Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súboj prešovských hádzanárov so Skopje priviedol halu do varu

Súboj prešovských hádzanárov so Skopje priviedol halu do varu

 

Tatran handball aréna takúto drámu vari ešte nezažila. V dohrávanom stretnutí 5. kola nadnárodnej SEHA League sa doslova bojovalo o jednu z miesteniek do Final Four druhého ročníka tejto súťaže, ktorá bude v Skopje. Nuž a súperom slovenského majstra bol práve obhajca premiérového prvenstva z minulého ročníka, macedónsky Vardar Skopje.

PREŠOV. Obaja súperi si boli vedomí mimoriadnej dôležitosti tohto duelu. Vychádzali pritom z aktuálneho postavenia v tabuľke i z toho, aké zápasy oboch súperov ešte v základnej časti SEHA League čakajú.

O vážnosti prikladanej tomuto zápasu svedčí aj fakt, že macedónsky Vardar Skopje pricestoval do Prešova už tri dni pred samotným stretnutím.

Tréner Vardaru, bývalý svetoznámy hráč Veselin Bujovič, preháňal svojich zverencov na tréningoch v dvoch prešovských halách.

Jeho domáci náprotivok na trénerskej lavičke Roman Lamač mal na prípravu svojich zverencov o čosi menej času, keďže Tatran sa z ukrajinského Záporožia po víťazstve v pohári EHF vrátil domov až v pondelok nadránom.

Prešovčania však na Ukrajine zdolali tamojšieho šampióna HC Motor Záporožie a trúfali si aj na obhajcu prvenstva v SEHA League. Nik z prešovských hráčov sa nevyhováral na únavu po ceste. Všetci, ktorí dostali šancu v tomto zápase, išli takpovediac nadoraz.

Tatran podal ďalší zo svojich kvalitných výkonov, no na strane druhej zase smoliarsky prišiel o lepší výsledok.

Kým Croatia Záhreb nedávno v Tatran handball aréne ratovala remízu 26:26 gólom 4 sekundy pred koncom, tentoraz špílmacher Tatrana Saša Radčenko strelil vyrovnávajúci gól 22 sekúnd pred záverečným klaksónom.

Skóre ako na hojdačke

Skóre sa vyvíjalo v tomto nesmierne dramatickom stretnutí ako na hojdačke. Prvý gól dali síce hostia, ktorí potom ešte v druhej minúte šli do vedenia na 2:1, no potom už Vardar len doťahoval náskok Tatrana. V týchto fázach sa hralo „gól na gól“.

Až v 18. min. odskočil Prešov súperovi na dva góly (10:8). Nuž a koncovkou krídelníkov Antla a T. Urbana získal v závere polčasu trojgólový náskok.

Žiaľ, slovenský majster si ho dlho neudržal. Prešov úvodných desať minút druhej časti hry prehral 1:5. V týchto fázach domáci stratili v útoku ľahké lopty, nepremenili vyložené šance a tak súper trestal. V 50. min. viedol Prešov o jeden gól (23:22). O chvíľu však viedli zase hostia.

V dramatickej koncovke nepremenil Hrstka pokutový hod, z vyloženej šance neskóroval ani Petro. No Prešov to nevzdával a Antl upravil na 27:28.

Nuž a posledné slovo mal skúsený Radčenko. Vzhľadom na priebeh a vývoj skóre by sa mohlo zdať, že remíza je spravodlivým odrazom diania na ihrisku.

Na hlavy rozhodcov sa zniesla spŕška kritiky

Pravda to však celkom nie je. Prešovská aréna sa nebúrila už dávno tak, ako počas tohto zápasu. Diváci pískali, hromžili a aj si zanadávali na dvojicu čiernohorských rozhodcov.

Čo tí „vystrájali“ v Prešove, tak niečo podobné sme v hádzanej už dávno nezažili. Skrivodlivosť pociťovali aj samotní hráči prešovského Tatrana. Za všetkých spomeňme názor Tomáša Urbana, autora siedmich prešovských gólov.

„Sami počujete,“ narážal na ohlušujúci piskot v hale. „Na ihrisku sme dreli od prvej do poslednej minúty, robili sme všetko preto, len aby sme vyhrali. Žiaľ, a to nerád konštatujem, pretože na margo rozhodcov sa nezvyknem vyjadrovať, avšak táto dvojica sa s nami jednoducho zahrala. Pravdou je, že sme mali už trojgólový náskok, no vzápätí prišli vylúčenia, zobrali nám lopty za fauly, ktoré neboli. Skrátka, mal som dojem, akoby to kočírovali do takej koncovky, aká sa nakoniec aj udiala.“

Podobný názor mal aj medzinárodne ostrieľaný legionár, brankár Tatrana Svetislav Verkič.

„Ani ja nemám vo zvyku hodnotiť rozhodcov, ale to, že zápas sa skončil nerozhodne, je predovšetkým ich zásluha. Súdni diváci v hale videli, že ak bolo treba, tak súperovi nahrali. Pritom ale treba uznať, že Vardar v minulej sezóne vyhral túto súťaž, a nie náhodou aj v tejto ašpiruje na Final Four. Má silný káder, ale takúto pomoc rozhodcov v Prešove určite nepotreboval.“

Štatistika

Tatran Prešov - Vardar Skopje 28:28 (17:14)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Marušák, Hrstka, Mi. Urban, Krok, Kristopans 3, Radčenko 3, Lukáš Urban, Tumidalský, Tomáš Urban 7, Číp, Guzy, Pejovič 8, Antl 5/2, Petro 2.

Najviac gólov za hostí: Petrič 5, Stoilov, Pribak a Rakovič po 4.

Pokutové hody 3/2 - 2/2, vylúčení 4:1, rozhodovali Pavičevič a Ražnatovič.

Divákov: 1 735.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.