Vyhrali turnaj v Šali a už sú v Doboji

Vyhrali turnaj v Šali a už sú v Doboji

Tatran Prešov sa stal víťazom medzinárodného turnaja Arminius Cup 2017 v Šali, kde jeho súpermi boli HKM Šaľa, maďarský klub SBS Eger – Eszterházy a český SKP Frýdek Místek.

Trinásťnásobný hádzanársky majster Slovenska rolu favorita turnaja v Šali potvrdil. Frýdek – Místek zdolal 30:21, Eger 27:21, Šaľu 24:19.

Ďalšie zápasy odohrá Tatran Prešov od 15. do 19. augusta na Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Oli Rábek znovu mimo hru

Prešovčania od návratu z kondičného sústredenia v Chorvátsku odohrali v ďalšej fáze prípravy na sezónu 2017/2018 už sedem zápasov. Štyri v dvojzápasoch, doma s HCB Karviná a v českom Kostelci na Hané s HC Robe Zubří. Všetky vyhral slovenský majster, hoci tréner Tatrana Slavko Goluža ani raz nemohol disponovať s kompletným kádrom. V Česku zo zdravotných dôvodov nehral kapitán tímu Radovan Pekár ani Ľuboš Šárpataky. Na druhej strane však tam potešil návrat do zostavy kanoniera Olivera Rábeka. Radosť z neho ale trvala krátko. Zdravotné ťažkosti vyradil prvú ľavú spojku Prešova i slovenskej reprezentácie z účasti na turnaji v Šali a napokon neodcestoval ani na kvalitne obsadený a najstarší turnaj hádzanárov v Európe do Bosny a Hercegoviny..

Plány skomplikovali zranenia

Na margo série doterajších prípravných duelov chorvátsky tréner slovenského majstra Slavko Goluža povedal. „Samozrejme, sme si vedomí určitých herných nedostatkov, ktoré v tejto časti prípravy máme, ale na druhej strane je vidno mnohé naše prednosti. V doterajšej fáze sme najväčší dôraz kládli na činnosť obrany a celkovo na herné tempo, na rýchlosť a dôraz v každej z herných činností. Viac musíme teraz popracovať na pilovaní útoku. Samozrejme, to všetko v súčinnosti s tímovou hernou disciplínou. Čo sa týka súperov, s ktorými sme doposiaľ hrali, tí v Šali nás najlepšie preverili. Tatran má teraz relatívne mladé mužstvo, ktoré potrebuje hrať čo najviac ťažkých zápasov. A to aj za cenu, že by v nich nevyhralo. Samotné výsledky v prípravných dueloch momentálne nie sú pre mňa to najdôležitejšie, ale postupné herné napredovanie tímu i zakomponovanie do herného systému nových hráčov, najmä Ante Babiča, ktorý sa do prípravy s nami zapojil neskôr, pretože reprezentoval Chorvátsko na MS 21 - ročných v Alžírsku. Pravda, plány nám skomplikovali hlavne zranenia Rábeka a Butoraca. S oboma v zostave by mal Tatran väčšiu silu, dokázal by zo spojového radu vyvíjať na súperov iste väčší tlak. Väčšie bremeno tak nateraz zostáva na spojkách Kasalovi a Peskovovi. Aj keď je zatiaľ nekompletné, mužstvo hlavne v zápase s maďarským Egerom ukázalo silný charakter. Ale aj v súboji so Šaľou dokázalo vystupňovať tempo a rozhodnúť. Je to aj dôkazom, že kvalitne trénuje a fyzicky je už v súčasnosti na dobrej úrovni.“

Prípravné i prestížne podujatie

Sila súperov prešovských hádzanárov s pribúdajúcim  počtom zápasov narastá. Zvlášť s kvalitnými bude Tatran Prešov súperiť počas piatich dní na turnaji v Doboji, kde štartujú ruský vicemajster HC Neva St. Petersburg, švajčiarsky šampión PFADI Winterthur, mnohonásobný majster Dánska KIF Kolding, belgický KV Sasja, či majster a vicemajster Bosny a Hercegoviny Borac Banja Luka a Sloga Doboj. „Medzinárodný TV turnaj šampiónov je prípravným, ale aj prestížnym podujatím. Pochopiteľne, pôjde nám tam o kvalitnú hru, avšak aj čo najlepšie turnajové umiestnenie. Určite spravíme maximum preto, aby naše doterajšie víťazné ťaženie malo svoje pokračovanie. Všetci dobre vieme, že naša príprava smeruje hlavne k prvému vrcholnému cieľu sezóny, ktorým je kvalifikačný turnaj o postup do D – skupiny Ligy majstrov začiatkom budúceho mesiaca v prešovskej TATRAN handball arene. V tréningovom procese, v prípravných i turnajových zápasoch tomuto cieľu podriaďujeme maximálne úsilie. To platí aj pre turnaj v Doboji a potom koncom tohto mesiaca aj v stretnutiach o Česko – Slovenský pohár v Plzni,“ uviedol smerom k najbližšiemu zápasovému programu tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

Radovan Pekár

Text k foto: Kapitán Tatrana s víťaznou trofejou.

 

FOTO: MILAN POSPIŠ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 20.06.2018
Meniny má: Valéria

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.