Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Východniari v extralige bodovo zabrali

Východniari v extralige bodovo zabrali

Prešov, Michalovce aj Košice svoje zápasy vyhrali

Hádzanárskym tímom z východu republiky sa v 29. extraligovom kole darilo. Košice zdolali doma Modru, Michalovce najtesnejším rozdielom vyhrali V Považskej Bystrici. Prekvapenie sa nekonalo na „horúcej“ pôde v Topoľčanoch. Prešov tam potvrdil rolu jasného favorita.      

TOPOĽČANY. Úradujúci, už osemnásobný majster republiky nastúpil v Topoľčanoch bez skúsenej strednej spojky, svojho tvorcu hry A. Radčenka. Domácim ale tiež chýbali dvaja ráči základného kádra. Tatran síce inkasoval v zápase prvý gól, no ďalší priebeh už s nadhľadom kontroval favorit.

V tradične „divokom“ prostredí

Diváci v Topoľčanoch už tradične v súboji s Prešovom vytvorili zápasu búrlivú kulisu. Po prestávke, kedy po chybách Tatrana a skvelých zákrokoch Meluša v domácej bráne ukrojili topoľčianski hádzanári z deväťgólového náskoku súpera, atmosféra bola zrazu hosťom maximálne neprajná. Prešovčania však tým, že v počiatočných fázach druhej časti chybili, pozahadzovali vyložené šance, Topoľčiancom vlastne sami nahrali. Na „dostrel“ si ale majster bojovne naladeného protivníka nepripustil a zápas s prehľadom doviedol do víťazného konca.

Nehrali na hranici možností

Tatran Prešov to nemá ľahké už ani v slovenskej extralige. O body ho v tejto sezóne obrali viacerí súperi. Ďalší si potom tiež trúfajú... „Zvyčajne nás pred každým extraligovým zápasom pasujú za jasného favorita. Na druhej strane ale každý túži po majstrovskom skalpe. Chce sa na nás za každú cenu vytiahnuť. Je to pochopiteľné, ale pre nás nie vždy jednoduché. To platí i ostatnom zápase v Topoľčanoch,“ tvrdil po jeho skončení kapitán Tatrana Prešov a autor siedmich gólov Radoslav Antl. „Pravdou ale je, že v Topoľčanoch sme nepodali výkon na hranici našich možností. Na bezproblémové víťazstvo to stačilo, no spokojní s ním byť nemôžeme.“

Majiteľ Tatrana ušetril

Pritom, majiteľ klubu Miloslav Chmeliar za výhru určitým gólovým rozdielom sľúbil prémiový bonus pre mužstvo navyše. „Takáto motivácia navyše bola pre nás iste zaujímavá. Všetci sme chceli určitú métu dosiahnuť. Ono to ale nie je také jednoduché vyhrať v Topoľčanoch dvojciferným gólovým rozdielom. Domáci sa zamerali len aby čím menej inkasovali. Preto hrali v útoku veľmi pomaly. Po zmene strán tréner R. Lamač zmenil spôsob obrany. Domácim potom odskočili na rozdiel deviatich gólov (15:24). Žiaľ, vlastnými chybami sme domácim nahrali.  K tomu ešte tá neprajná atmosféra, myslím, v tejto súťaži „najdivokejšia“,  Melušove zákroky, dôležité Valentove i Cigáňové góly. Ak to všetko dám dokopy, výsledkom je výhra „len“ o päť a nie trebárs o pätnásť gólov.“

Radoslav Antl

Text k foto: Kapitán Prešovčanom výkonom nadšený nebol.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.