Vydarený týždeň prešovských hádzanárov

Vydarený týždeň prešovských hádzanárov

ZAKNIHOVALI TRI VÝHRY NA TROCH FRONTOCH

Vydarený týždeň majú za sebou hádzanári Tatrana Prešov. Na programe mali tri zápasy v troch rozličných súťažiach. Všetky doviedli do víťazného konca. V stredu vyhrali stretnutie SEHA League v Banja Luke (BaH), v sobotu spravili skvelým výsledkom s dánskym Koldingom v Pohári EHF dieru do sveta, v nedeľu zdolali o desať gólov v predošlých rokoch veľkého rivala v bojoch o slovenské tituly, Považskú Bystricu.      

PREŠOV. Najväčšmi zo všetkých spomenutých výsledkov zaujal konečný rezultát posledného vystúpenia Tatrana Prešov v skupinovej fáze Pohára EHF. Osemnásobný slovenský majster z prešovskej TATRAN handball areny si zapíše výhru 29:22 nad KIF Kolding do klubových análov veľkými písmenami. Prešov prehral síce v Dánsku o dvadsať gólov, no na domácom ihrisku sa vypol k obdivuhodnej športovej odplate.

Rezultát s Koldingom letel do sveta

Aj s výdatnou podporou hlasiviek prešovského publika Tatran Prešov hral skvelú hádzanársku partiu. So súperom, ktorý svojim hráčskym obsadením sa radí k svetovej hádzanárskej špičke. Slovenský šampión skončil síce svoju skupinovú púť v Pohári EHF, avšak veľkým štýlom. Silu mužstva trénera Romana Lamača pocítil aj dánsky Kolding. „To, že sme vysokom prehrali v Koldingu, či potom v Mannheime s Rhein – Neckar, na to sa zabudne skôr ako na náš rozlúčkový zápas v skupine B Pohára EHF. Fakt, že sme KIF zdolali o sedem gólov je rezultát, ktorý letel do sveta a ktorý sa bude ešte dlho spomínať,“ mienil po výhre nad Koldingom brankár Tatrana Prešov Svetislav Verkič.

Verkičova „sólo jazda“ na výbornú

Srbský legionár hrajúci vo farbách slovenského majstra mal pred týmto duelom neľahkú pozíciu.  Vedel, že zápas s Koldingom musí odchytať sám. Kolega S. Verkiča v bráne Tatrana J. Krupa  mal problémy so zraneným členkom a na prešovskej lavičke herne použiteľný nebol. Sólovú jazdu ale Verkič zvládol na výbornú. „S výkonom brankára rastie aj výkon mužstva a platí to aj opačne,“ tvrdil žiariac spokojnosťou a ešte si vychutnávajúc skalp dánskeho šampióna. „Pred zápasom s Koldingom som mal pocit, že Tatran sa v odvete postará o senzáciu. Chlapci boli na odvetu dobre nažhavení, odhodlaní sa s Dánmi športovo pobiť. Veľmi sme túžili vyhrať. Stačilo by aj o gól. Napokon to skončilo o sedem. To, že Kubo Krupa nemohol na ihrisko ma ešte viac nabudilo. Zápas mi vyšiel rovnako ako všetkým ostatným, ktorý doňho naskočili. Málokto veril, že KIF po zakopnutí s ukrajinským Záporožím, sa potkne i druhý raz. Pritom Dáni veľmi chceli a veľmi potrebovali vyhrať, ak chceli postúpiť. Takže u nás nemohli nič podceniť. O to väčšiu váhu má naša presvedčivá výhra. Určite sme vyhrali zaslúžene. Za nami stáli fantastickí diváci, mužstvo šlo viac ako na sto percent. Nepostúpili sme, no získali sme šesť bodov ako v tabuľke skupiny B druhý Kolding. I to je dôkaz, že Tatran Prešov má kvalitný tím, ktorý na medzinárodnom poli v budúcnosti ešte výraznejšie prehovorí.“

Tatran má už istý prvý titul

Tatran Prešov súperí nielen na medzinárodnom, ale i na domácom hádzanárskom poli. Aj na ňom dáva zabudnúť na zakopnutia s Považanmi, Hlohovčanmi, Michalovčanmi, čo Novými Zámkami v základnej časti slovenskej extraligy. Dvadsaťštyri hodín po ťažkom sobotňajšom zápase Pohára EHF s dánskym Koldingom nastúpili Prešovčania na extraligový duel s MŠK Považská Bystrica. Ani v tomto súperovi nič nedarovali. Suverénnym spôsobom vyprevadili Považanov domov s desaťgólovou prehrou. Aj v tomto stretnutí S. Verkič odviedol svoju robotu k spokojnosti. Príjemne však výkonom prekvapil aj Matej Vernarský, ktorý pred zápasom seniorov, do ktorého zasiahol v druhom polčase, si  rovnako výborne počínal aj stretnutí dorasteneckej ligy Prešova a Považskej Bystrice. Aj v tomto dôležitom súboji dominoval Tatran. Zverenci trénerov Ivana Pompoša a Stanislava Kolpaka po výhre 39:29  sa v predstihu radovali z úspešnej obhajoby majstrovského titulu. Prvého v tejto sezóne, ktorý už naisto poputuje do klubovej vitríny Tatrana Prešov.

Svetislav Verkič

Text k foto: Tušil, že Prešov sa na Kolding vytiahne.  

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.