Dnes pokračuje boj o miestenku vo Final Four

Dnes pokračuje boj o miestenku vo Final Four

TATRAN HOSTÍ  PREMIÉROVÉHO VÍŤAZA SEHA LEGUE

Prvý vzájomný zápas Tatrana Prešov sna pôde ukrajinského šampióna HC Motor Záporožie je už hostóriou. Slovenský majster ho vyhral po výbornom kolektívnom výkone o päť gólov. Na oslavy prvej výhry v skupine B Pohára EHF, druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov však Prešovčania museli rýchlo zabudnúť. Už dnes ich totiž čaká ďalší veľmi dôležitý zápas v hre o Final Four SEHA League. Tatran hostí dnes od 18.h víťaza premiérového ročníka nadnárodnej ligy Vardar Skopje.       

ZÁPOROŽIE/PREŠOV. Zverenci trénera Romana Lamača zamerali prípravu na dnešný zápas s Vardarom Skopje, s ktorým zrejme Tatran Prešov zvedie najtuhší boj o jednu z postupových miesteniek do Final Four, hneď po návrate z Ukrajiny.

Možno už aj s Rábekom

V pondelok predpoludním už regenerovali v TATRAN hadball arene. Včera mali na programe dve tréningové jednotky. Nuž a dnes už kujú posledné taktické plány na večerný hádzanársky ťahák, o ktorý v Prešove opäť signalizuje značný divácky záujem. V zápase s Motorom Záporožie nehrali zranení, spojka Oliver Rábek a pivot Tomáš Mažár. Prvý z menovaných mal včera začať už trénovať. Nie je ani vylúčené, že zajtra by mohol byť aj pripravený nastúpiť na zápas proti Vardaru. Horšie zdravotne je na tom aktuálne T. Mažár. Nad jeho prípadným dnešným štartom visí veľký otáznik.

Záporožie minulosťou, dnes je tu Vardar Skopje

Príjemnejšie je konštatovanie, že pred dnešným veľmi dôležitým duelom SEHA ligy Tatrana s Vardarom, forma viacerým jednotlivcom v prešovskom tíme v ostatných zápasoch stúpla. Vari najviac naposledy v stretnutí Pohára EHF v Záporoží predvedenou hrou v útoku i v obrane, ale aj stopercentnou úspešnosťou streľby (šesť pokusov, šesť gólov), prekvapil čiernohorský legionár v zeleno – bielom Žarko Pejovič. „Pre mňa výkon, teda nie iba môj, ale celého mužstva, nebol až takým veľkým prekvapením. Tatran má stále svoju kvalitu. Len prežíval určitú krízu. Tá ale už pominula. Po dobrých herných zábleskoch s Rhein –Neckar Löwen, či potom s Croatiou Záhreb sme dobrý výkon na medzinárodnom poli korunovali aj dobrým výsledkom s ukrajinským Motorom Záporožie. So silným súperom sme dokázali, že hádzanú sme hrať nezabudli. Individuálne umenie každý z nás dal do služieb kolektívu a výsledok sa dostavil. Vedeli sme čo chceme hrať a čo pre úspešný rezultát musíme spraviť. Podľa toho to na ihrisku vyzeralo. Motor sme zaskočili do takej miery, že napokon nebol schopný vzdorovať a hrať tak presvedčivo, ako keď predtým doma poriadne preháňal vari najväčšieho kandidáta na postup z našej skupiny v Pohár EHF, dánsky KIF Kolding. Veľa herných vecí sme zmenili počnú domácim zápasom s Lovčenom Cetinje. Hrali sme dobre, suverénne vyhrali. Potom sme rozstrieľali v slovenskej extralige Modru. To už, myslím, hlavy sme mali „vyčistené“, nič nás vlastne neťažilo. Určite aj preto sa nám darilo i na Ukrajine.“

Ž. Pejovič: Musíme ísť nad sto percent

Dôležitosť dnešného zápasu SEHA ligy Tatran Prešov – Vardar Skopje podčiarkuje aj skutočnosť, že macedónsky súper avizoval svoj príchod na stredajší zápas v Prešov už na pondelok. „Aj my ho berieme veľmi, veľmi vážne,“ prízvukoval už cestou zo Záporožia Žarko Pejovič. „Každý hráč, ktorý dostane trénerovu dôveru musí hrať nie na sto, ale ísť na stodvadsať percent. Ak sa nám súboj s Vardarom podarí vyhrať, v čo všetci veríme, myslím, že na takých osemdesiat percent máme Final Four SEHA ligy, ktorého dejiskom bude Skopje, máme vo vrecku. Znovu ale zdôrazním, že znovu musíme ísť, tak ako na Ukrajine, na maximum a pridať i čosi navyše. Pochopiteľne, rátame zase aj s podporou fanúšikov Tatrana, ktorí vedia byť fantastickí. Osobne verím, že dnes večer sa spoločne s nimi budeme radovať my.“

Žarko Pejovič

Text k foto: Aj on hodlá dnes nadviazať na výkon zo Záporožia.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.