Crvena Zvezda - Tatran Prešov

13. kolo - 06.04.2012 o 20:00 hod. vonku
Crvena Zvezda 29 10
Tatran Prešov 4019

Hádzanári Tatrana Prešov ani počas reprezentačnej prestávky nezaháľali a veľkonočné sviatky si spríjemnili víťazstvom.

V nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" vyhrali v piatkovom dohrávanom zápase 13. kola v Belehrade nad domácim tímom Crvena zvezda hladko 40:29 (19:10).

Šarišania na pôde posledného družstva tabuľky potvrdili úlohu favorita a od začiatku do konca mali priebeh pod kontrolou, hoci nastúpili bez reprezentantov Michala Kopča, Vladimíra Guzyho a Tomáša Čípa. Už v prvom polčase získali výrazný deväťgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte mierne navýšili. V drese Tatrana sa strelecky darilo najmä triu Radoslav Antl (12 gólov), Dainis Krištopans (8) a Dominik Krok (7).

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš dosiahli šestnástu výhru, po 21 odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a štyri prehry. V neúplnej tabuľke sa posunuli na 2. priečku o 4 body za vedúcim Záhrebom. Úradujúci slovenský šampión mal v základnej časti SEHA League odohrať ešte jeden zápas - doma s Metalurgom Skopje v stredu 11. apríla o 18.00 h, ale duel sa napokon neuskutoční. "Definitívne sa hrať nebude a skontumujú ho v náš prospech. S Metalurgom si však zahráme na turnaji vo Final Four, kde nám ho vyžrebovali za semifinálového súpera," informoval agentúru SITA manažér Prešova Miroslav Šosták.

Zdroj : sport.sk