Víťazný návrat Dominika Krok do zápasového kolotoča

Víťazný návrat Dominika Krok do zápasového kolotoča

V Lisabone trikrát skóroval, raz nabil súperovi

Štrnásťnásobný slovenský hádzanársky majster mal do sezóny 2018/2019 výborný vstup. Získal Česko – Slovenský pohár, v C -skupine Ligy majstrov vyhral nad Besiktasom Istanbul i Metalurgom Skopje, cenné víťazstvo zaknihoval v SEHA Gazprom lige nad Meškovom Brest, či doma s chorvátskym vicemajstrom Nexe Našice.

PREŠOV. Tak ako Tatranu Prešov pribúdali v prestížnych európskych súťažiach body, tak zo zostavy mu vypadávali dôležití hráči. A nebolo ich málo – M. Kasal, O. Rábek, D. Krok, L. Urban, L. Vučko, naostatok aj A. Babič. Nuž a i tieto absencie sa podpísali pod viaceré následné prehry tímu trénera S. Golužu.

Späť je po vyše dvoch mesiacoch

Postupne sa ale maródi do zostavy Tatrana Prešov vracajú. Späť sú už O. Rábek, M. Kasal a v prvom zápase odvetnej časti skupinovej fázy Ligy majstrov, v ktorom slovenský majster vyhral v Portugalsku nad Sportingom Lisabon o dva góly, po vyše dvoch mesiacoch prvý raz do hry zasiahol aj Dominik Krok. Hráč, ktorý je s výnimkou postu brankára, považovaný za univerzálneho hádzanára, svoj návrat na ihrisko okorenil tromi gólmi, ale aj chybou, po ktorej lisabonský krídelník Ivan Nikčevič pár sekúnd pred koncom ubral z trojgólového náskoku Prešovčanov. Pravda, Tatran v 48. minúte viedol o šesť gólov, no v závere prišli chyby, za ktoré hostia pykali. Trojgólový náskok Sportingu po výhre v Prešove tak napokon nezmazali. V boji o jednu z dvoch postupových miesteniek zo skupiny má tak vo vzájomnej bilancii týchto súperov Tatran stratu jedného gólu, no stále svoju šancu ísť ďalej živí. Na čele C – skupiny je desaťbodový dánsky Bjerringbro – Silkeborg, ktorý zatiaľ jedinú prehru v šiestich zápasoch utŕžil v Prešove. Prvú výhru si v šiestom kole pripísal po výhre nad ruskými Čechovskými Medveďmi Metalurg Skopje.

Radosť z výhry, žiaľ z poslednej prihrávky

Návrat Dominika Kroka do zápasového diania bol vydarený, no i dosť prekvapujúci. Po tom ako pár dní pred cestou do Lisabonu sňal z pravej ruky, na ktorej mal zlomené puzdro palca ortézu tvrdil, že loptu v hodovej ruke ešte poriadne neudrží. V hale Sportingu to ale takto vôbec nevyzeralo. Skôr na malý zázrak... „O žiadnom zázraku nemožno hovoriť. V sobotu pred kvalifikačným medzištátnym zápasom Slovensko – Rusko v THA som síce vravel, že s loptou mám ešte problémy, no o tri dni som to znovu skúšal. Ruku som mal dôkladne „zatejpovanú“ a ono to zrazu akosi, na moju veľkú radosť nejako šlo. Postupne sa to zlepšovalo a hoci som musel ísť aj cez bolesť, na zápas v Lisabone som si už trúfal,“ ozrejmil D. Krok dej udalostí pred opätovným návratom na hraciu plochu. Pred časom nám však vravel, že hrať by mal s nejakým špeciálnym chráničom palca pravej ruky. „Áno mal, no na jeho zhotovenie, ktoré vraj nie je vôbec jednoduché, ešte čakám. „Tejpovanie“ je teda dočasným riešením. Čo sa týka samotného zápasu so Sportingom, bol som pred ním dosť nervózny. Predsa len, dlho som nehral a vrátil sa pred veľmi dôležitým zápasom Ligy majstrov. Nebolo a nie to stále pre mňa jednoduché. Trénovať som síce trénoval, pravda dlho bez lopty. Hernú prax treba ale získavať postupne nanovo. V Lisabone som sa snažil byť čo najužitočnejší pre mužstvo. Robil som čo som mohol a čo sa dalo. Najdôležitejšie však je, že sme zabrali ako mužstvo. Ukázali charakter tímu, dokázali vyhrať o dva góly. Iste, mali sme na dosah aj presvedčivejšie víťazstvo. Osobne ma veľmi mrzí posledná akcia stretnutia, v ktorej som mal prsty. Pokazil som prihrávku, po ktorej Nikčevič získal loptu a upravil na konečných 28:26 pre nás. Škoda, pri rozdiele troch gólov by sme mali so Sportingom bilanciu vyrovnanú.“

Nie ale len Krokova nevydarená prihrávka trochu zakalila radosť zo zaslúženej výhry v Portugalsku. Tatran aj vo viacerých predošlých stretnutiach mal výborne rozohrané partie, avšak nevyhol sa strate koncentrácie v krátkych časových úsekoch, zbytočne chybil a napokon dosť stratil. Na druhej strane prešovským hádzanárom slúži ku cti, že v Lisabone sa vypli k tomu, čo si pred zápasom predsavzali. V bráne skvelý Čupryna, pred ním výborná obrana a zväčša uvážený útok, boli základom nesporného úspechu.

Zajtra v Srbsku so Železničarom Niš

Zápasový program Tatrana Prešov pokračuje už zajtra. V nadnárodnej SEHA Gazprom lige sa slovenský hádzanársky šampión predstaví na pôde nováčika súťaže, srbského Železničaru Niš. Po návrate, v sobotu 10. novembra o 18. hodine potom Prešovčania privítajú v TATRAN handball arene turecký Besiktas Mogaz Istanbul, v hale ktorého v prvej časti C – skupiny Ligy majstrov vyhrali rozdielom šiestich gólov.

Dominik Krok

Text k foto: Na špeciálny chrániť palca hodovej ruky ešte čaká.

FOTO: TANPO

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.