápasy,“ zhodnotil  sviatky Čupryna, ktorý pred záverom roka predĺžil zmluvu s Tatranom až do konca sezóny 2020/21.

Igor Čupryna zároveň figuruje aj v druhom vydaní klubovej ankety o najlepšieho hráča mesiaca. Brankárovi Tatrana robí konkurenciu v hlasovaní na facebookovom profile klubu konkurenciu kapitán tímu Martin Straňovský, ktorý po zdravotných problémoch výborne naskočil do zápasového kolotoča a v dueli domácej súťaže proti ŠKP Bratislava sa blysol 11-timi gólmi. Jedným z najlepších strelcov bol aj v rozlúčkovom duely roka proti Meškovu Brest, ktorému dal päť gólov. Tretím nominovaným je francúzska spojka Titouan Afanou Gatine, ktorý v decembrových zápasoch výborne zastúpil zraneného krídelníka Tomáša Čípa. Piatimi gólmi sa podieľal napríklad aj na víťaznej rozlúčke Tatrana s Ligou majstrov proti Metalurgu Skopje.  

O tom, kto z tejto trojice sa stane najlepším hráčom Tatrana za posledný mesiac roka 2018 a nahradí Bruna Butoraca oceneného za november, rozhodnú fanúšikovia klubu. Na víťaza čaká opäť krásna sklenená cena a samozrejme odmena od našich partnerov neminie ani niekoho z hlasujúcich.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.05.2019
Meniny má: Zina

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.