Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víťazné prípravné ťaženie slovenského majstra pokračovalo v Poľsku

Víťazné prípravné ťaženie slovenského majstra pokračovalo v Poľsku

V zostave Prešova v Mielci aj uzdravený D. Krok

MIELEC. Dva z troch prípravných stretnutí v zahraničí odohral Tatran Prešov počas uplynulej soboty v Poľsku. Po tom ako predtým slovenský hádzanársky majster presvedčivo vyhral prvý prípravný duel v maďarskom Gyongyosi, dvakrát uspel aj s tímom najvyššej poľskej súťaže v Mielci.

Najlepší doterajší polčas

Rovnako ako v Maďarsku, aj v Poľsku sa prešovskí hádzanári rozbiehali pomalšie. Pred zápasom s Gyongyosom dopoludnia v Prešove trénovali a popoludní už hrali za hranicami. V Mielci hrali prvý zápas už o desiatej predpoludním, takže doma si ráno privstali. Začiatok bol obojstranne dosť kostrbatý. Tatran svojmu súperovi síce veľa nedovolil, za polčas inkasoval len osemkrát. Strelecky so štrnástimi gólmi ale tiež zvlášť nevynikol. Po obrátke mu ale už viac prikladal a zdalo sa, že vyhrá dvojciferným gólovým rozdielom. Potom sa ale Tatran nevyhol ľahkovážnym stratám lopty v útočnej fáze a snaživí domáci skorigovali a prehru o šesť so slovenským majstrom výrazne oproti minulosti omladený SPR Stal bral.

Tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža konkrétne chyby v prvom zápase svojim zverencom vyhodil poriadne na oči. Avšak krátko pred druhým duelom tvrdil, že tentoraz to bude iné a že jeho tím vyhrá mininálne o pätnásť gólov. Odvážne prognózy chorvátskemu trénerovi slovenského majstra takmer vyšli. Hostia v prvom polčase druhého zápasu predviedli najlepší herný úsek v doterajších prípravných stretnutiach. Všetko vychádzalo z výbornej obrany, v ktorej zvlášť dobre pracovali napríklad Kasal, Carapkin či Vučko, ktorý po tom ako Babič „chytil koňara“ odohral druhý zápas na pivote vzadu i vpredu ozaj obdivuhodne. Keďže Tatran vyhral vydarený polčas o dvanásť, zdalo sa že po zmene strán ho ešte zvýšil. Lenže, podobne ako v prvom súboji s Poliakmi, aj v druhom dovolili Prešovčania domácim trestať kontrami zlé útočné rozohrávky i nedôrazné zakončenie z mnohých vyložených streleckých pozícií. Dvojciferným rozdielom, čo iste nebolo ich jediným cieľom v príprave, ale napokon vyhrali.

Séria prípravných stretnutí slovenského hádzanárskeho šampióna sa najbližšie presunie do jeho domovského stánku, prešovskej TATRAN handball areny. Súperom Prešovčanov bude znova poľský klub, tentoraz jeden z popredných celkov našich severných susedov KS Azoty Pulawy. Prvý zápas sa bude hrať v THA v piatok tretieho augusta od osemnástej, začiatok druhého stanovili o deň neskôr na jedenástu hodinu.

V júli takýto vírus v živote neschytal

Prvé dva prípravné zápasy odohral po Martinovi Straňovskom druhý kapitán Tatrana Prešov Dominik Krok. V slovenskej najvyššej súťaži v predošlej sezóne vyhodnotený najlepší hádzanár v Maďarsku nehral pre vírusové onemocnenie. V Poľsku už ale bol a zároveň aj vystupoval po Martinovi Straňovskom v role druhého kapitána Tatrana. „Nie, nie, to, že ma po uplynulej sezóne vyhlásili za najlepšieho extraligového hráča, vôbec nesúvisí s tým, že tréner S. Goluža a generálny manažér M. Benický mi zverili túto funkciu. V Tatrane Prešov som už deviaty rok. Mojim snom bolo hrať práve za tento klub. Som už dlhší čas jeho súčasťou a fakt, že sa mi dostalo tej pocty, byť druhým kapitánom majstrovského tímu, je pre mňa obrovským vyznamenaním a svojim spôsobom i ďalšou výzvou. Aj túto rolu sa vynasnažím robiť v klube ako najlepšie viem,“ uviedol na túto tému po zápasov v Poľsku v slovenskej hádzanej populárny a uznávaný hráč. Nuž a svoju absenciu predtým v Maďarsku dôvodil. „Pokiaľ si dobre pamätám, niečo také sa mi v mesiaci júl počas športovej kariéry vari ešte nestalo. Skosil ma nejaký vírus. Tri dni v kuse som mal vysoké teploty, silno zapálené priedušky. Takže na zápas do Gyongyosu som nemohol. Žiadna sláva to ale nebola pred cestou do Mielca. Dvakrát som bol v posilňovni, absolvoval jeden hádzanársky tréning. Nerozbiehalo sa mi teda jednoducho. V hale bolo dusno, dýchalo sa mi dosť ťažko. Som ale rád, že som späť v tíme. Po nemoci to bude chcieť ešte nanovo sa trochu kondične aktivovať. Avšak už v Poľsku som sa snažil robiť na ihrisku všetko podľa trénerových pokynov. Nie vždy to ale vychádzalo. Ako ale vravím, bol som ešte zdravotne čiastočne limitovaný. Už sa však teším na ďalšie zápasy a v tých domácich s KS Azoty Pulawy, verím, že to bude v mojom podaní už lepšie.“

Fakty

Stal Mielec – Tatran Prešov 22:26 (8:14)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – M. Straňovský, 2, Hrstka 1, Lapajne 2, D. Krok 4, L. Urban 3, Číp 1, Vučko 5, Gatine 1, Butorac 3, Kasal 2, Carapkin, Babič 2.

Stal Mielec – Tatran Prešov 22:33 (9:21)

Cvitkovič, Čupryna – M. Straňovský 2, Lapajne, Hrstka 7, D. Krok 1, L. Urban 3, Číp 4, Vučko 6, Gatine 2, Butorac 3, Kasal 5, Carapkin, Babič.

Druhý kapitán

Text k foto: V Poľsku strelil prvé prípravné góly.

FOTO: JALE

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 19.06.2019
Meniny má: Alfréd

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.