RK Banja Luka - Tatran Prešov

22. kolo - 12.03.2012 vonku
RK Banja Luka 24 11
Tatran Prešov 3317

Stretnutie bolo vyrovnané do 20. min, keď domáci dokázali držať krok a prehrávali len 10:11. Záver prvého polčasu patril Šarišanom, ktorí do prestávky získali náskok 17:11. Po zmene strán zvýšil Tatran vedenia až na desať gólov (30:20, 31:21) a napokon pohodlne zvíťazil rozdielom deviatich presných zásahov 33:24. Strelecky sa zaskvel Dainis Krištopans, ktorý skóroval trinásťkrát. V bránke sa darilo Jakubovi Krupovi, ktorý mal takmer 50-percentnú úspešnosť.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš dosiahli štrnástu výhru, po devätnástich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a štyri prehry. V neúplnej tabuľke sa posunuli na 3. priečku a už majú istotu účasti vo Final Four. Najbližší zápas v SEHA League odohrá úradujúci slovenský šampión v stredu 21. marca o 18.00 h, keď v 21. kole privíta v Tatran handball aréne (nie v Mestskej hale) RK Vardar Pro Skopje z Macedónska.